Skocz do zawartości

DELL Inspiron 7720 - "zniknęła" dedykowana karta graficzna GT 650m


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z laptopem DELL Inspiron 7720 i7 3630QM/FHD/nVidia GT 650M/16GB/1TB/128GB SSD + blu-ray.

 

Po dzisiejszej nocy Anno 2205 zaczęło mi strasznie wolno działać. Okazało się, że sterownik nvidia w ogóle nie działa - nie odpowiada i się zawiesza. Na nowo sterowniki nie chcą się instalować ponieważ "nie mogą znaleźć odpowiedniego sprzętu"...

 

Format już był - dalej nic to samo się dzieje. Komputer działa na integrze. Za nic w świecie GT 650m nie chce się odezwać.

 

Nic nie było grzebane w biosie - jeszcze tam nie wchodziłem, żeby sytuacji nie pogorszyć jednak myślę, że tam jest wszystko dobrze ponieważ problem ujawnił się samoczynnie. 

 

Próbowałem różnych sterowników - za każdym razem to samo. 

 

W menadżerze urządzeń GT 650m również nie jest wykrywana.

 

Ogólnie po nocy jak włączyłem komputer to przywitał mnie bsod (Blue Screen) - nie wczytywałem się w to za bardzo ponieważ raz na kilka miesięcy czasem się pojawiał. 

 

Aktualnie bsod-a nie zaświadczyłem a GT 650m dalej nie śmiga. 

 

Co tutaj można  zdziałać?

 

Pozdrawiam 

 

 

Link to post
Share on other sites

A dobrze byłoby sprawdzić czy płyta identyfikuje tą kartę.

 

W jaki sposób?

 

 

W menadżerze urządzeń masz jakieś znaki zapytania? (rzeczy z brakującymi sterami)

 

Nic dosłownie ZERO - tak jakby karta została "wyciągnięta" fizycznie z laptopa. 

 

 

 

@@@edit:

 

Laptop właśnie naprawił się SAM  :co: 

 

Karta pojawiła się w menadżerze urządzeń i udało się bez najmniejszych problemów zainstalować sterowniki. 

 

Teraz pozostaje pytanie co się stało i co się psuje? 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

W biosie powinna być zakładka Video i tu w opcjach z kolei Primary Video. Sprawdź parametry sprzętu w HWiNFO. Nie było jakiegoś uderzenia czy przyciśnięcia laptopa. Karta ma jedyny kontakt z płytą przez  slot PCI Express.

 

Przez ostatnie tygodnie na 100% nie miał żadnego upadku ani przyciśnięcia.

 

Aktualnie wszystko wróciło do normy.

 

Ciekawi mnie czy przypadkiem ten bsod nie miał wpływy na te anomalie. 

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Odświeżam temat. Ten sam problem, po uruchomieniu laptopa BSOD. GT 650 w ogóle nie widzi w menadżerze urządzeń. Nie ma żadnych niewykrytych urządzeń "?".  Katalog C:\Windows\Minidump jest pusty.  Pomoc techniczna - pełny test od godziny zawieszony bez zmian, - "gromadzenie testów"  W SupportAssist znalazłem historię błędów i jest tylko coś takiego :  

{C} {C} {C}
{C}
{C}
Kod sprawdzania błędu
0x000000d1
Parametry sprawdzania błędu

0x0000000000000000,

0x0000000000000002,

0x0000000000000008,

0x0000000000000000 

 

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mogę znaleźć jaki masz system ? 

"Załóżmy, że masz komputer z systemem Windows 7 lub Windows Server 2008 R2. Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) systemu BIOS w tym komputerze zawiera obiekt obszaru nazw, który nie jest urządzeniem PCI. Jednak system Windows zakłada, że urządzenie jest urządzeniem PCI niepoprawnie. W związku z tym, jeśli system Windows próbuje dostępu do przestrzeni konfiguracyjnej PCI dla urządzenia, zostanie wyświetlony "STOP 0x000000D1" "komunikat o błędzie."

Dlatego czasem może się zdarzyć,że system nie rozpozna urządzenia...

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dla potomnych, u mnie było to samo ale pomogło definitywnie zakupienie od Chińczyków nowej płyty głównej, usterka spowodowana była układem karty która jest wlutowana a więc w moim przypadku taniej było wymienić całą płytę główną.

Wysokiej jakości dla 17R N7720 7720 płyta główna CN 072P0M 072P0M 72P0M DA0R09MB6H1 DA0R09MB6H3 2D GT650M 2GB DDR3 100% testowanie pomyślne|motherboard motherboard|ddr3 motherboardmotherboard ddr3 - AliExpress 330 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...