Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie nie dramatyzujmy. Robicie widły z igły. Ja ze swojego gtxa 660m w lapku wyciskalem ostatnie soki, karta dochodziła do blisko 90 stopni i po 5 latach pracuje dalej tak samo, wyniki w grach te same. Kiedyś grywałem po kilkanaście godzin dziennie, także moja karta była mocniej skatowana niż nie jedna miningowa po roku.

Moje pytanie brzmiało czy warto za 1150zl-1200zl kupić najlepsze niereferaty z 30 miesięczną gwarancją i już pomijajmy fakt czy ta karta służyła do grania, kopania czy smażenia jajecznicy. Za niecały miesiąc kupuje zestaw --> tutaj link http://www.morele.net/inventory/info/f457ae58/  Zastanawiam się jeszcze nad płytą i obudową czy rzeczywiście potrzebuje takie drogie. Wiem, że najlepsze w swojej cenie ale czy aby nie przepłacam do zestawu który chce zbudować? Za rok wymienie karte na gtx 2070/2080 pod mój obecny monitor QHD https://www.morele.net/monitor-aoc-ag241qg-1052357/

Brakuje mi tylko karty

Brać gtxa 1060 gaming x / super jetstream w tej cenie czy poczekać jeszcze te 2-3 tygodnie? Poradźcie coś :)

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Wiemy xD Tyle, że przeważnie dłuższa gw może oznaczać, że producent potrafi zaufać swoim produktom na dłużej niż gdyby gw miała być krótsza.

 

Gtx 980 już niedługo skończy 4 lata i znam ludzi, u których bez problemu, nieprzerwanie chodzi od premiery.

Link to post
Share on other sites

Pomyślałeś, że w Polsce jest jakiś milion użytkowników allegro, z którego może 150 widziało twój post? Jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że kupiec pochodził z puli czytelników tego tematu, a nie 999850 pozostałych użytkowników allegro? Nie dramatyzuj. 

 

 

Dla mnie sprawa kart z koparek jest prosta - jeżeli wiesz, że i tak zmienisz przed upływem gwarancji to brać i cieszyć się tańszym sprzętem - jeżeli jednak chcesz kartę na lata, a gwarancja jest krótsza to omijać szerokim łukiem jeżeli nie chcesz za jakiś czas pytać o to skąd się biorą artefakty, by po sprawdzeniu karty w innym komputerze dowiedzieć się, że pamięci zdechły ;) 

 

To nie kwestia tego czy się gwarancję ma gdzieś, tylko logiki w szukaniu 100zł oszczędności na sprzęcie za 1500 który się kupuje na kilka lat - to mniej niż 2% rocznie dopłaty przy okresie powyżej 3 lat (czyli długości gwarancji) - dla porównania stawka AC to kilka ładnych % wartości pojazdu a jednak wielu ludzi których stać nie ryzykuje tylko ubezpiecza. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Może to zbieg okoliczności, że po 2h od publikacji oferty ta karta się sprzedała, a może nie

1060 za rok sprzedam na 100% gdyż będę się przesiadać na nowe karty nvidii by w pełni wykorzystać rozdzielczość monitora 2k
Także może teraz na majówkę pojawi się kilka ciekawych ofert z długą gwarancją

Link to post
Share on other sites

Ceny 1070 i 1070ti to jakiś żart, dopłacając ~100zł można otrzymać wydajniejszą 1070ti.

Jak myślicie, warto teraz zaopatrywać się w 1070ti/1080, czy lepiej przeczekać na nową generację kart graficznych?

Mam tak samo ale zdecydowałem się poczekać jeszcze te 3 miesiące. Wejdzie nowa generacja oraz ASIC`i to karty powinny mocno spaść nawet do poziomu sprzed bumu koparkowego.

Chciałem teraz kupić 1080 w sklepie ale jedna poczekam.

Link to post
Share on other sites

Czekać nie ma sensu :) Tym bardziej że tak na prawdę nigdy nie wiadomo na co czekamy , ja na dniach kupuję 1080ti , wyjdzie nowa seria to sprzedam , dołożę i będę miał :) Już na i7 9700k czekałem , miał być na dniach a będzie po nowym roku ... 

Link to post
Share on other sites

A wiecie co ma być za 5 lat ? W ogóle nic się nie opłaca kupować,bo po roku już stare. Radze poczekać ze 20 lat i wtedy coś złożyć...:)

Tu napisali,że we wrześniu,tam,że w lipcu a jeszcze gdzie indziej ,że w przyszłym roku. Czym wy żyjecie...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zyjemy fps'ami. Prawdziwy gejmer paczy tylko na to. Wydajnosc sie liczy przy minimalnych kosztach. Nie kazdemu sie wiedzie w dostatku ale pograc musi dlatego odkladanie zakupu ma sens gdy na horyzoncie jest nowy sprzet.

 

Nie sztuka jest wydac pieniadze, sztuka jest wydac je madrze i miec spokoj na lata z wymiana sprzetu

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie sztuka jest wydac pieniadze, sztuka jest wydac je madrze i miec spokoj na lata z wymiana sprzetu

A kupując teraz np. 1080ti wydasz je nie mądrze ? Wydasz je mądrze i cieszysz się od dzisiaj/jutra a nie myślisz co będzie za pół roku , i tak na prawdę nie wiesz na co czekasz :) To tak jak byś dzisiaj chciał sobie kupić dany model bmw ale nie kupisz bo za 2 lata wychodzi nowszy model  ;) Wyjdzie nowszy model , to sprzedaż obecny , trochę dołożysz i znów jesteś na samym szczycie :) 

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku chodzi o komfortowe granie w 1440p, wiem ze taki 1080ti do tego w zupelnosci starczy ale nie stac mnie na taki zakup w tej chwili. Wole poczekac, dozbierac cebulionow i juz kupic cos mocniejszego w tej samej lub nizszej cenie z serii 20xx, a tym czasem taki 1060 6gb musi wystarczyc

Link to post
Share on other sites

 

 

Wole poczekac, dozbierac cebulionow i juz kupic cos mocniejszego w tej samej lub nizszej cenie z serii 20xx

No z pewnością cena będzie niższa  :menda: Nie wiem Wy wszyscy jesteście z rodziny od wróżbity Macieja  :roll: ?Tutaj są eksperci od wyliczeń i przewidywań ... Pisanie że ceny obecnych kart drastycznie spadną a nowe będą w super cenie jest co najwyżej śmieszne ... Seria 20xx będzie kosztować 1500 zł a ceny 1080/ti spadną do 200 ... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro na premiere 980/980ti kosztowała wiecej niz premierowa 1080/1080ti to czemu mialoby byc teraz inaczej?

 

Zapewne koszty produkcji beda mniejsze to i cena nizsza

 

Pamietam jak wczoraj czasy gdzie interesowalem sie 980ti, a pozniej weszla seria 10xx która zniszczyla moca poprzednia serie a cenowo jeszcze lepiej bylo

I do dzisiaj sie dziwie czemu mocniejsza karta kosztowala 20-30% mniej od poprzednika

 

Taki 1060 jest nastepca 960 a moca przewyzsza 970, a 1070 jest nastepca 970 a moca dorownuje nawet 980ti to jesli tendencja wzrostu nastepnej generacji kart zostanie zachowana to w przyszlym roku kupimy cenowego odpowiednika dzisiejszej 1070/1070ti ale z moca taka sama lub wyzsza od 1080ti. Jest na co czekac i to nie sa wrozby

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Musi dorownac bo coraz wiecej sie mowi o graniu 4k jako standard a nawet powoli 8k wchodzi i jesli pojedyncza karta ma sprostac tym standardom do grania w takiej rozdzielczosci to musi nastapic spory przeskok w mocy i oczywiscie rozsadne ceny

 

Wiem ze to takie gdybanie ale porownujac poprzednie generacji i fakt jak nowe karty sa wyczekiwane to nvidia nie mozze wypuscic kota w worku, szczegolnie ze jest duzy wysyp kart pokoparkowych i nvidia jakos musi zachecic do kupienia nowej serii kart, a jak inaczej zachecic jak nie moca i niska cena

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...