Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podziwiam 35 stron dyskusji na temat cen kart graficznych. Nie mam absolutnie pretensji do dyskutujących,ale kojarzy mi się to tylko z wymianą zdań na temat wpływu rui mojego kota ,na zaćmienie księżyca...:) A sprzedający mają to głęboko w dopie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@jarrino dodajemy sobie otuchy :) A tak poważnie to trzeba gdzieś dyskutować na ten temat. Wszyscy doskonale wiedzą, że producenci mają nas głęboko w d.... ale to nie oznacza, że nie będziemy o tym dyskutować. Każdy może gdzieś wyładować swoje frustracje i chociaż i tak nic to nie zmieni to dobrze, że jest takie miejsce i tyle. A na ruje to kastracja pomaga - mojemu kotu pomogła :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podziwiam 35 stron dyskusji na temat cen kart graficznych. Nie mam absolutnie pretensji do dyskutujących,ale kojarzy mi się to tylko z wymianą zdań na temat wpływu rui mojego kota ,na zaćmienie księżyca... :) A sprzedający mają to głęboko w dopie.

 

Dużo racji masz, ale z drugiej strony lepiej 35 stron spamu tutaj, niż 8 postów w każdym temacie gdzie mowa o zakupie karty ;) Z drugiej strony każdy z nas trochę się tym interesuje, jedni to przeżywają bardziej, drudzy mniej, jedni czekają, inni kupują jak pieczywo w tesco, ale skoro każdy z nas ma na ten temat jakieś przemyślenia, to jako istoty społeczne chcemy się nimi dzielić z innymi - przynajmniej ludzie w moim charakterze - a przecież nie zacznę przy kawie z teściami tematu od pytania o wpływ kursu eth na ceny GPU bo wezmą mnie za kosmitę, albo teściowa gotowa się udławić sernikiem ;) Myślę, że od tego jest forum i takie tematy.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby teściowa się mogła udlawić od mojego gadania o Eth to byłbym w tej dziedzinie ekspertem :D :D :D

 

Ze sprzedawcami GPU jest jak w żarcie o producentach wódki: idzie lato więc producenci lodów zacierają ręce, ale producenci swetrów zaczynają się martwić. Lato minęło, #WinterIsComing więc producenci swetrów zacierają ręce, a producenci lodów zaczynają się martwić.

 

Producenci wódki, niezależne od pory roku, nie mają czasu zacierać rąk czy się zamartwiać - muszą produkować...

Link to post
Share on other sites

Kurde 2 dni walczyłem ze złożeniem komputera ... Okazało się że napęd DVD był walnięty przez co nie dało się włączyć komputera  :roll: Dziwne bo jak wyjmowałem ze starego to działał normalnie ...

Link to post
Share on other sites

W zasadzie na dzisiejsze ceny tak w miarę normalnie. Z jednej strony może wielkiego wyboru w tej kwocie z długą gwarancją nie ma. Z drugiej jak ktoś ma firmę, kupi z fakturą to po odliczeniu vatu który i tak by zapłacił karta kosztuje go tak naprawdę... 1200zł nowa. Stąd też karty z koparek sprzedawane bez rachunku mają okazyjne ceny, bo najpierw koleś odliczył vat, a później go nie płaci przy odsprzedaży. Do tego jeszcze 18% dochodowego (albo więcej jak komuś się powodzi) i tak naprawdę taka karta nowa wychodzi 1050zł. Jest to jedna z przyczyn przez które niektóre karty z koparek sprzedawane są pojedynczo jako prywatne z komputera do grania - bo jak by się serwis IT przyznał, że to karta z koparki a oni są płatnikiem VAT to niejeden by chciał by fakturę na towar i po co się tłumaczyć, a tak niby od Jasia z komputera i nikt nie wnika ile kto na podatkach jest w kieszeni tylko dlatego, że trzy miesiące koparka pod stołem pochodziła. 

Link to post
Share on other sites

@miedzianek, j.w. słaby deal. Nowe karty karty po tyle chodzą. Nie wiem jaką wersję kupiłeś, ale tu masz za 1215zł:

https://www.aria.co.uk/SuperSpecials/Other+products/Palit+GeForce+GTX+1060+Dual+-+6GB+Graphics+Card+?productId=66426

 

Tutaj za 1283zł:

https://www.cclonline.com/product/212959/NE51060015J9-1060D/Graphics-Cards/Palit-GeForce-GTX-1060-DUAL-6GB-Graphics-Card/VGA3542/

 

A tu za 1304zł:

https://www.overclockers.co.uk/palit-geforce-gtx-1060-stormx-6144mb-ggdr5-pci-express-graphics-card-gx-04a-pl.html

 

W PL te karty są droższe dlatego, że rynek w PL z opóźnieniem reaguje na obniżki. Wystarczyło poczekać i miałbyś nówkę z pełną gwarancją w tej samej cenie. A jak byś był niecierpliwy, to mógłbyś z UK kupić.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Karta chodzi jak marzenie , ale ogólnie same problemy odkąd założyłem nową płytę i procesor ... Nie moge ustawić wentylatorów na procku żeby obroty wzrastały wraz z temperaturą , na płycie głównej świeci się cały czas czerwona kontrolka zamiast na wyświetlaczu pojawiać się obecna temperatura itp. Eh ...

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od ceny.

Fakt zależy od ceny. Tylko zastanawiam się czy nie wstrzymać się z zakupem. Bo myślę nad złożeniem komputera i żeby nie okazało się że raptownie wyjdzie nowa generacja kart i będą to utopione pieniądze w błocie.

Link to post
Share on other sites

Ja bym prędzej zapytał co obecnie ma za kartę. Jak coś pokroju gtx770 czy gtx 960 albo radka 280x to bym na razie na tym został bo jeszcze dają radę, ale jak jakiś zabytek to bym na nic nie czekał. Wyjdą nowe karty to na pewno nie na dzień dobry średni segment, tylko przyłożą 2080 i 2070, a dopiero jak się obecna generacja wyprzeda po przecenach to pokaże się 2060 i 2050ti. Wypuszczenie karty o wydajności powyżej 1070 w cenie 1060 byłoby biznesową głupotą. Chyba nikt zielonych o brak doświadczenia w dojeniu kasy nie posądzi żeby w to wierzyć? 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Ja bym prędzej zapytał co obecnie ma za kartę. Jak coś pokroju gtx770 czy gtx 960 albo radka 280x to bym na razie na tym został bo jeszcze dają radę, ale jak jakiś zabytek to bym na nic nie czekał. Wyjdą nowe karty to na pewno nie na dzień dobry średni segment, tylko przyłożą 2080 i 2070, a dopiero jak się obecna generacja wyprzeda po przecenach to pokaże się 2060 i 2050ti. Wypuszczenie karty o wydajności powyżej 1070 w cenie 1060 byłoby biznesową głupotą. Chyba nikt zielonych o brak doświadczenia w dojeniu kasy nie posądzi żeby w to wierzyć? 

Aktualnie używam zintegrowanej z laptopa. Bo moja karta gtx 950m. Zaczyna powoli się sypać. 3 lata temu głupio kupiłem laptopa i teraz żałuje.

@up

Dane o nowych kartach już wyciekły więc może warto poczekać?

 

https://www.chip.pl/2018/05/nvidia-geforce-gtx-1180-pojawil-sie-w-sieci/

Przejrzałem i widać że jest lepiej. Ale jeśli ta karta okaże się jeszcze bardziej wydajna. Będzie zgrzyt wszelkiej maści graczy którzy utopili kasę w gtx 1080. Czyli jednak czeka mnie wstrzymanie się z składaniem komputer, do następnego roku albo jakieś dwa lata.

Edytowane przez Terie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...