Skocz do zawartości

Samoczynne restarty komputera w kółko.


Recommended Posts

Mam pytanie i prośbę o pomoc, komputer po włączeniu działa kilka sekund i sie resetuje w kółko, dopiero wyłączenie zasilania powoduje wyłączenie go. Do wczoraj było wszystko ok, sam wszystko składałem nie było z kompem problemów. Mam ten zestaw od 3-4 lat, ostatni upgrade ok 1,5roku temu wymieniałem karte graficzną i dołożyłem 8gb ram.

1.Zestaw:

 

- Gigabyte GA-B85M-D3H-A, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, D-Sub, mATX

- MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5

- XFX Pro Series TS550W

- Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz

- Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

- Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO

- 3 x Pamięć HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blu (KHX1600C9D3B1/4G)

- 1 x HyperX 8GB 1600MHz Savage CL9

2. System: - Windows 10 Education 64bit

3. Zmiany:

Chciałem zmienić chłodzenie CPU ze stockowego boxowego od Intela na SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2, w sumie udało mi się zamontować troche po problemach.

4.Komputer od tego momentu się zachowuje jak w opisie, stwierdziłem, że posprawdzam wszystkie wtyczki no ale wygładało na wszytko dociśniete i dobrze podłączone. Założyłem stockowe chłodzenie i to samo. Tknęło mnie, żeby posprawdzać ramy, kości zamieniałem miejscami wszystkie po kolei, w każdej konfiguracji, okazuje się, że komputer się uruchamia tylko jeśli kości (obojętnie które) są w slotach 2 i 4 (są koło siebie), gdy włożę kość do 1 albo 3 komputer się resetuje. Kości sprawdzone jeszcze na wszelki wypadek w drugim kompie i nie sprawiają one problemów.  Resetowany bios.

Jakieś pomysły? Wygląda na to jakby kontroler jeden był uszkodzony albo coś w biosie jest przestawione.

Edytowane przez kalambur27
Link to post
Share on other sites

 

 

w sumie udało mi się zamontować troche po problemach.
Jakiego typu te problemy

 

Wygląda na to jakby kontroler jeden był uszkodzony albo coś w biosie jest przestawione.
Raczej prawdopodobne jest uszkodzenie kanału A. Kontroler jest w CPU jeden ale dwu kanałowy. Uszkodzenie mogło nastąpić przy montażu coolera i jest to szkodzenie płyty gł. Możesz zresetować bios, ale wątpliwe czy to pomoże. 
Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie, nagle komp zacząć się sam włączać i wyłączać mimo że przez długi czas działał ok, a nic w nim nie dłubałem. Wtedy wypiąłem z płyty kabel od resetu prowadzący do obudowy, a został jedynie zasilający, żeby tylko można było kompa włączyć...pomogło. Po pewnym czasie znów podłączyłem wszystko od nowa tak jak powinno być i problem wrócił, więc teraz na stałe odłączyłem reset i nic nie głupieje.

Link to post
Share on other sites

No to mamy już odpowiedź na praktycznie 100% co jest przyczyną. Wcześniej nie zwróciłem uwagi ale jest tak jak mówisz. Piny na gnieździe są wygięte w jednym miejscu. Powiedz mi czy jestem w stanie sam je wygiąć czy jednak zostaje oddanie do serwisu albo nawet zakup nowej płyty?

Link to post
Share on other sites

Na takim zdjęciu  to g widać

 

Sprawdz ram  w innych slotach

Sprawdz bez  gpu

Sprawdz z innym zasilaczem

Załaduj w wysokiej rozdzielczości i przybliż zdjęcie będziesz widział, że są wykrzywione piny

 

Tak jak napisałem:

 

Tknęło mnie, żeby posprawdzać ramy, kości zamieniałem miejscami wszystkie po kolei, w każdej konfiguracji, okazuje się, że komputer się uruchamia tylko jeśli kości (obojętnie które) są w slotach 2 i 4 (są koło siebie), gdy włożę kość do 1 albo 3 komputer się resetuje. Kości sprawdzone jeszcze na wszelki wypadek w drugim kompie i nie sprawiają one problemów. 

 

Nie ma potrzeby sprawdzania znowu ramów, skoro to zrobiłem na dwoch kompach i wyszło, że gdy w dwóch slotach 1 i 3 są ramy to komp sie resetuje.

Link to post
Share on other sites

próbowałem jeszcze raz zamontować chłodzenie te nowe, zdjąłem stare lekko starałem się odgiąć piny. Założyłem wszystko to w ogóle komputer się nie uruchamiał. Próbwałem bez gpu, ramów, różne konfiguracje, resetował się po 2 s. Założyłem stare chłodzenie i co? wszystkie ramy śmigają. Myślę, że faktycznie te piny mogły powodować problem ale nadal nie wiem dlaczego na nowym chłodzeniu resetuje się komp. Możliwe, że mam dwie lewe ręce i jakimś cudem źle je zakładam, chociaż robię to według bardzo ubogiej instrukcji dołączonej do opakowania.

Edytowane przez kalambur27
Link to post
Share on other sites

Backplate na pewno poprawnie składasz, bo to właśnie może powodować takie efekty. Backplate może zwierać ścieżki połączeniowe RAM do CPU. Tu temat z tego typu problemem http://forum.benchmark.pl/topic/256394-komputer-si%C4%99-nie-w%C5%82%C4%85cza-po-czyszczeniu/

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Backplate na pewno poprawnie składasz, bo to właśnie może powodować takie efekty. Backplate może zwierać ścieżki połączeniowe RAM do CPU. Tu temat z tego typu problemem http://forum.benchmark.pl/topic/256394-komputer-si%C4%99-nie-w%C5%82%C4%85cza-po-czyszczeniu/

może faktycznie za mocno skręcony z tyłu backplate jest i dlatego zwiera, sprawdzę to jutro.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...