Skocz do zawartości

Miganie ekranu Asus R556L


Recommended Posts

Hej,

Mam problem z moim laptopem od firmy Asus, i chciałbym żebyście pomogli mi rozwiązać ten problem. Tydzień po kwietniowej aktualizacji Creators Update wystąpił problem z migającym ekranem, kiedy poziom baterii jest poniżej 50%. Do tej pory korzystałem z komputera stacjonarnie więc nie było to wielkim problemem, ale teraz zacząłem korzystać z laptopa mobilnie, i ten problem stał się mocno uciążliwy. Próbowałem tego sposobu: https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1016169/# ale albo coś źle zrobiłem, albo nie zadziałało. Laptop jest już po gwarancji (kupiłem go w sierpniu 2016), ponieważ komputer był "brany na firmę". Nie mam pojęcia, czy problem leży w sterownikach, czy w zasilaniu matrycy, ale w tym filmie (który idealnie ukazuje problem) autor nagrania w komentarzach napisał, że problem tkwi w matrycy. 

link do filmu:

z góry dziękuje za pomoc i porady.

Link to post
Share on other sites

Usuń sterownik dedykowanej karty graficznej za pomocą Driver Sweeper  w trybie awaryjnym. Jak wyświetli się monit o ponownym uruchomieniu omiń to i pozostań w trybie awaryjnym i przejdź tak jak w poradniku do Menedżera urządzeń i odinstaluj kartę graficzną zintegrowaną Następnie uruchom ponownie i udaj się do Windows Update i sprawdź aktualizację. Jeżeli to nie poskutkuje to wcześniej pobierz sterownik do karty zintegrowanej i do karty GeForce 840M. Ważne abyś zachował kolejność instalacji sterowników. Pierwszy instalujesz do karty zintegrowanej, a po ponownym uruchomieniu dopiero do GeForce.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

 

 

Tydzień po kwietniowej aktualizacji Creators Update
Ze swoich doświadczeń z aktualizacjami Windows 10 stwierdzam, że najlepszym rozwiązaniem na problemy po aktualizacjach, które właściwie są wgraniem nowego systemu jest postawienie czystego systemu. U mnie po ostatniej nie można było uruchomić Menu Start co wiązało się korzystania z przycisku Reset lub Power do zamknięcia systemu. Po czystej instalacji problem się rozwiązał. Wypróbuj czystej instalacji, a jeżeli to matryca to problem nie powinien występować na monitorze zewnętrznym lub TV.
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Mam identyczny problem i podłączałem wszystko oraz wymieniałem baterie i bawiłem się ustawieniami oraz sterownikami ale dalej ekran miga. Po podłączeniu zasilania nie mruga. Sprawdzałem że jeśli nie podłącze zasilania to przez płytę główną idzie małe napięcie do złącza od monitora jakieś 3/4 volty mniej niż po podłączeniu nie wiem dlaczego. Aktualnie szukam tego inwertera nowego do zasilania podświetlenia LED ekranu ale nie znalazłem . Myślę że to jakaś wada fabryczna albo zimny lut .

 

P.s.

Wada jest napewno mechaniczna gdyż mruga nawet przed startem windowsa i jest coraz gorzej . Czyli albo płyta zepsuta albo dojdzie prądu przy ekranie .

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Hej,

Mam problem z moim laptopem od firmy Asus, i chciałbym żebyście pomogli mi rozwiązać ten problem. Tydzień po kwietniowej aktualizacji Creators Update wystąpił problem z migającym ekranem, kiedy poziom baterii jest poniżej 50%. Do tej pory korzystałem z komputera stacjonarnie więc nie było to wielkim problemem, ale teraz zacząłem korzystać z laptopa mobilnie, i ten problem stał się mocno uciążliwy. Próbowałem tego sposobu: https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1016169/# ale albo coś źle zrobiłem, albo nie zadziałało. Laptop jest już po gwarancji (kupiłem go w sierpniu 2016), ponieważ komputer był "brany na firmę". Nie mam pojęcia, czy problem leży w sterownikach, czy w zasilaniu matrycy, ale w tym filmie (który idealnie ukazuje problem) autor nagrania w komentarzach napisał, że problem tkwi w matrycy. 

link do filmu:

(link yt)

z góry dziękuje za pomoc i porady.

Trochę czasu minęło, ale problem nadal jest.

Laptop był na naprawie gwarancyjnej podczas której została wymieniona cała matryca wraz z taśmami. Noo, po odebraniu laptopa z naprawy wszystko było super, ale dwa miesiące po naprawie problem znowu wrócił.

W międzyczasie wsadziłem do laptopa nowy dysk (po tym jak miganie powróciło) i zainstalowałem świeży system - nic to nie dało.

Ostatnio zauważyłem, że kiedy wyłączę obie karty graficzne (zintegrowana, i dedykowana Nvidia) to problem całkowicie znika, natomiast kiedy je włączę z powrotem miganie wraca.

Wie ktoś może o co tu chodzi? sterowniki? czy walnięta płyta główna?

Edytowane przez Octobero
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...