Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jak na tej płycie uruchomić DTS bądź DolbyDigital przez zintegrowany układ dźwiękowy/

Miałem podłączone to kabelkiem SPDIF do Amplitunera Pioneer VCX-519 - i NIC...

Przez złącza analogowe bez problemu...

 

Posiadam teraz kartę Creative X-Fi Titanium Pro, podłączoną również przez SPDIF i tyka elegancko:)

 

Oczywiście w tunerze próbowałem różnych ustawień kanału (każdy ma kilka trybów cyfrowych/analogowych) ale nic na integrze nie wykrywa...

Sterowniki najnowsze do dźwięku jakie były na stronce ASUS.

 

Mój system Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Bios płyty 14.15 teraz 15.02 i nadal nic...

Prosiłbym o pomoc...

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj najnowsze dostępne drivery ze strony producenta układu audio. Sterowniki ze stron producentów płyt są niemal zawsze "przeterminowane".

W Win7 i Vista musisz w menadżerze audio w panelu sterowania wybrać mapowanie przez wyjście spdif.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj najnowsze dostępne drivery ze strony producenta układu audio. Sterowniki ze stron producentów płyt są niemal zawsze "przeterminowane".

W Win7 i Vista musisz w menadżerze audio w panelu sterowania wybrać mapowanie przez wyjście spdif.

Tak wiem - że źródło przełączam na SPDIF, stery zdarłem również najnowsze do tego układu (ADI AD1988B 8-channel High Definition Audio CODEC), podczas testu niestety - dalej cisza z głośników...

 

A czy mylę się twierdząc że powinna aplikacja pomagać w obsłudze DD/DTS?

 

W X-Fi jeżeli nie zaznaczysz dekodera DTS lub (do wyboru) Dolby Digital to sygnał przez SPDIF NIE JEST TRANSMITOWANY!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...