Skocz do zawartości

Dlaczego mój komputer za 20000 zł to żółw? !!!


Recommended Posts

Hej.

Dlaczego mój komputer za 20 000 zł to żółw? !!! Masakra.

Specyfikacja:

1. płyta Asus PRIME X-299 Deluxe

2. procesor i9 7900X

3. RAM DIMM4 64 GB 2666 MHz

4. nVidia GTX 1070 ASUS

5. dysk Plextor 1  TB M8PeY NVMe na PCI

6. zasilanie Corsair HX 10001

7 drugi dysk SSD Toshiba 4 TB

8. Win 10 Pro 64 bit

9. obudowa Thermaltake

10 klawiatura Asus ROG Claymore

 

Windows 10 64 bity. Zainstalowany na nowy najnowsze aktualizacje. Programy powinny na nim śmigać a on muli. Czy Windows 10 jest za to odpowiedzialny że robi z niego muła?

Robiłem 2 instalacje na zwykłym SSD i na tym na PCi. Ten na na PCI jest trochję szybszy ale nadal to mułł!

Najnowsza aktualizacja BIOSu płyty zrobiona. Nie wiem o co tu chodzi?

Mój stary komputer sprzed 4 lat a z Windowsem 7 i procesorem i7 był szybszy.

Masakra.

Doradźcie co zrobić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoj komputer jest taki szybki jaki jego najslabszy komponent.

Zdecydowanie musisz zainwestowac w pozlacane styki w kontakcie, oczywiscie 24 karatowe zloto. Zwykly kontakt za pare zlotych jest zbyt malo prestizowy dlatego Twoj komputer czuje sie upokorzony i w taki sposob okazuje swoj bunt przeciwko Tobie.

PS zwykle kable tez moga byc powodem takich zachowan komputera

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hej.

Dlaczego mój komputer za 20 000 zł to żółw? !!! Masakra.

Specyfikacja:

1. płyta Asus PRIME X-299 Deluxe

2. procesor i9 7900X

3. RAM DIMM4 64 GB 2666 MHz

4. nVidia GTX 1070 ASUS

5. dysk Plextor 1  TB M8PeY NVMe na PCI

6. zasilanie Corsair HX 10001

7 drugi dysk SSD Toshiba 4 TB

8. Win 10 Pro 64 bit

9. obudowa Thermaltake

10 klawiatura Asus ROG Claymore

 

Windows 10 64 bity. Zainstalowany na nowy najnowsze aktualizacje. Programy powinny na nim śmigać a on muli. Czy Windows 10 jest za to odpowiedzialny że robi z niego muła?

Robiłem 2 instalacje na zwykłym SSD i na tym na PCi. Ten na na PCI jest trochję szybszy ale nadal to mułł!

Najnowsza aktualizacja BIOSu płyty zrobiona. Nie wiem o co tu chodzi?

Mój stary komputer sprzed 4 lat a z Windowsem 7 i procesorem i7 był szybszy.

Masakra.

Doradźcie co zrobić.

Więc instalujesz CPUz i robisz validacje maszyny, wklejasz tutaj link potwierdzający, w nazwie podajesz swój nick z forum, gdzie kupiłeś pieca ? Jaki serwis się nim zajmuje ? Składak ? Skąd masz system, czy poprawnie zainstalowany ? Przypuszczam że nie...

Link to post
Share on other sites

Dałeś za to 20000zł? Nie warte tyle.

 

A co do treści zapytania, daj więcej informacji. Co muli, jakie programy używasz i tak dalej.

Podzespoły kupowałem miesiąc temu w X-kom i Komputroniku, więc tyle było warte, Windows w wersji BOX no i jeszcze monitor Eizo 23 cale. Wszystkie programy które odpalam za długo się wczytują. Jak pojawia się okno to tak rwie jakby animacja 12 klatek na sekundę. Poprzedni stary komp z Win 7 te programy błyskawicznie odpalał. Tak jakby w tle coś pracowało. A nie pracuje nic.Nie używałem wcześniej Win 10  tylko 7 i jeszcze nie mogę nic o tym powiedzieć ale z tego co czytam to narzekacie na win 10.

link do validacji CPU-Z

https://valid.x86.fr/jksdtz

Edytowane przez martinflash
Link to post
Share on other sites

Aktualizacje systemu obciążają sprzęt ale nie aż tak. Całe nowe kompilację mi się pobierały nie było takich problemów jak kolega opisuje. Albo na Twoim pc działa szkodliwe oprogramowanie albo coś się przegrzewa. Możliwe też, że to jeszcze inny problem sprzętowy. Zacznij od systemu. Skorzystaj z tej porady https://winaero.com/blog/set-split-threshold-svchost-windows-10/ pobierz program Winaero Tweaker zainstaluj go i w belce wyszukiwania wpisz svchost. Pojawi się opcja zmiany ustawień tego procesu tak jak wporadniku wybierz opcje Restore Default Behavior i a potem wybierz opcję Reboot pc. Jeśli wybierzesz zabawę w rejestrze po wprowadzeniu zmian również należy uruchomić pc ponownie. Potem zaktualizuj bios w na płycie głównej. Do tego należy sprawdzić czy wszystkie sterowniki sprzętowe masz aktualne(programy Driver booster i Driver easy). Firmware dysku SSD też ważna sprawa. Warto sprawdzić czy jest aktualny. 

Link to post
Share on other sites

Podzespoły kupowałem miesiąc temu w X-kom i Komputroniku, więc tyle było warte, Windows w wersji BOX no i jeszcze monitor Eizo 23 cale. Wszystkie programy które odpalam za długo się wczytują. Jak pojawia się okno to tak rwie jakby animacja 12 klatek na sekundę. Poprzedni stary komp z Win 7 te programy błyskawicznie odpalał. Tak jakby w tle coś pracowało. A nie pracuje nic.Nie używałem wcześniej Win 10  tylko 7 i jeszcze nie mogę nic o tym powiedzieć ale z tego co czytam to narzekacie na win 10.

link do validacji CPU-Z

https://valid.x86.fr/jksdtz

Super możemy działać, skąd masz tą kompilacje systemu ? Jak ją zainstalowałeś ? Jak wygląda użycie CPU w tle, menadzer zadań, co chodzi w tle lista aplikacji, uruchom CMD polecenie dxdiag i zapisz wszystkie informacje do pliku, wklej go tutaj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...