Skocz do zawartości

Dziwna temperatura procesora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez andrei,

Recommended Posts

Witam mam problem z temperaturami procesora, gdy odpalę youtuba, czy nawet twitcha temperatura na moim leciwym Core duo e7200 potrafi dojść do 100 stopni.

Chłodzenie jest boksowe, wyczyszczone dodatkowo zmieniłem paste z ciekawości nawet wyłączyłem komputer i zdjąłem chłodzenie, lecz one było zimne.

8LGNlQf.png

Zastanawiam się czy czujnik na płycie się zepsuł czy jak. Płyta główna to foxconn g31mv-k

Link to post
Share on other sites

Dla Core 2 duo e 7400 maksymalna temperatura to 74 stopnie.Podejrzewam ze gdyby temperatura Twojego procesora przekroczyla niebezpieczna wartosc to komputer by sie po prostu wylaczyl.Sprawdzales temperature w BiOSie ?

Skoro chlodzenie bylo zimne to byc moze nie jest odpowiednio docisniete do procesora.

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Z reguły jak procesor się grzeje, a radiator jest chłodny oznacza to że jest źle zamontowany, ew. pasta jest źle nałożona. Nawet jeżeli procesor nie osiąga wysokich temperatur to tak czy inaczej radiator powinien być chociaż ciepły/letni. Występują jakieś inne objawy po za suchymi temperaturami? Komputer się nie wyłącza pomimo ustawionych w biosie temperatur maksymalnych? A może nie podpiąłeś wentylatora na radiatorze po wymianie pasty? :D Może brzmi śmiesznie, ale najlepszym się zdarza zapomnieć.

Link to post
Share on other sites

Jasne puściłem procka bez chłodzenia :D A tak na poważnie to chłodzenie jest dociśnięte na maksa nawet ruszyć się go nie da, po zdjęciu chłodzenia i tyknięcia go palcem na pewno 90 stopni nie miał, ogólnie komputer przy tej temperaturze pracuje normalnie nie wyłącza się ani nie zacina. Ciekawi mnie tylko skąd ta temperatura

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Problem rozwiązany, czujnik spłatał figle, zmieniłem chłodzenie ten sam problem - dobijał do 100 stopni :D czujnik jest uszkodzony, ale to i tak nic bo ten komputer był jako "serwerowy" wiem, że to tak nie powinno być no ale cóż. Dziękuje użytkownikom za wszelaką pomoc :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...