Skocz do zawartości

Kilkumiesięczna bitwa z nieprecyzyjną myszą.


Recommended Posts

Witam, mam problem z nieprecyzyjną myszą w windowsie oraz wszelakich grach.

Zmagam się już w problemem od kilku miesięcy co wyklucza problemy softwarowe (windows przeinstalowany XYZ razy, wszelakie sterowniki również). 

 

Problem polega na tym że mysz ma jakby lekkiego laga jest nieprecyzyjna- głównie czuć podczas gry w CS gdyż jest to gra która wymaga najbardziej precyzyjnych ruchów.

 

Doszedłem do wniosku; 

że problemem jest coś związanego z elektrycznością; mianowicie zbiłem CPU voltage do 1.17v i lag myszy minął. Wcześniejsze przywracanie ustawień OC do wartości standardowych skutkowało dalszym występowaniem opóźnienia.

 

Jakiś czas temu testowałem co może być problemem niestety nie doszedłem do rozwiązania; wymieniony został procesor (i5-6600k->i7-6700k) i testowana była inna płyta główna MSI Gaming M3- problem ten sam.

 

Sprzęt

i7-6700k (standardowe oc 4.5 ghz 1.3v- temperatury max 53-54 stopnie pod obciążeniem)

Gigabyte Z170 Gaming K3

GTX 1060 6GB

Hx Fury 2133 mhz -testowany memtestem)

Corsair (CX 450m)- z zasilacza gdy przyłoży się ucho słychać ciche piski- czy to normalne?

 

Wyniki wszelakich benchmarków normalne; wręcz ponadprzeciętne;(przykład)

http://www.userbenchmark.com/UserRun/5580064

 

 

Napięcia z hwinfo65; (bios wskazywał dokładnie te same wartości)

http://www.tinypic.pl/jcmal1oqn93d

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu; planuje zakupić zasilacz Be quiet pure power 500w (wersja niemodlularna)- czy będzie to dobry wybór? i czy w ogóle zmiana zasilacza cokolwiek da? Z góry dziękuję za poświęcony czas.

 

 

Link to post
Share on other sites

Wyłącz akceleracje myszy. Domyślnie windows ma ustawiony tryb "Zwiększ precyzje wskaźnika", który działa na zasadzie intuicyjnego dopasowywania szybkości przemieszczania. Znajdziesz to w Panel Sterownia -> Mysz -> Opcje Wskaźnika. Napisz czy zadziała.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znam twój ból, mam dokładnie ten sam problem odkąd kupiłem nowy komputer. Myślałem, że winna jest płyta główna, ale skoro piszesz, że wymieniałeś i zero poprawy, to pewnie problem leży gdzieś indziej. Czytałem temat, gdzie koleś wymienił ram i problem ustał, mi nie pomogło, ale spróbuj sam.

Link to post
Share on other sites

http://www.tinypic.pl/woryrjsw10dm

http://www.tinypic.pl/eh5vua07dw1v

 

Ram jest na auto z włączonym XMP- nie ma różnicy czy XMP włączone czy wyłączone.

 

Tesowałem dziś inną kartę graficzną również Gtx 1060- to nie przez kartę graficzną.

Ramy również dogłębnie testowane razem jak i pojedynczo.

Edytowane przez mehyy
Link to post
Share on other sites

Koniecznie zaktualizuj bios, można również zaktualizować firmware kontrolerów USB(ASMedia), jeśli jest dostępny a tych można poszukać tutaj http://station-drivers.com/index.php?lang=en Choć to wyższa szkoła jazdy nie zaszkodzi spróbować. Można zaktualizować firmware Intel Management Engine przeznaczony do Twojego chipsetu. W przypadku problemów z kompatybilnością wiele czynników ma znaczenie ale bios to postawa. Jeśli nie pomoże nic, pisz do serwisu Gigabyte, może oni coś poradzą. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Nie testowałeś na innych pamięciach RAM, a może to być ich wina. Mnie nie podoba się to, że płyta nie ustawia im napięcia takiego jak w specyfikacji RAM. Test RAM-u może wychodzić bez błędów a jednak jest jakiś konflikt z płytą gł. Miąłem taki przypadek z Kingstonami, wszystko działało bez problemu w grach czy testach, a od czasu do czasu PC włączał się dopiero za drugim podejściem. Po zmianie RAM-u jak ręką odjął.

Link to post
Share on other sites

O sterowniki ASMedia tu nie chodzi ale o firmware(bios) kontrolerów. Niestety nie potrafię zidentyfikować jakie układy ASMedia są zainstalowane na Twoje płycie(brak w specyfikacji na stronie) ale myślę, że to ten http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=3114&lang=fr

innego USB 3.1 nie ma. Przy aktualizacji kontrolera mysz i klawiaturę podłącz do portu USB 2.0 a wszystkie inne urządzenia USB warto odłączyć na czas aktualizacji. 

 

Sugestia kolegi wyżej ma sens. Warto sprawdzić. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Niestety tego firmware nie da się zainstalować wyskakuje błąd check device vendor i pyta czy zresetować komputer. Wersja kontrolera się zgadza zczytałem z płyty głównej -1142.

 

Spróbuje z tym Ramem ale pewnie to chwile zajmie. Nie mam tego problemu od początku złożenia systemu tylko pojawił się od znikąd- nic nie było podczas tego zmieniane (ramy mogły się uszkodzić?)

Edytowane przez mehyy
Link to post
Share on other sites

Pamięci nie są uszkodzone ale są w jakimś stopniu niekompatybilne z płytą główną(wina bios i producenta). Wymiana kości na inne moduły od innego producenta może rozwiązać Twój problem. Jeśli już będziesz wymieniał kości to najlepiej na te z listy wspieranych przez płytę. Co do kontrolera spróbuj aktualizacji innym plikiem http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=2351&lang=fr

Link to post
Share on other sites

Podbijam.  Też mam podobny problem z myszkami. Jakiej myszki bym nie podłączył jest ona nieprecyzyjna. W windowsie akceleracja wyłączona, w grach typu cs:go tez. Wymieniałem podzespoły/myszki - nie  pomogło. Wyżej wyczytałem żeby pobawić się napięciem ale też nie pomogło :(. Dodam, że nie miałem tego problemu parę miesięcy temu. Wszystko było dobrze, miło i przyjemnie  wieczorami się grało. Któregoś dnia  gdy rano obudziłem się po długiej sesji  grania (akurat wtedy cs:go ), zauważyłem, że coś jest nie tak i od razu zerknąłem w opcje myszki ale wszystko było ustawione dobrze zarówno w grze jak i w windowsie. Do dziś nie wiem w czym tkwi przyczyna...

 

rzeczy które próbowałem:

*Mark c fix - on/off - nie  pomogło

*wymiana płyty głównej/procka/kart graf/ramów - nie  pomogło

*wymiana myszek - nie pomogło

*wgrywanie win 7/8/8.1/10 - nie pomogło

*zmiana herców w monitorze - nie pomogło

*ustatwienia usb w biosie (usb legacy on/off) - nie pomogło , dodam jeszcze, że przy włączonej tej opcji całkowicie nie mogłem zapanować na myszka np. w cs;go

*instalacje starszych sterowników intela do usb - nie pomogło

*wymiana podkładki - nie pomogło

*wgrywanie nowszych wersji jak i zarówno starszych bios - nie pomogło

 

Powoli zaczyna brakować mi pomysłów co mogę zrobić aby pomogło xD

Edytowane przez 50dpi
Link to post
Share on other sites

Wszystko w zasadzie podmieniłeś z wyjątkiem zasilacza i obudowy. Coś musi powodować te problemy. Nie masz w pobliżu myszki głośników na biurku albo urządzeń bluetooth, routera, modemu gsm, karta sieciowa wifi/usb też potrafi zakłócać inne urządzenia choć nie powinna. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam nic podobnego. U mnie również jak u kolegi wyżej stało się to nagle i według moich analiz nie było to przyczyną zmiany jakiejkolwiek hardware'owej. Wyczytałem że może to być problem z brakiem uziemienia w mieszkaniu. Kilka miesięcy temu przeprowadzilem się; w obu mieszkaniach gniazdka zerowane nie uziemiane- problem ten sam. Podłączanie komputera do gniazdka z uziemieniem (kuchnia) również nie przynosi rezultatów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...