Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

@kulig75 wiesz dlaczego Crysis1 nie był na konsolę? Bo były za słabe żeby uciągnąć tak zaawansowany graficznie silnik. Mało tego, dopiero niedawno, prawie 4 lata po premierze, wyszły karty graficzne pozwalające na naprawdę płynną (>60fps) rozgrywkę w FullHD na maksymalnych detalach. I to nie wina żadnej złej optymalizacji. Po prostu ten silnik jest bezkompromisowy. Nie ma żadnych tanich sztuczek upiększających grafikę znanych z konsol i większości gier PC. Dla tego jest tak wymagający.

Link to post
Share on other sites

A jak będzie wyglądał Crysis2 to się zobaczy jak wyjdzie z obsługą dx11

Jeśli nie zaimplementują obsługę teslacji na wysokim poziomie, to nie podniecać się, bo ten Crysis 2 nie dorasta do pięt pierwszej częsci graficznie , choć niech nadrobią grywalnością której brakowało 1

Link to post
Share on other sites

@kulig75 wiesz dlaczego Crysis1 nie był na konsolę? Bo były za słabe żeby uciągnąć tak zaawansowany graficznie silnik. Mało tego, dopiero niedawno, prawie 4 lata po premierze, wyszły karty graficzne pozwalające na naprawdę płynną (>60fps) rozgrywkę w FullHD na maksymalnych detalach. I to nie wina żadnej złej optymalizacji. Po prostu ten silnik jest bezkompromisowy. Nie ma żadnych tanich sztuczek upiększających grafikę znanych z konsol i większości gier PC. Dla tego jest tak wymagający.

A no racja. Nawet o tym nie wiedziałem :hahaha:.

 

Kulig75 FAIL

Link to post
Share on other sites

@kulig75 wiesz dlaczego Crysis1 nie był na konsolę? Bo były za słabe żeby uciągnąć tak zaawansowany graficznie silnik. Mało tego, dopiero niedawno, prawie 4 lata po premierze, wyszły karty graficzne pozwalające na naprawdę płynną (>60fps) rozgrywkę w FullHD na maksymalnych detalach. I to nie wina żadnej złej optymalizacji. Po prostu ten silnik jest bezkompromisowy. Nie ma żadnych tanich sztuczek upiększających grafikę znanych z konsol i większości gier PC. Dla tego jest tak wymagający.

"Bo były za słabe żeby uciągnąć tak zaawansowany graficznie silnik"

 

Kolejne bajki już zapomniałeś jak pokazywali demo z silnikiem Cryengine3 na X'a i PS3 co by nie poszło 8-)

Masz tu pokazane też środowisko gry z Crysis'a.

A po drugie kto by chciał aby pierwszy Crysis z 2007 nudny jak flaki z olejem powstał na konsolę po prostu by się nie sprzedał i tyle.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hRcUHQQE-Tk&hd=1

Link to post
Share on other sites

@kulig75 wiesz jak powstawał CE3 na konsole? Twórcy opalili CE2 na najniższych detalach i zaczęli optymalizację i robienie sztuczek graficznych aby gra jako tako wyglądała. I nie zmyślam bo dokładnie tak powiedział jeden z twórców gry w wywiadzie.

 

Po za tym tak się podniecasz tym Killzone 3, odpal sobie go na komputerowym monitorze w rozdzielczości FullHD a nie konsolowym HDReady. Wtedy zobaczysz pokaz slajdów, nieostre tekstury, oraz poszarpane krawędzie z braku AA. Gra wygląda ładnie tylko dlatego że w grze jest mnóstwo efektów które tuszują niedoskonałości oraz dlatego że siedzisz 5m od wielkiego telewizora i nie widzisz szczegółów.

Link to post
Share on other sites

@kulig75 wiesz jak powstawał CE3 na konsole? Twórcy opalili CE2 na najniższych detalach i zaczęli optymalizację i robienie sztuczek graficznych aby gra jako tako wyglądała. I nie zmyślam bo dokładnie tak powiedział jeden z twórców gry w wywiadzie.

 

Po za tym tak się podniecasz tym Killzone 3, odpal sobie go na komputerowym monitorze w rozdzielczości FullHD a nie konsolowym HDReady. Wtedy zobaczysz pokaz slajdów, nieostre tekstury, oraz poszarpane krawędzie z braku AA. Gra wygląda ładnie tylko dlatego że w grze jest mnóstwo efektów które tuszują niedoskonałości oraz dlatego że siedzisz 5m od wielkiego telewizora i nie widzisz szczegółów.

Znów bajki a tylko dlatego że sami nie macie z tym do czynienia jakbyś wiedział to byś tak nie pisał każdą grę jaką zapuszczę na dużym ekranie full HD sam obraz prezentuję się lepiej od TV HDready wiem bo sam mam takie dwa ekrany 40'fullHD i 32' HDready.

Jakich efektów które tuszują niedoskonałości grafiki przecież w KZ3 zrezygnowali z blura żeby pokazać w pełnej klasie grafikę ostrą jak brzytwa z anty-alisingiem MLAA a wszystkie efekty o których piszecie razem z waszym DX11 łyka taki Cell w PS3.

 

Jakbyście nie wiedzieli to na Cell'a można zapodać dowolny efekt nawet te z DX11 wy za to macie klapki na oczach widząc tylko cyferki i tego leciwego RSX'a w PS3 który nie gra pierwszych skrzypiec.

Cała brudną robotę odwala Cell ja się dziwię po jakiego diabła wsadzili jakiegoś gniota pc-towego które to podzespoły starzeją się z niewyobrażalną prędkością.

Dobrze że to się w końcu zakończy za przykład niech posłuży PSP2 gdzie sony już dawno podziękowało nvidii intelom i innym badziewiastym pc-towym gniotom stwierdzając równo za słabo wydajne układy.

Teraz już jestem przekonany co będzie siedziało w PS4 bez żadnego gów... pc-towego będą to na pewno układy ARM PowerVR.

 

I chwała im za to dziękuje za uwagę 8-)

Link to post
Share on other sites

Znów bajki a tylko dlatego że sami nie macie z tym do czynienia jakbyś wiedział to byś tak nie pisał każdą grę jaką zapuszczę na dużym ekranie full HD sam obraz prezentuję się lepiej od TV HDready wiem bo sam mam takie dwa ekrany 40'fullHD i 32' HDready.

Jakich efektów które tuszują niedoskonałości grafiki przecież w KZ3 zrezygnowali z blura żeby pokazać w pełnej klasie grafikę ostrą jak brzytwa z anty-alisingiem MLAA a wszystkie efekty o których piszecie razem z waszym DX11 łyka taki Cell w PS3.

 

Jakbyście nie wiedzieli to na Cell'a można zapodać dowolny efekt nawet te z DX11 wy za to macie klapki na oczach widząc tylko cyferki i tego leciwego RSX'a w PS3 który nie gra pierwszych skrzypiec.

Cała brudną robotę odwala Cell ja się dziwię po jakiego diabła wsadzili jakiegoś gniota pc-towego które to podzespoły starzeją się z niewyobrażalną prędkością.

Dobrze że to się w końcu zakończy za przykład niech posłuży PSP2 gdzie sony już dawno podziękowało nvidii intelom i innym badziewiastym pc-towym gniotom stwierdzając równo za słabo wydajne układy.

Teraz już jestem przekonany co będzie siedziało w PS4 bez żadnego gów... pc-towego będą to na pewno układy ARM PowerVR.

 

I chwała im za to dziękuje za uwagę 8-)

Takiego skoku jakościowego jaki był między PS2 a PS3 już nie będzie i jak wyjdą nowe konsole to pecety mid-end będą już kilkakrotnie mocniejsze od PS4. Przecież jak wyjdą procki w procesie poniżej 20 nanometrów to będzie istna masakra.
Link to post
Share on other sites

ziwię po jakiego diabła wsadzili jakiegoś gniota pc-towego które to podzespoły starzeją się z niewyobrażalną prędkością.

Gdyby rynek komputerowy nie rozwijał się tak szybko to obecnie grałbyś ja jakiś przestarzałych automatach lub czymś w tym stylu. Nie było by twojego "cudownego" PlayStation ani "pięknego" Killzona3. Choć z drugiej strony może to tak było by lepiej, wtedy nie było by ciebie - fanboja który nie przyjmie do siebie innych racji niż tylko swoje.
Link to post
Share on other sites

Igoruss ma rację dlatego Kulig pisze takie bzdury szukając marnych argumentów. Wiem ja też nie jestem idealny. Czasem walnę coś co przypomina fanboystwo ale ja jestem po prostu wielkim fanem Crysisa i doskonale wiem, że ta gra ma jak na razie jedynego konkurenta w postaci Battlefield 3, który wygląda po prostu obłędnie,

Link to post
Share on other sites

wiesz dlaczego Crysis1 nie był na konsolę? Bo były za słabe żeby uciągnąć tak zaawansowany graficznie silnik.

wiesz czego na pc nie ma killzonea 3 bo pcty nie uciagnely by tak zaawansowanego silnika graficznego.

Polecam Ci ten filmik a zrozumiesz na czym polega problem konsol :hahaha:

http://www.youtube.com/watch?v=2WJG14uLA3k

Tlumaczylem 100 razy ze to pierwsza prezentacja ce3 kiedy silnik nie byl jeszcze zoptymalizowany. To tak jakby porownywac wczesny ue3 na ktorym smigal gears of war z najnowszym ue3 do ktorego potrzeba 3 x GTX580. Obecny cry engine 3 nawet na konsolach jest 10 razy lepszy niz na tym filmiku wyzej.

http://uk.ign.com/videos/2009/08/18/gc- ... mo?show=hi

 

a oto najnowsza prezentacja ce3 z gdc 2011

http://www.gametrailers.com/video/gdc-1 ... 1207#_text

 

grze jest mnóstwo efektów które tuszują niedoskonałości

to prosze wymien mi choc jeden efekt ktory ma cos tuszowac. Obawiam sie jednak ze zadnego nie wymienisz bo nie widziales kz3 na oczy ewentualnie zaczniesz bredzic glupoty kompromitujac sie udowadniajac to ze kz3 widziales najwyzej przez szybe w sklepie:)

 

Takiego skoku jakościowego jaki był między PS2 a PS3

na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Link to post
Share on other sites

I dobrze niech się rynek komputerowy trzyma z daleka od konsol bo tylko poprowadziły by je na samo dno.

Współczesne komputery mają dużo większą moc obliczeniową niż to twoje PS3. :)

Prawda jest taka, że gdyby nie było konsol to teraz w wielu grach moglibyśmy uświadczyć dużo ładniejszej grafiki. :P

Link to post
Share on other sites

myślę, że ten kulig75 nie potrafi Windowsa zainstalować dla tego tak się wyżera z komputerowcami. Nawet na forach ps3 byłby zjechany za bzdury, bo tam dużo ludzi posiada także komputery i zdaje sobie sprawy, że moc w PS3 już się skończyła, choć fajne gry wychodzą, to na pewno.Także Sony święci triumfy, że poprzez marketing udało się otumanić tępe umysły fanbojów co widać tu doskonale.

Link to post
Share on other sites

Ty Mixtape też wyluzuj, bo z nimi nic nie wskórasz, chociaż bądź mądrzejszy. A co do tej krysi 2 jak dla mnie nie podoba się grafika jakaś taka plastikowa, Kryśka 1 ładniejsza :) Zobaczym co singiel przyniesie.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co Mixtape i kulig przez was ten temat zszedł na psy :P kłócicie się co lepsze czy PC czy Konsole a ja mam to głęboko w D miałem Konsole od pxs, xboxa ps2 ps3 i stwierdzam że konsole ją gitez bo pierdolniesz się na loże i napierdalasz :] ale do rzeczy PC ma moc :) i nie kłóćcie się więcej bo nie po to jest ten wątek :)

 

_!_ PiS :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...