Skocz do zawartości

Czarny ekran Samsung LS24F350 HDMI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wirox,

Recommended Posts

Cześć,

właśnie zakupiłem nowy zestaw komputerowy, niestety nie obyło się bez problemów. Po podłączeniu monitora (Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)) do komputera (karta graficzna: http://www.esc.pl/pr...oducts_id=73248) poprzez kabel HDMI najpierw wyświetlał się brak sygnału, a potem (po włożeniu płyty od Samsunga, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie), monitor zaczął łapać sygnał (ale wyświetlał jedynie "HDMI") i po chwili się wygaszał.

 

Resetowanie komputera/monitora, odłączanie i podłączanie kabli i inne typowe rozwiązania nie pomogły, ew. czasem wracało do "Check Signal Cable".

 

Znalazłem coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=E9LoiDOTMOE niestety na stronie Samsunga nie znalazłem nic pod mój model monitora.

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites

Jaki to zestaw? Może podłącz pod integrę (jeśli jest) monitor.

1x Zalman ZM-K300M Gaming

1x Natec Genesis G77 Gaming

1x Creative Inspire A120 5W (2.1)

1x Asus DRW-24F1MT SATA (black)

1x Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT SILVER

1x Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000)

1x MSI B150M Night Elf /B150, DDR4, LGA1151/

1x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

1x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/

1x XFX Core TS 550W 120mm Bronze

1x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)

1x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600  

 

Niestety, o ile się nie mylę, ta płyta główna nie jest wyposażona w zintegrowaną kartę graficzną.

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites

Ma wyjście m.in. HDMI, więc możesz spróbować. Wyłącz, podłącz i uruchom.

Źle przekopiowałem dane (była zmiana po złożeniu zamówienia), właściwa płyta główna to MSI B150M Night Elf /B150, DDR4, LGA1151/.

Niestety nie widzę tu wejścia HDMI, jest tylko DVI.

Bump.

Update: podłączyłem do innego komputera przez VGA (nie było tam wejścia HDMI niestety) i monitor działał normalnie, więc to raczej kabel/karta graficzna.

Update 2: przy użyciu innego, na 100% działającego kabla HDMI monitor nadal nie działa poprawnie.

Edytowane przez Wirox
Link to post
Share on other sites

Złóż reklamację karty graficznej w sklepie. Opisz im problem.

Tak też wczoraj zrobiłem i wygląda na to, że komputer będzie musiał zostać odesłany do serwisu. Mam nadzieję, że chociaż nie będzie problemów z gwarancją, bo słyszałem o przypadkach, kiedy esc.pl próbował wmówić klientowi dokonanie uszkodzeń mechanicznych... Jakieś rady, jak się przed tym zabezpieczyć?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj opinie o esc.pl, mają nieprzychylne opinie odnośnie spraw z kartami graficznymi. Po prostu nie daj sobie nic wmówić przez nich, jakby coś świrowali z reklamacją. Jeśli będzie wymiana karty to im zaznacz jasno prośbę o włożenie nowej karty graficznej z pudełka, nie używanej. Chcesz nowy produkt i tego żądaj.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

W końcu udało się uzyskać obraz i co się okazało:

Karta graficzna najwyraźniej została wysunięta ze slotu w trakcie pierwszej podróży. Jednak sam ręcznie wyjmowałem i wsadzałem kartę, więc wcześniej nic nie wskazywało na to, że w tym właśnie tkwił problem. Ostatecznie okazało się, że nie działa mój kabel. A dlaczego nie działało również na pożyczonym kablu? Ano dlatego, że pożyczony kabel sprawdzałem jeszcze przed ręcznym montowaniem karty.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...