Skocz do zawartości

Recommended Posts

Patrzałem według tego: https://www.ceneo.pl/28644035, a tak w sklepach które nie są tu wymienione to nie wiem gdzie szukać nawet ;p Nie znam się na sklepach muzycznych za bardzo.

W morelach wziąłem zamówienie z opcją płatności przy odbiorze, więc chyba nie muszę nawet odbierać i sobie odeślą? :D

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites
Wygrzewanie to jedynie teoria Jedni zmianę dźwięku tłumaczą "wygrzewaniem", a drudzy po prostu przyzwyczajeniem.

Wygrzewanie tygodniami tak, kilkanaście godzin po wyjęciu z pudełka to żadna teoria wiem z doświadczenia. Ostatnim razem jak kupowałem nowe słuchawki to podpiąłem je raz posłuchałem grały ok, zostawiłem je wpięte i zapętliłem muzykę, poszedłem spać a rano do roboty i wieczorem sprawdziłem jak grają po ok 22 godzinach wygrzania. Grały dużo lepiej niż dzień wcześniej po wyjęciu z pudełka.  A przyzwyczaić się nie miałem kiedy, chyba że przyzwyczajenie działa na odległość ;)

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Podpiąłem tylko kabel do zasilania ;p Ogólnie nie wiem jak to poustawiać, bo mikrofon nagle zaczął strasznie zbierać i kumpel na ts mówi że słyszy jak piszę (a nie mam klawiatury mechanicznej, wręcz dość cicha jest, bo przyciski jak w laptopowych).

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Ustawiasz głośność mikrofonu + na ts można ustawić redukcję dźwięków (taki próg ustawiasz na pasku).

Lepiej podpinać do xonara niż panelu przedniego ( bo te zazwyczaj są słabej jakości). Mikrofon tylko do xonara, bo zbiera mniej szumów.

Link to post
Share on other sites

Ustawiasz głośność mikrofonu + na ts można ustawić redukcję dźwięków (taki próg ustawiasz na pasku).

Lepiej podpinać do xonara niż panelu przedniego ( bo te zazwyczaj są słabej jakości). Mikrofon tylko do xonara, bo zbiera mniej szumów.

 

No mikrofon mam do xonara bo ma 3m kabel, ale obecne słuchawki mają tylko 1m i nie sięgają do panelu tylnego ;p Póki co korzystam z nich tak jak wcześniej, a jak przyjdą zamówione k240 to kabel mają już 3m i będę podłączał do xonara prosto.

 

Jeśli o mikrofon chodzi to już ogarnąłem i właśnie bramkę szumów w TS sobie ustawiłem bo mi się przypomniało o tym. Zapomniałem że była na -35db przez słabą jakość mikrofonu na zintegrowanej.

Link to post
Share on other sites

Siema wszystkim nie chce zakładać nowego tematu wiec pisze tutaj, czy mógłby mi ktoś polecić jakaś kartę dźwiękowa na usb do 300zl i słuchawki pełnowymiarowe do muzyki, bez mikrofonu czy czegoś takiego, i nie żadne bezprzewodowe do 400zł? dzięki z góry

Edytowane przez dwetta11
Link to post
Share on other sites

W jaki sposób podłączyć panel przedni obudowy do karty dźwiękowej? Wiem, że jakość będzie trochę gorsza niż bezpośrednio do karty, ale po co ma być przedni pod płytę podpięty. Poza tym dopóki słuchawki nie przyjdą to bym sobie na tych posłuchał z xonara już, a mają za krótki kabel by sięgnąć do tyłu obudowy.

 

Moja obudowa to Gladius M20 Pure Black

Płyta główna to MSI H110M Pro-VD

Karta dźwiękowa Asus Xonar DX

 

Chodzi o to który to jest kabel ;p Gdzie on jest obecnie podłączony do płyty głównej (jak podpisany)? I w które to wejście ma być na Xonarze (zdj. w spoilerze)?

 

 

 

To zielone po lewej czy czarne po prawej?19403571_1352407171517561_275880384_o.jp

 

 

 

@edit ale mam brudne wiatraki od karty po wewnętrznej stronie :o:D

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Lepiej sprawdzić w instrukcji ale czarna po prawej to na oko podpięcie cd/dvd-rom a zielona na oko ma identyczny układ jak piny na płytach głównych do podpinania panelu przedniego oraz kolor ten sam którego standardowo używa się do oznaczenia wyjścia słuchawkowego/głośnikowego z karty muzycznej.

Link to post
Share on other sites

Dobra to szukam! :)


Nie wiem czy nie dostałem od nowości czy zgubiłem (wątpię bo trzymam każde pudełko jakie dostałem i wszystkie śmieci co w nim były), ale nie mam instrukcji :D


19403560_1352440024847609_1691836480_o.p

Rozumiem, że to będzie to JAUD1?


Odłączyłem kabel wychodzący z płyty głównej w miejscu JAUD1 jak na obrazku, po czym przypiąłem go tak by pasował do tego zielonego wyjścia na Xonarze i nie słychać w ogóle dźwięku z panelu przedniego. Sprawdziłem czy działa panel tylny Xonara teraz i wszystko normalnie. 

 

Xonar pokazuje że muzyka gra (widać na niebieskim tle na equalizerze), to samo pokazuje mi się w systemie, a w słuchawkach nic nie słyszę

 

19478494_1352456391512639_956299289_o.pn


Pokrętło od dźwięku na klawiaturze też współpracuje z tym pokrętłem które widać na xonarze, więc niby wszystko podłączone. Nie rozumiem czemu dźwięku nie ma ;p


Jak wchodzę w systemowym "Dźwięk" w "Głośnik ASUS Xonar DX..." i wybieram "Właściwości" to pokazuje, że podłączony panel tylny, a nie przedni.


Jak podłączyłem znów ten sam kabel do płyty tak jak wcześniej i działają słuchawki, equalizer xonara się nie rusza, a w systemowym "Dźwięk" chodzi pasek przy "Realtek HD Audio 2nd output" i po wejściu we "Właściwości" pokazuje normalnie że to Panel Przedni. 

 

Coś robię nie tak? 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Zrób zdjęcie jak podpiąłeś panel przedni do Xonara

 

W sumie to nie ma co tam fotografować bo nic nie będzie widać za bardzo. Po prostu ten kabel widoczny na zdjęciu niżej w spoilerze podpisany JAUD1 (w lewym dolnym rogu płyty) wyciągnąłem, odwróciłem o 180 stopni w poziomie żeby pin z zaślepką pasował do do tego zielonego wejścia na karcie dźwiękowej i przypiąłem. To w sumie tyle.

 

 

 

 

19403571_1352407171517561_275880384_o.jp

 

 

 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Na to nie wpadłem, zaraz zobaczę ;P


Nic się nie zmieniło..

 

@edit ok teraz działa zmiana na FP Headphones, z tego wszystkiego zmieniania wejść, wyjść i ustawiania zapomniałem podłączyć słuchawki do kompa xD   :facepalm:

 

@edit2

Mógłbyś wrzucić zdjęcia pozostałych zakładek? Jestem ciekaw jak ustawić by najprzyjemniej grało ;)

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...