Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym założył jeszcze z pięć tematów o innym tytule ale takiej samej treści bo jeden to za mało...

 

Są tylko dwa tematy o różnej treści, która się zbiegła w jedno, mam ludziom linki podawać żeby swoje posty przenosili? Jak masz problem to nie czytaj, a jak dostałeś od życia aż takie prawa że możesz zamykać tematy na forumgach w internetach to zamiast spamować to se któryś zamknij i zostanie jeden. Krul forumga się znalazł bo 3600 postów xd

 

PS. Dzięki za refresh, ale temat i tak jest na pierwszej więc nie musiałeś. Dałem Ci plusika na zachętę  ;)

 

 

Jak czytam to w ISK HD9999 są przetworniki z HD669 za 150zł, więc chyba bez sensu płacić. Warto brać AKG K240 Studio?

Edytowane przez spidster135
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam przetwornik nie gra dra dumping i strojenie w dt 990 770 880 150 masz te same przetworniki a jednak grają inaczej

 

No chyba że tak... To już w sumie nie wiem po czym można odróżniać od siebie słuchawki wybierając je przez internet gdzie nie ma jak ich posłuchać ;p 

Link to post
Share on other sites

słuchawek nie wybiera się przez internet :D Ty w tej chwili opierasz się na tym co Ci napiszemy. Nasze odsłuchy dodatkowo trzeba brać z dystansem, bo każdym odbiera słuchawki inaczej.

 

Jak ja kupuje słuchawki, to albo walę w ciemno i je co najwyżej odsyłam, albo (najlepiej w ten sposób) idę do sklepu i odsłuchuję.

Link to post
Share on other sites

No własnie w tym problem, bo każdy lubi inne brzmienie, nie każdy też zwraca uwagę na pozycjonowanie i przestrzenność, bo nie gra w gry lub gra od czasu do czasu.

Do sklepu można niby iść, ale PC tam nie zaniosę, a słuchanie z telefonu to inna sprawa ;p Już nie wspomnę o tym, że w nich nie pogram w sklepie :D

Niby można też wziąć i jak nie są takie jakby się chciało to odesłać, ale wydaje mi się że dużo z tym pierdzielenia. Chyba nie w każdym sklepie można odesłać po rozpakowaniu?

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Jeśli zamawiasz z internetu to zawsze możesz zwrócić. Nie pamiętam tylko ile to tam dni było. Czy 7 czy dłużej :P Takie mamy prawo, możesz sobie poszukać dokładniej ile dni.

 

Ja przegrałem w swoim życiu na prawdę dużo i do tej pory najlepiej mi się grało na akg k240.

Gry mają słaby dźwięk i nie wykorzystają w pełni możliwości słuchawek. 

Być może słuchawki proponowane przez innych mogą być lepsze do gier, jednak na tych słuchawkach w każdej grze słyszałem wszystko bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Jak zamkniete to polecam ATH-M30x. Osobiscie mi najbardziej siadly w swojej klasie cenowej i naprawde dobrze izoluja.

 

Nie odpowiada mi w nich scena za bardzo, a jednak szukam tak by słuchawki były głównie do cs:go.

 

Jeśli zamawiasz z internetu to zawsze możesz zwrócić. Nie pamiętam tylko ile to tam dni było. Czy 7 czy dłużej :P Takie mamy prawo, możesz sobie poszukać dokładniej ile dni.

 

Ja przegrałem w swoim życiu na prawdę dużo i do tej pory najlepiej mi się grało na akg k240.

Gry mają słaby dźwięk i nie wykorzystają w pełni możliwości słuchawek. 

Być może słuchawki proponowane przez innych mogą być lepsze do gier, jednak na tych słuchawkach w każdej grze słyszałem wszystko bez problemu.

 

Właśnie dla mnie najważniejsze jest by była odpowiednia scena do gier przez co jest lepsze pozycjonowanie dźwięku i inna przestrzenność. Też się właśnie teraz nad tymi AKG K240 Studio zastanawiam tylko muszę o nich trochę poczytać jeszcze jak tam jest ze sceną.

 

Ustawowo jest 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość.

 

Sklep nie może tego w żaden sposób sobie zastrzec? Gdzieś tam w swoim regulaminie, którego przecież się nie czyta ;p Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba np. RTVeuroAGD nie przyjmuje zwrotów po odpakowaniu produktu (czyli się nie bardzo da sprawdzić).

Link to post
Share on other sites

Sklep nie może regulaminem wyłączyć czegoś co jest regulowane ustawowo. Nawet jeśli spróbuje to ląduje w UOKiKu i płaci konkretne kary za stosowanie klauzul niedozwolonych. Nie może też warunkować zwrotu kwestią opakowania.

Link to post
Share on other sites

"JAKIE TOWARY MOŻNA ZWRÓCIĆ LUB WYMIENIĆ

Szczegółowa informacja o wymaganiach dotyczących towarów zwracanych lub wymienianych znajduje się w Regulaminie.

Jakie warunki musi spełniać towar, aby go zwrócić lub wymienić?

Towar nie może nosić śladów użytkowania. Opakowanie fabryczne powinno być nieuszkodzone. W opakowaniu powinny się znajdować wszystkie zabezpieczenia towaru (np. styropiany mocujące, fizeliny), karta gwarancyjna i instrukcja obsługi oraz kompletne wyposażenie. Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające, plomby i naklejki producenta."

 

Ź:http://www.euro.com.pl/cms/zakupy-bez-obaw.bhtml 

 

Czyli jeśli odpakuję słuchawki w normalny sposób (tj. otworzę pudełko przy czym może być konieczne zerwanie plomby) i wyciągnę słuchawki gdzie też może być konieczne jakieś zerwanie plomby, to według tego co piszą nie będę mógł ich zwrócić.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Wolę się upewnić bo to różnie bywa. 

 

Jeszcze w regulaminie jest takie cuś: "Promocją nie są objęte następujące Towary: a) gry, programy komputerowe, karty pamięci oraz inne akcesoria sprzedawane w zapieczętowanych opakowaniach, w przypadku których opakowanie zostało otworzone, b) towary, do których producent udostępnia aktualizacje, po zarejestrowaniu jednorazowego kodu z dostępem i aktualizacją, np.: mapy do nawigacji, nawigacje z dołączoną mapą, c) treści cyfrowe (kupony z kodami), d) towary, w przypadku których zrealizowana została usługa instalacji/montażu, e) towary przecenione (niepełnowartościowe, niekompletne), f) kable sprzedawane "na metry", g) nabyte przez jednego Klienta w celach hurtowych w ilości większej niż dwie sztuki tego samego modelu."

 

Czy to się nie liczy jako "inne akcesoria sprzedawane w zapieczętowanych opakowaniach, w przypadku których opakowanie zostało otworzone"? Czy raczej słuchawki to słuchawki jako produkt, a nie akcesoria?

 

 

__________________________________________
 

Chciałbym też dowiedzieć się już w tym temacie o AKG K240 Studio.

 

Warto zakupić te słuchawki? Chodzi mi głównie o gry typu CS:GO, więc najważniejsze jest dla mnie pozycjonowanie, ale ważne też by były to przy okazji jak najlepsze słuchawki do słuchania muzyki.

Jak to jest więc z AKG K240 Studio?

O ile dobrze mi wiadomo, to całkiem fajnie sprawują się ISK HD9999, czyli chińskie odpowiedniki AKG K240, z tym że jak lepiej poszperać, to w HD9999 są te same przetworniki co w HD669 (czyli w słuchawkach 2x tańszych).

To co mnie najbardziej interesuje:

1. Czy AKG K240 Studio nadają się do gier FPS jak CS:GO?

2. Czy mają tak samo dobrą/lepszą scenę od ISK HD9999? I czy ich pozycjonowanie również jest tak samo dobre lub lepsze?

3. Czy słuchawki te różnią się od AKG K240 MK2 czymś więcej jak wyglądem i brakiem przedłużacza?

4. Jaką (minimum) kartę musiałbym do nich mieć? Xonar DX wystarczy? I czy dadzą radę na integrze aż dozbieram do xonara?

 

Nie pytam o dźwięk podczas słuchania muzyki, bo z tego co wiem to jeśli chodzi o muzykę jest bardzo dobry.

 

 

Przyznam, że mam kompletny mindfuck, bo o ile ISK HD9999 niby słabsze to jednak są zupełnie zamknięte, a takie AKG K240 Studio to słuchawki półotwarte, gdzie izolacja od dźwięków z zewnątrz jest raczej słaba jak w otwartych... W takim wypadku wolałbym już kupić Somic V2 z bardzo dobrym pozycjonowaniem i dźwiękiem za 220zł bez dodatkowej karty niż AKG za 320 + kartę by je w ogóle napędzić....

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

1. Tak grałem w nich w cs go i mnóstwo czasu w CoD black ops na esl oraz crossfire na turniejach.

2. Mają zdecydowanie lepszą scenę. W akg kk240 będziesz lepiej mógł ocenić odległości i przód-tył

3. Różnią się tylko/aż akcesoriami.

4. DX wystarczy żeby je napędzić, aczkolwiek jak kiedyś kupisz coś lepszego to nie pożałujesz (muzyka).

 

Czy izolacja jest słaba? nie przesadzajmy. Póki ktoś Ci nie wierci wiertarką to jest ok.

Somic a k240 to dwie zupełnie inaczej grające pary słuchawek.

Nie miałem przyjemności słuchania w somicach, ale przypomnę, że te akg kosztowały do niedawna 500zł i nawet wtedy były warte swojej ceny.

Moim zdaniem iski 9999 nie dorównują 240. Po prostu za kwotę 200 zł ciężko dostać coś równie atrakcyjnego zamkniętego jak iski. Bo na swoją cenę grają świetnie i nie są trudne do napędzenia.

AKG znowu odwdzięczają się za dobre źródło :)

Może @FeX albo @bleck55 czy inni co mieli obie pary Ci coś tu podpowiedzą, bo ja nie mam porównania.

 

 

EDIT@@@@ DX ogarnie 240 dobrze. Pomyliło mi się znowu z dg za 100zł :)

Edytowane przez neckol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posłuchasz ale będzie ciszej niż na takich hyperx cloudach i moze być dźwięk bardziej płaski.

Zdecyduj s co chcesz. Prsed chwilą miały być do kompa do cs.

Skoro twierdzisz, że nie chcesz akg to nie bierz, tylko nie drąż tematu skoro już zdecydowałeś, bo ja Tobie poświęcam swòj czas. Masz 3 modele podane na ławie. Wybierz sobie coś :)

Link to post
Share on other sites

Co do opakowania - sklep nie może warunkować przyjęcia zwrotu jego stanem. Zwróć uwagę na słowo "powinno/powinien". Dlatego tak piszą bo nie mogą napisać "musi". Oczywiście w dobrym tonie jest zachować wszystko w najlepszym możliwym stanie - przecież ktoś kolejny kupi te słuchawki. Ja np. rozcinam zabezpieczenia opakowania nożykiem. Wygląda to lepiej niż uświnione klejem (a później kurzem z powietrza) miejsce po naklejce.

Link to post
Share on other sites

ISK 9999 to nie jest Chiński odpowiednik AKG K240. ISKi mają identyczną obudowę jak zamknięte AKG K271 i zupełnie inne, chińskie  przetworniki. K240 to model półotwarty co oznacza tyle że izoluje trochę ale i tak słychać co się dzieje wokół człowieka. Jeden jedyny sposób żeby się przez internet przekonać poniekąd jak graja słuchawki to posłuchać dźwięku przez nie odtwarzanego i nagranego mikrofonami w analogu ludzkiej głowy, i porównać jak się ten dźwięk zmienia w stosunku do materiału pierwotnego. Nie dowiesz się jak grają słuchawki bo odtwarzasz dźwięk za pośrednictwem swoich słuchawek, ale dowiesz się że np jeden model jest bardziej basowy od drugiego itp

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio

Link to post
Share on other sites

Co do opakowania - sklep nie może warunkować przyjęcia zwrotu jego stanem. Zwróć uwagę na słowo "powinno/powinien". Dlatego tak piszą bo nie mogą napisać "musi". Oczywiście w dobrym tonie jest zachować wszystko w najlepszym możliwym stanie - przecież ktoś kolejny kupi te słuchawki. Ja np. rozcinam zabezpieczenia opakowania nożykiem. Wygląda to lepiej niż uświnione klejem (a później kurzem z powietrza) miejsce po naklejce.

 

Ok to w takim razie skoro sklep nie może narzucić takiej zmiany i musi ustawowo przyjąć zwrot towaru do 15 dni to git. Co do otwierania to też tak robię i nie planuję niczego psuć, jedynie dostać się do sprzętu ;p

 

 

Posłuchasz ale będzie ciszej niż na takich hyperx cloudach i moze być dźwięk bardziej płaski.

Zdecyduj s co chcesz. Prsed chwilą miały być do kompa do cs.

Skoro twierdzisz, że nie chcesz akg to nie bierz, tylko nie drąż tematu skoro już zdecydowałeś, bo ja Tobie poświęcam swòj czas. Masz 3 modele podane na ławie. Wybierz sobie coś :)

 

Nic się nie zmieniło ;p Nadal szukam słuchawki głównie do CS czyli z bardzo dobrą sceną i pozycjonowaniem, najlepiej żeby w miarę dobrze tłumiły dźwięki z zewnątrz i żeby też w swojej cenie grały dobrze muzykę.

 

 

 

ISK 9999 to nie jest Chiński odpowiednik AKG K240. ISKi mają identyczną obudowę jak zamknięte AKG K271 i zupełnie inne, chińskie  przetworniki. K240 to model półotwarty co oznacza tyle że izoluje trochę ale i tak słychać co się dzieje wokół człowieka. Jeden jedyny sposób żeby się przez internet przekonać poniekąd jak graja słuchawki to posłuchać dźwięku przez nie odtwarzanego i nagranego mikrofonami w analogu ludzkiej głowy, i porównać jak się ten dźwięk zmienia w stosunku do materiału pierwotnego. Nie dowiesz się jak grają słuchawki bo odtwarzasz dźwięk za pośrednictwem swoich słuchawek, ale dowiesz się że np jeden model jest bardziej basowy od drugiego itp

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio

 

Nawet nie myślałem żeby tak posłuchać. Szkoda że nigdzie nie piszą lub nie dają jakiejś wizualizacji odnośnie sceny, dużo by to ułatwiało przy zakupie ;) Przy niektórych słuchawkach tylko się spotkałem z jakimś obrazkiem pokazującym jak wygląda scena dla danego modelu.

 

 

Warto dodać, że HD9999 według wielu osób są lepsze od K271 a za wykonanie są również chwalone.

 

No K271 to już w sumie kolejna półka wyżej ;p Może doczytam jeszcze o tych HD9999. Szkoda że w sumie nie ma o nich zbyt wielu recenzji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...