Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy odbiorze osobistym można chyba zastrzec prawo zwrotu ale nie wiem czy po zmianach przepisów nie zostało to wyłączone.

 

Ok, najwyżej zadzwonię zapytać zanim zamówię.

 

No właśnie spidster somic v2 bardzo polecali pod gry fps.

 

No też tak czytam, tylko boję się coś słuchawek otwartych ;p Ważne też dla mnie żeby nowe słuchawki grały jednak znacząco lepiej niż te kupa-Beatsy co mam obecnie.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

 

 

Szkoda że nigdzie nie piszą lub nie dają jakiejś wizualizacji odnośnie sceny, dużo by to ułatwiało przy zakupie Przy niektórych słuchawkach tylko się spotkałem z jakimś obrazkiem pokazującym jak wygląda scena dla danego modelu.

Sposób postrzegania dźwięku tak jak pisałem zależy od anatomicznej budowy małżowiny usznej bo na podstawie odbić dźwięku w niej mózg rejestruje scenę/przestrzeń. Każdy człowiek ma trochę inaczej zbudowane uszy więc każdy trochę inaczej odbiera dźwięk. To od strony uszu, dochodzi jeszcze interpretacja mózgu.... Z powyższych przyczyn takie obrazki są o kant d**** rozbić i mogły by być jedynie bardzo poglądową informacją. Dlatego recenzenci z reguły porównują opisowo scenę jednych słuchawek do drugich bo to już niesie w sobie informację jak to gra.

Link to post
Share on other sites

Już tak beatsów nie oczerniaj. Nie grają na tyle ile kosztują, ale słabe też nie są.

Dla mnie 240 brzmią o niebo lepiej niż 271. 271 nie są półkę wyżej niż 240. To jest ta sama półka. Pisałem Ci, że 240 ponianiały. Kiedyś też kosztowały 550+ 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że w słuchawkach w tej cenie, brzmienie jest już rzeczą raczej subiektywną. Większość z nich gra już w tej cenie na dobrym poziomie, a różnić się mogą szczegółami typu bas itp. 

Ja kompletnie nie wiem jakie bym wolał, bo nie mam doświadczenia ze słuchawkami innymi niż moje obecne. Wiem, że dla mnie liczyć się będzie dobra scena i pozycjonowanie dźwięków.

 

Z tego co poczytałem na audiofanatyku, to K240 MK2/Studio mają scenę porównywaną do Q701/K702, które według wielu stron czy ludzi na forach anglojęzycznych są jednymi z najlepszych słuchawek pod względem sceny. Widziałem je nie raz w top5.

Być może warto pod względem sceny i pozycjonowania zastanowić się znów nad AKG K240 Studio?

Korzystał ktoś zarówno z nich jak i z Somic V2 czy też ISK HD9999 i umiałby porównać pod względem sceny i pozycjonowania?


Do słuchawek takich jak AKG K240 Studio/Mk2 to lepiej xonar dx czy sb X-Fi Xtreme Audio/Gamer? 

Z tego co wiem to każda ma inne brzmienie, ważne też by dobrze tłumiła szumy mikrofonu ;) Max 150zł na kartę, więc akurat te wymienione w używanym stanie tyle kosztują.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

dx jest za 300. DG jest do 150.

Przeczytaj jeszcze raz ten temat to chyba znajdziesz odpowiedzi :P

 

No idzie się zgubić :D Ale jak tak czytałem jakieś różne fora to tam pisali coś że lepiej jakiegoś Creativa pod K240 ze względu na jasne brzmienie xonara czy coś takiego.

 

Dobra, wszystko doczytałem i w tym temacie i upewniłem się w innych. AKG K240 S/MK2 - dość ciemne brzmienie, xonar dx - jasne brzmienie, więc powinno być razem giteolo.

 

Na 99% zamówię AKG K240 Studio oraz używanego xonara dx.

 

 

Po tak długiej i dość wymęczonej dyskusji czas podziękować za każdą opinię i chęć pomocy. Sporo mnie naprowadziliście. 

Jeśli nie zapomnę to jeszcze tu wrócę napisać swoje spostrzeżenia i czy jestem zadowolony ;p

Jeszcze raz dzięki ;)

Edytowane przez spidster135
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok, chętnie sprawdzę ;) 

 

A jeszcze taka sprawa. Wybrałem AKG K240 S i używany Xonar DX. Z tego co wiem, to Xonar DX to dobra karta w swojej cenie, ale nie posiada wzmacniacza słuchawkowego. Da ona radę spokojnie napędzić do max K240 55Ohm?

 

Warto w przyszłości dokupić wzmacniacz słuchawkowy? I czy da się go wtedy podłączyć do Xonara DX, czy taki wzmacniacz to już osobna karta dźwiękowa z wzmacniaczem słuchawkowym?

Link to post
Share on other sites

Xonar DX według specyfikacji daje na wyjściu 2 Vrms (5.65 Vp-p)  czyli jak najbardziej ma wzmacniacz słuchawkowy, powinno być dobrze. A wzmacniacz i owszem warto choćby z tego powodu że będziesz mieć pokrętło głośności w zasięgu ręki. Wbiłem dane do kalkulatora w exelu i wyskoczyło że K240 na Xonarze DX zagrają na poziomie 110 dB czyli poziomie opisywanym według tabeli głośności jako głośna muzyka w klubie. Przy maksymalnej głośności nie powinieneś słuchać dłużej niż 30 minut żeby uniknąć uszkodzenia słuchu.

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to nie ma wzmacniacza słuchawkowego dlatego też zapytałem, ale skoro według specyfikacji wynika że go posiada to fajnie (nie znam się na tych przeliczeniach z danych producenta).

 

W sumie skoro już będzie wzmacniacz to raczej nie będę kupował dodatkowego, ale tak z ciekawości i gdybym jednak kiedyś chciał zakupić, to wtedy podłączam go pod Xonara DX, czy nie ma to sensu i będzie to jako dodatkowa karta dźwiękowa?

 

Co do głośności to filmy czy gry mam dość cicho (w porównaniu z tym co widzę często u znajomych), a muzykę lubię puścić sobie głośniej, ale jakoś nie przesadzam, wszystko ze zdrowym rozsądkiem.

 

Jeszcze pytanie odnośnie bezpieczeństwa samych słuchawek. Czy ta karta jest w stanie wygenerować na tyle za dużo mocy by je uszkodzić? Np. przy puszczeniu muzyki na max.

Link to post
Share on other sites

Jak masz już źródło w postaci Xonara to możesz się ograniczyć do wzmacniacza. Z tańszych a już przyzwoitych to np SMSL Sap-8 i podpinasz go do karty kablem 3,5mm do 2 x RCA (cinch). Tak to wygląda

https://www.amazon.de/SMSL-SAP-8-Desktop-Kopfhörerverstärker-Eingang/dp/B06XDM5GT7/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1497722383&sr=8-1&keywords=SMSL+SAP-8

Słuchawek nie uszkodzisz, Xonar poda max 72 miliwaty słuchawki wytrzymują max 200 mW. Jak zerkniesz w specyfikację tego podlinkowanego SAP-8 to na nim byś już mógł uszkodzić te słuchawki bo on poda ponad 660 mW, ale lepiej kupić mocniejszy wzmacniacz i mieć zapas bo pewnie w przyszłości będziesz chciał kupić inne lepsze słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Zrobisz jak uważasz ale jedno ci powiem że fizyczne pokrętło głośności w zasięgu ręki to udogodnienie bez którego ciężko się obyć jak już je człowiek ma. Jak sprzedawałem FiiO E10K i zamówiłem FX-Audio DAC X6 to przez dwa tygodnie musiałem siedzieć na integrze, myślałem że mnie szlak trafi, jeszcze niską jakość dźwięku mogę przełknąć przez dwa tygodnie, ale to że żeby wyregulować głośność muszę robić taką gimnastykę... Nie wspominając że to nie zdrowo dla uszu bo jak coś ryknie np gra bo wcześniej słuchaliśmy na max bo piosenka cicho nagrana, to zanim się przyciszy to trwa. A mając zewnętrzną regulacje to jest jeden ruch ręki.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem wczoraj Xonara DX i AKG K240 MK II. Jednak zanim coś o tym napiszę to trooooochę minie, bo o ile Xonar kupiony na allegro pewnie jest już chociażby wysłany, tak K240 mają przyjść do netpunktu (morele.net) dopiero w przyszły wtorek 27.06... No cóż, zamawianie części + montaż całości do PC zajęło im trochę mniej czasu z przesyłką do miasta gdzie nie ma netpunktu... Pozostaje czekać.

Link to post
Share on other sites

No zobaczy się jak przyjdą, napisałem już do morelek zapytanie czy jest szansa żeby mi je dostarczyli jeszcze w tym tyg, bo do 27 to mi trochę długo ;p Niestety ze sklepów gdzie były dostępne to tylko morele znam i nie chciałem w innych zamawiać, może trzeba było jednak spróbować..

 

Może karta przyjdzie w tym tygodniu to chociaż się zobaczy czy coś z szumami mikrofonu się zmieniło. 

Jeśli dostałem maila od allego, że "Wybrałeś sposób zapłaty i dostawy kupionych przedmiotów. Poniżej znajdziesz szczegółowe dane Twoich zakupów." to znaczy że gościu dostał pieniądze na konto PayU i powinien już wysłać? Bo w sumie to ani razu z nim nie rozmawiałem, ani nie pisałem ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...