Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Vega


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś do mnie dojechała Vega, ustawiłem 1050 mV/GPU HBM i 1595 GHz dla GPU w stanach P6 oraz P7 oraz 1100 dla HBM 2 limit + 50% i w Heaven 4.0 skacze w BOOST do 1980/1500.

I tu pytanie jak zablokować  by zostało na tych ustawionych dla P6/P7 1597 MHz dla GPU i 1100 MHz dla HBM 2?

Link to post
Share on other sites

Ale miało zbić pobór a tu podbiło taktowania i pobór prądu + ~40W w stosunku do domyślnych w trybie oszczędzania energii.

Tak myślę czy może ten limit zmniejszyć, ale wszędzie widziałem ten limit do oporu czyli +50.

Inna opcja to ustawić jednak taktowania, ale na ile żeby wbijało do tych 1600MHz.

Tak się dopytuje bo miałem karty AMD, ale pierwszy raz robię undervolting, i trochę głupio było by uwalić kartę jeszcze dzisiaj :P

Link to post
Share on other sites

No właśnie w poradnikach pisze że napięcia dla GPU i HBM2 ustawiać takie same, ale co mi z te go jak i tak wbijają się taktowania z czapy wysokie mimo ustawionych w stanach P6/7na nie całe 1600 MHz i dla GPU i 1100MHz dla VRAM.

Z temperaturami nie mam problemu, a mi zależy aby papu brał mniej.

Link to post
Share on other sites

No dobra załóżmy że pokazał mi benchmark Heaeven 4.0 nie realne wartości taktowania (jak i MSI Afterburner 4.4.0 w wykresie monitoringu).

To skąd te + ~40 W poboru platformy, z "undervoltingu"?

Brakiem 'łunijnych" atestów na miernik czy co innego?

Link to post
Share on other sites

Widzę że wyczerpałem pomysły zobaczę jutro zaryzykuję z ustawieniami 900/900mV 1430 MHz/1100 (GPU/HBM2).

A może nie na tym co trzeba BIOS-ie robię czy nie ma znaczenia czy na pierwszy czy na drugim wykonuje się undervolting?

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
  • Igoruss promował, odpiął, przestał promować i podpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...