Skocz do zawartości

Palit GTX1080 JetStream Zmiana biosu ?


Recommended Posts

Witam

 

Kupiłem Karte Palit GTX1080 JetStream poniwecz była najtańsza

przerabiał ktoś temat zmiany biosu od mocniejszej wersji

 

Base Clock : 1708MHz / Boost Clock : 1847MHz

 

Link to post
Share on other sites

Ja się nawet zastanawiam nad zmianą BIOSu, jeśli faktycznie Power Limit (watowo) jest większy. Ale narazie na stockowym BIOSie stabilne 1987-2000 MHz wydaje się w zupełności wystarczające, i niewiem czy coś wyżej jest wogóle sens robić, poza większymi cyferkami na benchmarkach ;)

Wg HWinfo karta przy 120% Power Limit i +50% Core Voltage dobija do 225W.

 

PS. gdzie sprawdzacie max Power Limit w watach danych BIOSów? Ok, nieważne, techpowerup :)

 

PS2. Ktoś wgrywał może do JetStreama BIOS od GameRock Premium?

JetStream Power Limit Max = 217 W.
Super JetStream Power Limit Max = 240 W.

GameRock Premium Power Limit Max = 276 W.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Coś tam gdzieś słyszałem na ten temat właśnie, nawet sam o tym pisałem w październiku, ale dzisiaj już nie jestem tego na 100% pewien. Są ludzie, którzy upierają się, że laminaty wszystkich Palitów 1080 są identyczne, także dzisiaj już niewiem komu wierzyć. Jeśli ktoś by miał jakieś dokładne porównanie to chętnie przyjmę.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Coś tam gdzieś słyszałem na ten temat właśnie, nawet sam o tym pisałem w październiku, ale dzisiaj już nie jestem tego na 100% pewien. Są ludzie, którzy upierają się, że laminaty wszystkich Palitów 1080 są identyczne, także dzisiaj już niewiem komu wierzyć. Jeśli ktoś by miał jakieś dokładne porównanie to chętnie przyjmę.

Wszystkie karty produkowane przez Palita z serii GTX1070 w modelach JetStream, Super JetStream i GameRock mają to samo PCB zbudowane z tych samych komponentów. Identyczna sytuacja jest w serii GTX1080. PCB w Jet Stream i Game Rock są takie same!

Producent nic nie musi rzeźbić z sekcją bo ta jest w zupełności wystarczająca aby udźwignąć ponad 2.2Ghz z napięciem 1.1v.

Palitowi nie opłaca się wprowadzać zmiennej w produkcji dlatego w zależności od popytu na dany model wgrywany jest BIOS karty, która najlepiej schodzi, zakładane jest chłodzenie Jet Strem/GameRock i karta leci na sprzedaż.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To fajnie. To może skuszę się kiedyś na ten BIOS z 276W limitem... tylko że teraz zakatowałbym zasilacz ;)

swoją drogą, jestem ciekaw, o co kaman z tym BIOSem na techpowerup. Poprzednia wersja tego BIOSu do GameRock Premium (z 1 czerwca) miała tyle samo limitu co Super JetStream (240W).

Na stronie Palita nie sposób podejrzeć najnowszego BIOSu z pliku aktualizacji, bo jest zabezpieczony hasłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...