Skocz do zawartości

Tania drukarka


Recommended Posts

Witam-potrzebuję tanią drukarkę do użytku domowego.Cel-wydruki czarno białe A4 -sam tekst(niedużo-max 100 stron w miesiącu).Ma być jak najtańsza(jeśli chodzi o cenę zakupu ale i eksploatację) ale oczywiście jeśli różnica między modelami będzie np 20 czy 30 zł a korzyści z dołożenia tej sumy wysokie to oczywiście na taką podwyżkę pełna zgoda.Idealnie jakby ta drukarka zawierała w sobie kopiarkę/ksero-coś w tym stylu.Nie znam się na tym kompletnie-nigdy nie maiłem drukarki-mam nadzieję że coś doradzicie-dzięki!

Link to post
Share on other sites

Ja używam już drugi rok Ricoh Sp112 i świetnie się sprawdza do wydruku czarno białego

http://www.ceneo.pl/37899783#tab=click

Jak priorytetem ma być ekonomiczny wydruk tekstu przy przerobie 100 stron na miesiąc to przy atramentówce zbankrutujesz. 

Czemu mam zbankrutować skoro mało drukuję?Chyba że tusze szybko wysychają...a w tej laserówce jak wygląda sprawa"elementu drukującego"? Jest tani do nabycia?Na ile starczy? 

Link to post
Share on other sites

Dlatego że jak piszesz masz zamiar drukować 100 stron miesięcznie a w pierwszej z brzegu drukarce atramentowej canona za podobne pieniądze mały tusz starcza na 180 stron a wersja XL kosztująca 1/3 ceny drukarki na 400 stron. W analogicznym modelu HP tusz starcza na 200 stron. Takie są realia. Innymi słowy na atrament rocznie wydasz tyle co na najtańszą atramentową drukarkę. Albo i więcej. A że po jakimś czasie tusz zacznie wysychać to jest inna sprawa. Takich problemów nie ma z drukarkami laserowymi.

Link to post
Share on other sites

Dlatego że jak piszesz masz zamiar drukować 100 stron miesięcznie a w pierwszej z brzegu drukarce atramentowej canona za podobne pieniądze mały tusz starcza na 180 stron a wersja XL kosztująca 1/3 ceny drukarki na 400 stron. W analogicznym modelu HP tusz starcza na 200 stron. Takie są realia. Innymi słowy na atrament rocznie wydasz tyle co na najtańszą atramentową drukarkę. Albo i więcej. A że po jakimś czasie tusz zacznie wysychać to jest inna sprawa. Takich problemów nie ma z drukarkami laserowymi.

No ok-ale toner do Twojej drukarki to też ok 2 stów-na ile on wystarczy?Zresztą-po namyśle-uważam że przeszacowałem potrzeby-sądzę że zamknę się w ok 50 stronach/miesiąc.

Link to post
Share on other sites

Zamiennik 82zł wydajność według producenta ~1200 stron. Ja od nowości jeszcze tonera nie wymieniłem a pomału mi się ryza papieru kończy. Poza tym toner można dosypać i wyjdzie jeszcze taniej.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

"Tania".

Dla mnie tania drukarka kosztuje 300 zł, więc sprecyzuj.

No-Panie Jerzy-ze mnie żaden dygnitarz jeno skromny 40 latek potrzebujący zbytku w postaci domowego wydruku od wielkiego dzwonu :) Dla mnie tania drukarka to taka najtańsza -i tyle :)

Edytowane przez zwolay
Link to post
Share on other sites

jarrino ja odnoszę wrażenie że te najtańsze drukarki są sprzedawane gratis do pojedynczego tuszu który w nich montują. Ojciec kiedyś kupił takiego Lexmarka w Realu wersja tylko z tuszem kolorowym. Żeby było zabawniej nawet Lexmark na swojej stronie się nie przyznawał że kiedykolwiek taką drukarkę wyprodukował (była na stronie bliźniacza z innym oznaczeniem). Kosztowała idealnie tyle samo co czarny tusz który trzeba było dokupić żeby móc z niej korzystać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...