Skocz do zawartości

Problem z Gainward GTX 570 Phantom


Recommended Posts

Nie wiem jak wy, Ja zawsze preferowałem GIGABYTE, Galaxy, ASUS, EVGA. Nigdy grainward u mnie nie zagościł. I jak widać Dobrze się stało.

Grainward i Palit nie ma nic wspólnego z Nvidią. Jak już to osadza chip na płytce.

Tak samo pamięci innego producenta i układy sterujące. Więc za nie wypał grainwarda, nie obwiniajcie nvidii,

@Thorin49

Ty nie miałeś. Dobrze. Tak ma być.

Ale to nie gwarantuje, że inna osoba też będzie w pełni zadowolona.

Ogólnie Aż szkoda mi ludzi zawiedzionych hehe.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, Ja zawsze preferowałem GIGABYTE, Galaxy, ASUS, EVGA. Nigdy grainward u mnie nie zagościł. I jak widać Dobrze się stało.

Grainward i Palit nie ma nic wspólnego z Nvidią. Jak już to osadza chip na płytce.

Tak samo pamięci innego producenta i układy sterujące. Więc za nie wypał grainwarda, nie obwiniajcie nvidii,

@Thorin49

Ty nie miałeś. Dobrze. Tak ma być.

Ale to nie gwarantuje, że inna osoba też będzie w pełni zadowolona.

Ogólnie Aż szkoda mi ludzi zawiedzionych hehe.

Ciekawe, w moim ASUS 8800 GT z chłodzeniem glaciator, temperatury dochodziły do 123 stopni!!! Z racji tego że nie było żadnych plomb zdjąłem chłodzenie i okazało się że na rdzeniu nie było ani śladu pasty termoprzewodzącej! Co do Gigabyte też słyszałem różne ciekawe historie. A GALAXY 8800 (te z przełącznikiem do OC) SIĘ PALIŁY NA POTĘGĘ ;). Suma Sumarum w tym momencie niezależnie od wybranej firmy nigdy nie mamy perności że wszystko będzie 100% OK. Patrz Intel i ostatnie przeboje z Sandy Bridge.
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, Ja zawsze preferowałem GIGABYTE, Galaxy, ASUS, EVGA. Nigdy grainward u mnie nie zagościł. I jak widać Dobrze się stało.

Grainward i Palit nie ma nic wspólnego z Nvidią. Jak już to osadza chip na płytce.

Tak samo pamięci innego producenta i układy sterujące. Więc za nie wypał grainwarda, nie obwiniajcie nvidii,

@Thorin49

Ty nie miałeś. Dobrze. Tak ma być.

Ale to nie gwarantuje, że inna osoba też będzie w pełni zadowolona.

Ogólnie Aż szkoda mi ludzi zawiedzionych hehe.

Ciekawe, w moim ASUS 8800 GT z chłodzeniem glaciator, temperatury dochodziły do 123 stopni!!! Z racji tego że nie było żadnych plomb zdjąłem chłodzenie i okazało się że na rdzeniu nie było ani śladu pasty termoprzewodzącej! Co do Gigabyte też słyszałem różne ciekawe historie. A GALAXY 8800 (te z przełącznikiem do OC) SIĘ PALIŁY NA POTĘGĘ ;). Suma Sumarum w tym momencie niezależnie od wybranej firmy nigdy nie mamy perności że wszystko będzie 100% OK. Patrz Intel i ostatnie przeboje z Sandy Bridge.
Asus właśnie ma swoje przykre niespodzianki, jednak umieściłem go z tego względu, że go kupowałem. Czas przeszły. Właściwie najmniej wad widze w Gigabyte, EVGA...
Link to post
Share on other sites

Kolego , na to wygląda że masz coś z kartą.

Udało mi się z 3dmarkiem, zainstalowałem FurMarka wygląda ze wszystko mam z kartą good.

Ja w 3dmarku 11 temp max 70stopni

W FurMarku po 7 min temperatura max 83stopnie a wentyle na 70% swoich możliwości.

Zapomniałem dodać ze temperatura w pokoju wynosila 26-28Stopni ,więc myśle że temeratura może być niższa gdy zmiennie temperature w pokoju

Wszystko pięknie ładnie jednak nikt nie wziął pod uwagę okresu letniego i upalnych dni.Wtedy taki GTX 570 spokojnie dobije do 90 stopni :[ Dodać do tego OC i mamy grzałkę jak się patrzy :)

Link to post
Share on other sites

Kolego , na to wygląda że masz coś z kartą.

Udało mi się z 3dmarkiem, zainstalowałem FurMarka wygląda ze wszystko mam z kartą good.

Ja w 3dmarku 11 temp max 70stopni

W FurMarku po 7 min temperatura max 83stopnie a wentyle na 70% swoich możliwości.

Zapomniałem dodać ze temperatura w pokoju wynosila 26-28Stopni ,więc myśle że temeratura może być niższa gdy zmiennie temperature w pokoju

Wszystko pięknie ładnie jednak nikt nie wziął pod uwagę okresu letniego i upalnych dni.Wtedy taki GTX 570 spokojnie dobije do 90 stopni :P Dodać do tego OC i mamy grzałkę jak się patrzy :P

Dokładnie:) A o podkręcaniu takiej karty mogą posiadacze zapomnieć jeśli nie będą w posiadaniu lepszego chłodzenia.A swoją drogą bębniło się tyle razy na ten temat nowych poprawionych fermi :[ i macie teraz te swoje cuda :) doradzano kupno gtx470/480 + chłodzenie ??? byście mieli ciszej i chłodniej zdecydowanie i taniej a wydajność ta sama co u gtx580 po oc. i pozdrawiam tych co polecali te karty nowe :o

 

W upalne dni tak jak napisał Znawca bedziecie mieli ponad 90st. jak z bata strzelił a jeśli znajdzie sie odważny podkręcić karte przy takich temp. na zewnątrz to heheh wiecie co czeka wasze karcioszki :lol: krótki żywot :lol:

 

Więc czym prędzej wybierać sie do sklepów i kupować lepsze chłodzonka bo wtedy potwierdzi się,że jednak można będzie przygotować coś na obiad na takiej karcie :)

Link to post
Share on other sites

Kolego , na to wygląda że masz coś z kartą.

Udało mi się z 3dmarkiem, zainstalowałem FurMarka wygląda ze wszystko mam z kartą good.

Ja w 3dmarku 11 temp max 70stopni

W FurMarku po 7 min temperatura max 83stopnie a wentyle na 70% swoich możliwości.

Zapomniałem dodać ze temperatura w pokoju wynosila 26-28Stopni ,więc myśle że temeratura może być niższa gdy zmiennie temperature w pokoju

Wszystko pięknie ładnie jednak nikt nie wziął pod uwagę okresu letniego i upalnych dni.Wtedy taki GTX 570 spokojnie dobije do 90 stopni :P Dodać do tego OC i mamy grzałkę jak się patrzy :P

Dokładnie:) A o podkręcaniu takiej karty mogą posiadacze zapomnieć jeśli nie będą w posiadaniu lepszego chłodzenia.A swoją drogą bębniło się tyle razy na ten temat nowych poprawionych fermi :[ i macie teraz te swoje cuda :) doradzano kupno gtx470/480 + chłodzenie ??? byście mieli ciszej i chłodniej zdecydowanie i taniej a wydajność ta sama co u gtx580 po oc. i pozdrawiam tych co polecali te karty nowe :o

 

W upalne dni tak jak napisał Znawca bedziecie mieli ponad 90st. jak z bata strzelił a jeśli znajdzie sie odważny podkręcić karte przy takich temp. na zewnątrz to heheh wiecie co czeka wasze karcioszki :lol: krótki żywot :lol:

 

Więc czym prędzej wybierać sie do sklepów i kupować lepsze chłodzonka bo wtedy potwierdzi się,że jednak można będzie przygotować coś na obiad na takiej karcie :)

Sam chip w 570 jest chłodniejszy i pobiera mniej prądu. A to że małe chińskie rączki coś spaprały w fabryce przy skłądaniu kart to inna sprawa. A gtx480 po OC nie ma szans przegonić 570 OC. Może pochwal się co masz w budzie, bo coś po kościach czuję że siedzi tam coś bardzo chłodnego:D. A może masz gtx480....
Link to post
Share on other sites

Sam chip w 570 jest chłodniejszy i pobiera mniej prądu. A to że małe chińskie rączki coś spaprały w fabryce przy skłądaniu kart to inna sprawa. A gtx480 po OC nie ma szans przegonić 570 OC. Może pochwal się co masz w budzie, bo coś po kościach czuję że siedzi tam coś bardzo chłodnego:D. A może masz gtx480....

 

 

Sam chip jest chłodniejszy jednak zawiera 3mld tranzystorów więc bardzo nie odbiega budową od GTX 480.Sam referent GTX 570 jest na pewno chłodniejszy ( plus dodatkowe ograniczniki na PCB by nie skopcić grafy ) od GTX 480 który miał nie za bardzo udany system chłodzenia-jednak GTXa 480 można dostać w dużo niższej cenie i zamontować jak w moim wypadku Accelero Xtreme Plus :) Tak czy siak czy to GTX 570 czy też GTX 580 obydwie są i tak za gorące i za drogie,jak dla mnie..Co do samej wydajności GTXa 570 to w sumie nic innego jak sklonowany GTX 470 z większa ilością jednostek SP czyli 480 plus dodatkowo 4 jednostki TMU do tego wyższe zegary i mamy "nową" grafe :[ .Reszta pozostaje niezmienna tak samo jak w starszym GTX 470 czyli szyna ilość pamięci ram itp itd.Koniec końców wszystkie GTXy świetnie się kręcą więc to GTXowi 480 bliżej do GTX 580 aniżeli GTX 570.

 

http://www.fotoload.pl/123aa14/4c1b9c4bcd20a96ee88d3fcda86098c412105_min.png

Link to post
Share on other sites

mortiiss<> Sam chip w 570 jest chłodniejszy i pobiera mniej prądu. A to że małe chińskie rączki coś spaprały w fabryce przy skłądaniu kart to inna sprawa. A gtx480 po OC nie ma szans przegonić 570 OC. Może pochwal się co masz w budzie, bo coś po kościach czuję że siedzi tam coś bardzo chłodnego:D. A może masz gtx480....

 

Może lepiej niech wypowiadają się osoby które mają pojęcie na ten temat a nie jak twoja odp.

A gtx480 po OC nie ma szans przegonić 570 OC
Bzdury które wprowadzają nowych użytkowników w błąd przy dokonywaniu wyboru !

 

I skąd to wyssałeś te inf. ;)

 

 

 

 

leon691 twoja rozmowa ostatnia i wiedza na ten temat wyklucza cię z tego tematu bezapelacyjnie :)

Link to post
Share on other sites

dajcie już spokój już chyba wszystko na temat gtx 480 zostało powiedziane niestety na żadnym portalu zajmującym się tematyka komputerową nie zebrał pozytywnych opinii a wręcz przeciwnie na forach wypadł jeszcze gorzej krążą wokół tej karty różne mity ścinanie się białka czy grzejnik na zimę itp.... itd.. Ja również sądzę że ta karta to porażka

Link to post
Share on other sites

Skoro już odbiegliście od temat Gainward'a to pozwólcie ,że coś dodam od siebie na temat gtx 480 którego jestem ;) posiadaczem od tygodnia i powiem,że kupno tej karty wcale nie jest błędem pod warunkiem wymiany chłodzenia ,przez chwilę zastanawiałem się co wybrać gtx 570 czy 480 a,że trafiła się "okazja" więc kupiłem nową 480 za 750 zł :) i dokupiłem za 200 zł Arctic Accelero XTREME Plus i doznałem lekkiego wstrząsu jeśli chodzi o wydajność ,ciszę i możliwości podkręcania. Temperatury spadły o ok.20 st. a pod obciążeniem karta jest praktycznie niesłyszalna.Więc wydaje mi się,że za kwotę 950 zł jest to najlepsze połączenie wydajności z ceną.

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nic nie straciłem z racji tego że kartę dostałem w zamian za uszkodzonego Radosława 5870 ;). Karty zmieniam i tak mniej więcej co rok a gtx570 będzie łatwiej sprzedać:) btw. nie każdemu chce się bawić ze zmianą chłodzenia na karcie.

Z tego co zdążyłem wybadać nowa 480 kosztuje ca. 1050zł (ceneo, skąpiec) + 200 accelero wychodzi mniej więcej cena 570:D

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nic nie straciłem z racji tego że kartę dostałem w zamian za uszkodzonego Radosława 5870 ;). Karty zmieniam i tak mniej więcej co rok a gtx570 będzie łatwiej sprzedać:) btw. nie każdemu chce się bawić ze zmianą chłodzenia na karcie.

Z tego co zdążyłem wybadać nowa 480 kosztuje ca. 1050zł (ceneo, skąpiec) + 200 accelero wychodzi mniej więcej cena 570:D

Masz 100% racji,że nic nie straciłeś z tytułu zamiany z 5870 (gdybyś miał sprzedać 5870 i za to kupić gtx 570 to co innego) rówież masz całkowita rację jeśli idzie o odsprzedaż tyle tylko,że ja sprzedając swoją 480 za którą dałem 750 zł link http://allegro.pl/sprzedam-asus-geforce ... 54208.html za rok, jak myślisz ile stracę w porównaniu do kogoś kto dał ok.1250 zł za 570 :) ,muszę również przyznać Ci rację jeśli chodzi o chłodzenie,ale nie każdemu chce się również bawić np.w zmianę chłodzenia procesora(nie wspominając o paście) itp. jeśli wymieniamy chłodzenie CPU to po co? właśnie po to żeby było ciszej i wydajniej i dokładnie tak samo jest z GPU (więc jeśli się bawić to po całości ;) )

GTX'a 480 można często kupić w cenie "wyprzedażowej" a sporo w ostatnim czasie trafiło z powrotem do sprzedaży jako nieużywane w cenie ok 800-850zł

Link to post
Share on other sites

560 Ti bedzie duzo slabszy od gtx 570 ? Posiadam tego Phenoma i nie wiem czy nie sprzedac i kupic tanszego GTX 560 TI

A jak się ten twój Phantom sprawuje?
Nie testowalem, nie mam procka ciagle czekam... Tylko coraz bardziej sie martwie ze bedzie glosny , nie dosc ze ciezko dostepny procek, plyty uszkodzone to jeszcze ta grafa...
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wymianę chłodzenia na kratach to jest równoznaczna z utratą gwarancji. Karty są oblepione plombami na śrubkach i nic nie da się odkręcić bez ich zrywania więc jeśli wymiana chłodzenia mimo to nie da zadowalających rezultatów to człowiek jest udupiony z uszkodzoną kartą bez gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wymianę chłodzenia na kratach to jest równoznaczna z utratą gwarancji. Karty są oblepione plombami na śrubkach i nic nie da się odkręcić bez ich zrywania więc jeśli wymiana chłodzenia mimo to nie da zadowalających rezultatów to człowiek jest udupiony z uszkodzoną kartą bez gwarancji.

Kiedyś kupiłem gtx 275 ASUS'a który lekko nie domagał i nie znając przyczyn jego nie domagania zadzwoniłem do sprzedawcy, który doradził mi zdjęcie chłodzenia i nałożenia nowej pasty ja oczywiście odmówiłem,bo niby dlaczego miałbym ryzykować utratę gwarancji? jednak pokusa rozkręcenia i nałożenia nowej pasty wzięła górę i co i nic rozkręciłem nałożyłem i ;) niewiele to dało, kartę odesłałem z powrotem do sprzedawcy oczywiście nie przyznając sie do tego :oops: reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, więc nie chce mi się wierzyć w to co piszesz. A swoją drogą to gdzie są te plomby :)

Link to post
Share on other sites

Plomby są na du*ie Phantoma! Naklejka jest na jednej ze śrubek, bez odkręcenia której nie odkręcisz układu chłodzenia. A z resztą po co go w ogóle go odkręcać i wymieniać na inny na własny koszt jeżeli karta jest na gwarancji i to zadaniem producenta/dystrybutora jest, aby karta dostaroczna klientowi była w 100% taka jak obiecuje producent czyli zgodna z umową (15 st C chłodniejsza od referenta i 6 db cichsza). A jak nie jest to niech dają nową sprawną kartę albo oddają pieniądze, żeby klient mógł sobie kupić inną normalną!

Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację i dlatego od razu żądaj wymiany na towar wolny od wad lub zwrotu gotówki ponieważ jak sam słusznie zauważyłeś towar jest niezgodny z umową w przypadku próby tłumaczenia,że towar musi trafić do serwisu będzie to trwało.... itp. poproś o szybką pomoc Rzecznika Praw Konsumenta to czasami czyni cuda ;) A swoją drogą przy tak masowej produkcji czasami takie rzeczy się zdarzają i tu producent powinien stanąć na wysokości i bez problemu wymienić. Ze swojej strony dodam tylko,że na właśnie tego gtx 570 najbardziej byłem nakręcony :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...