Skocz do zawartości

Problem z Gainward GTX 570 Phantom


Recommended Posts

Wrzucam screeny z testu stabilności karty pod FurMark i OCCT, karta idzie dzisiaj do serwisu.

http://img691.imageshack.us/img691/7576/testocct.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/1206/testfurmark.jpg

 

Fajnie by było jakby jakiś polski serwis hardware (np. benchmark.pl) pokusił się o wnikliwy test kart Gainward z rodziny Phantom (obecnie są już 3 takie GTX 570, TI560, GTX 580 3 GB) - szczególnie jeśli chodzi o ich temperatury i kulturę pracy pod obciążeniem programami do testowania stabilności, a nie jakimiś tam grami - bo przy tych grach to nigdy nie wiadomo w jakim stopniu karta jest rzeczywiście obciążona i wyniki są niemiarodajne i dają duże pole do dyskusji i ich zakwestionowania. W ogóle uważam, że przy wszystkich niereferencyjnych kartach powinien być przeprowadzane dogłębne testy ich układów chłodzeia, bo każdy jest przecież z innej bajki i konsument kupując taką kartę powinien dokładnie wiedzieć czego może się spodziewać, żeby w razie odstępstw od normy mógł taką kartę szybko i sprawnie wysłać do serwisu powołując się na wyniki z testów.

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem co wy ale moja karta została już wysłana na gwarancje a miało być takie wydaje to chłodzenie ciekaw jestem tylko jak koleś na tym filmie ma max 65 stopni

a jedyna rzeczą jaką udało mi sie dowiedzieć jest to że karty te sa odsyłane do producenta i tam wymieniane lub naprawiane.
Link to post
Share on other sites

Nie bawiłem się. Napięcie jest standardowe, co widać na załączonych przeze mnie parę postów wyżej screenshotach - 0,96 Volta. Z resztą nawet jakbym się bawił to tak zaawansowany układ chłodzenia powinien sobie poradzić z podniesionym napięciem przy standardowych zegarach skoro testerom z Overclockers3D dawała radę na 900 Mhz GPU, 2250 Pamięć przy podniesionym napięciu do bodajże 1,15 V. Wolę nie ryzykować z napięciem na tym uszkodzonym chłodzeniu, bo jeszcze poleci z karty siwy dym.

Link to post
Share on other sites

Teraz to i ja zacząłem się zastanawiać nad zakupem Phantoma...

Może się do końca lutego wstrzymam i zobaczę jak się sprawa dalej potoczy bo jak czytam recenzje z sieci to wszędzie podnoszą napięcie, taktowanie GPU, etc. i Phantom chodzi jak złoto, a u nas takie kwiatki.

 

misiek66642 też planuje kupić tę kartę - ciekawe czy w esc.pl też będą mieli wadliwe egzemplarze?

Link to post
Share on other sites

Gainward zaczął wypuszczać teraz jakieś Phantomy z podwójną ilością pamięci (ale tylko Ti560 2GB i GTX 580 3GB), bo pewnie 570 2,56GB się nie opłaca, bo za bardzo zbliżyłaby się ceną do zwykłej 580tki i nikt by tego nie kupił (no i ta liczba gigabajtów 2,56 taka niezbyt marketingowa). Tego Ti560 z ekstra pamięcią chyba też się nie opłaca kupować, bo z tego co mi przed oczami mignęło to jest odrobinę droższy od referencyjnej 570tki. Ale wniosek z tego taki, że skoro tyle tych modeli Phantomów to muszą działać dobrze, bo chyba by sobie Gainward nie szykował sam na siebie miny w postaci fali zwrotów i rekalmacji.

Link to post
Share on other sites

Posiadam tą kartę i dziwi mnie także temperatura w idlu mam nawet 43 na minimalnych obrotach wentylatorów, gdy ustawie je na 55 temperatura spada do 40-39 i stoi na owym poziomie. Gdy ustawiam na 100% możliwości wentyli temperatura drastycznie spada lecz dźwięk jest nie do wytrzymania.

 

Jeszcze nie testowałem jej pod obciążeniem gdyż mam problemy z 3d markiem , a żadnej gry nie posiadam ,która w pełni wykorzysta jej możliwości.

Mam nadzieję ze mój egzemplarz nie będzie miał problemów takich ja są tu opisane.

Spr. ją jutro w 3dmarku i napiszę o temperaturach.

Teraz się zastanawiam czy nie zrobiłem błędu wybierając tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Kolego , na to wygląda że masz coś z kartą.

Udało mi się z 3dmarkiem, zainstalowałem FurMarka wygląda ze wszystko mam z kartą good.

Ja w 3dmarku 11 temp max 70stopni

W FurMarku po 7 min temperatura max 83stopnie a wentyle na 70% swoich możliwości.

Zapomniałem dodać ze temperatura w pokoju wynosila 26-28Stopni ,więc myśle że temeratura może być niższa gdy zmiennie temperature w pokoju

Link to post
Share on other sites

jutro się dowiem czy kasa będzie, jak będzie teraz, to na pewno nie zamawiam phantoma - nie mogę ryzykować że podczas pierwszego testu padnie mi chłodzenie w karcie i nie będę mógł montować.

chyba wezmę Gainward GeForce GTX 570 GoldenSample by nie ryzykować.

zobaczę w ciągu kilku dni, może napiszę po prostu że proszę o sprawdzenie dodatkowe karty przed przesyłką z powodu plotek o często wadliwym chłodzeniu ;)

Link to post
Share on other sites

Jak weźmiesz Golden Sample to zdaj relację z głośności i temperatur pod FurMarkiem. Mój Phantom pojechal do serwisu. Ciekawe czy dostanę nowego czy zwrot kasy? Jak dadzą kasę no to będę miał dylemat co tym razem kupić? Może jakiegoś podkręconego referenta dla świętego spokoju.

Link to post
Share on other sites

jutro się dowiem czy kasa będzie, jak będzie teraz, to na pewno nie zamawiam phantoma - nie mogę ryzykować że podczas pierwszego testu padnie mi chłodzenie w karcie i nie będę mógł montować.

chyba wezmę Gainward GeForce GTX 570 GoldenSample by nie ryzykować.

zobaczę w ciągu kilku dni, może napiszę po prostu że proszę o sprawdzenie dodatkowe karty przed przesyłką z powodu plotek o często wadliwym chłodzeniu :)

plotek szukaj na pudelku ;) .... ja swoją właśnie dziś oddałem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...