Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

11 listopada pójdę na marsz będę narodowcem/naziolem/huligano-kibicem z mych oczu będzie tryskać nienawiść co będzie widać z telewizora :D 

Wyznaję tradycyjną rodzinę będę nietolerancyjny, homofob, ksenofob wuj wie co jeszcze.

Głosowałem na PiS/Konfederację, jestem debilem nie mam mózgu plus obowiązkowo brak wykształcenia.

Wierzę w Boga i czasami chodzę do Kościoła, katopatol.

 

 

Kościół, pedofilia, kasa, homoseksualizm już raczej nie ;)

Adolf i Joseph Goebbelsem chyba jako pierwsi mieli podobne metody propagandy w 1937r zaczęli dokładnie 28 maja :->

 

2 godziny temu, Succubus napisał:

Co zrobić, pocieszające jest to, że nie wszyscy są tacy :)

true

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nikt, przynajmniej ja, cię za takiego nie uważam. Masz prawo mieć swoje poglądy. Nie wierzę, że jesteś taki, jak napisałeś. Na marsz niepodległości też bym poszedł, gdyby tam nie było takich, jakich opisałeś. Z takimi jak Ty, to bym poszedł...

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, RuLeR napisał:

11 listopada pójdę na marsz będę narodowcem/naziolem/huligano-kibicem z mych oczu będzie tryskać nienawiść co będzie widać z telewizora :D 

Wyznaję tradycyjną rodzinę będę nietolerancyjny, homofob, ksenofob wuj wie co jeszcze.

Głosowałem na PiS/Konfederację, jestem debilem nie mam mózgu plus obowiązkowo brak wykształcenia.

Wierzę w Boga i czasami chodzę do Kościoła, katopatol.

Bycie konserwatystą czy liberałem nie jest problemem. Problem jest jak się chce narzucać siłą innym swoje poglądy co *** ostatnio coraz śmielej praktykuje. Jeśli byłaby prawdziwa tolerancja obustronna to moglibyśmy żyć obok siebie bezkonfliktowo (sam jestem zagorzałą konserwą, wyłączając religię). No ale zawsze jest jakiś temat zastępczy żeby ludzi ideologicznie podzielić, zamiast porozmawiać np. o sypiącej się gospodarce. Divide et impera.

  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Nie dostałam odpowiedzi, 

I nie tylko Ty, sukcesywne unikanie niewygodnych pytań, nie piszę o @RuLeR tylko o @A który zwyczajnie stchórzył przy temacie etyki. No nic ja mu grzechy odpuszczam... :menda:

 

13 godzin temu, zbiku90 napisał:

No ale zawsze jest jakiś temat zastępczy żeby ludzi ideologicznie podzielić, zamiast porozmawiać np. o sypiącej się gospodarce. Divide et impera.

Dokładnie o to chodzi... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam, jeśli ktoś ma ochotę posłuchać głębszej analizy problematyki moralności i koncepcji myśli chrześcijańskiej również w aspekcie kulturowych tradycji cywilizacji zachodniej zestawianej z krytyką Nietzsche. Dyskusja przynajmniej zawiera jakąś treść w przeciwieństwie do bezrefleksyjnego wykrzykiwania "nauka, nauka, nauka" bez zrozumienia podstaw metodologii naukowej i oklepanej, nudnej skrajnie lewackiej narracji syndromu ofiary, postrzegając historię ludzkości wyłącznie przez płytki pryzmat marksistowskiej ideologii dynamiki preferowanych opresorów i opresjonowanych.
Uwaga, wymaga myślenia.
 

 

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Dziadek bił, ojciec bił... to czemu syn nie może bić swoich dzieci? Szanowny ksiądz tylko przypomina o podtrzymywaniu tradycji, tak żeby ten model rodziny w duchu katolickim nie uległ rozpadowi. Trzeba bić - bo jak bijesz to kochasz, poza tym "jak się baby nie bije to jej wątroba gnije" także.....

 

50bd6bf92f42b001e21b7526c588f8bd.jpg

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, za dużo ciemnej mocy wrzucacie w ten temat niby na końcu jest napisane ze czarny humor.

 

Kablem dostałem dwa razy w życiu chyba, raz od dziadka jak mu wybiłem szybę w garażu i raz na wycieczce w  podstawówce 6 klasa . Ostro żeśmy z chłopakami odwalili i żeby  rodzice się nie dowiedzieli mieliśmy wybór kara albo info do starych. Kara była taka w łazience stało krzesło, ściągaliśmy spodnie kładłem się na krześle i strzał kablem po du**e od wychowawczyni, każdy twardy ale łzy same leciały :D

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

W kwestii wcześniej postawionej tezy na temat deterministycznego pochodzenia samoświadomości mającej źródło w biologicznych aspektach ewolucji mamy pewne ciekawe konsekwencje logiczne. Skoro samoświadomość jest produktem ewolucji, a religia jest produktem samoświadomości... to zgodnie z logiką deterministycznych konsekwencji przyczynowo-skutkowych... religia jest produktem ewolucji :) Taka dziura w postrzeganiu samoświadomości jako procesu deterministycznego...

Pojawia się tutaj pewien zasadniczy problem krytyki osób proponujących taką tezę. Nie można krytykować wyznawania religii jako zachowania nieracjonalnego stawiając jednocześnie tezę, że każdy element definiujący istotę ludzką jest produktem racjonalnych, fizycznych procesów ewolucyjnych charakteryzujących się z definicji deterministyczną naturą przyczynowo-skutkową. To kontradykcja logiczna.

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, ale ja zablokowałem Arthassa i tego drugiego, czyli tego samego użyszkodnika. Jakoś tak myślę, że mimo różnic, możemy się dogadać, zachować własne zdanie, i nie opluwać...Oczywiście on tego nie robił, tylko zgrywał "filozofa" od wszystkiego, co niestety świadczy, że do niczego. Dlaczego tak myślę? Bo cały czas operuje i przedstawia nie swoje przemyślenia, tylko faktycznie tęgich głów. Świadczyć to może o sporej wiedzy, ale nic nie wnoszącej, bez umiejętności indywidualnej analizy i przemyśleń. Czyli po prostu wali, jak nagrana taśma. Jak czegoś nie ma akurat nagranego, to po prostu zmienia temat na następne nagranie...:)

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, jarrino napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja zablokowałem Arthassa

 

Zrobiłem to dawno temu, bo przewijanie filmów z YT i całych ścian postów na zasadzie kopiuj/wklej jest zwyczajnie nudne i upierdliwe. Przez wszystkie lata na forum założyłem ignora raptem na 3 osoby, więc to naprawdę spory sukces znaleźć się na tej liście :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jakoś pendzel_3 i kilku userów prowadzili z Arthass rozmowę, prywatnie to możecie sobie blokować kogo chcecie. Ale namawiać do banika tylko dlatego że nie wyrabiasz się z nim w gadce to już niezły zapęd. Czyli jak PiS znowelizuję ustawę o krajowym systemie bezpieczeństwa będziesz na tak :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ruler złociutki, toś się sam teraz zaorał aż miło.

Namawianie do baniaka - dobre sobie. Nowaj w przeciwieństwie do Ciebie (i kilku innych) nie musi mieć powiedziane wprost, aby zrozumiał o co chodzi przedmówcy. Może dlatego jest modem i to uważam, że dobrym.

 

Przestań ciągle szukać dziury w całym i wkładać kij w mrowisko. Temat jest luźny, jak cały dział hyde park. Więc nie wymagaj 100% powagi, szczerości (bo też nikt, kto myśli nie będzie na publicznym forum opowiadał o sobie, ani dzielił się w 100% wszystkim co myśli i czuje).

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, jarrino napisał:

a jako młodziak spędzałem wolny czas na boisku

 

Piłka, rower, głupie figle z kolegami - tak właśnie też spędzałem czas. Czytanie przyszło później (znacznie później), ale też nie wybierałem filozofów, wolałem technikę i nauki ścisłe :), a dla rozrywki np dobry kryminał, czy sensację.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Succubus mnie nie ściemnisz, jeśli chodzi o to co napisałeś dwa posty wyżej :D

 

jarrino takie czasy sam widzisz, czasami wyjeżdżam w Podlaskie na taką wieś zabitą dechami, domek w lesie zero zasięgu tv brak. Po weekendzie wracam o 20 lat młodszy.

Żadne wczasy gdziekolwiek nie dają mi tyle co weekend tam, brak dostępu do informacji, ludzi itd. A miny syna i córki za pierwszym razem jak chodzili i szukali zasięgu, bezcenne :)

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Niech Ci będzie, nie będę dalej tego drążył. Myśl co chcesz.

 

2 minuty temu, RuLeR napisał:

A miny syna i córki za pierwszym razem jak chodzili i szukali zasięgu, bezcenne

 

A właśnie, mieli jakieś "syndromy odstawieńcze" jak nie było neta?

Bo słyszałem (a i widzę), że dzisiejsza młodzież w zasadzie nie potrafi już żyć bez telefonu i dostępu do neta.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Succubus napisał:

A właśnie, mieli jakieś "syndromy odstawieńcze" jak nie było neta?

U mnie w pracy studenci byli w szoku, że istnieje coś takiego jak kalendarz chemiczny i tablice chemiczne. 

Link to post
Share on other sites

Mysia utopia. Bardzo ciekawy problem "postępowców", czyli progresywnej lewicy i marksistowskiej idei materialnej utopii. I jak się do tego ma tradycyjna moralność wartości chrześcijańskich cywilizacji zachodniej. Idee takie jak tradycyjny model rodziny (w opozycji do rewolucji seksualnej), czy delayed gratification czyli podstawa ekonomii.
Sama mysia utopia to nie jedynie eksperyment naukowy. Obserwowaliśmy jej efekty w przypadku Cesarstwa Rzymskiego. Wielokrotnie wspominana w różnych przypowieściach jak potępienie utopijnego marksizmu w narracji wieży Babel czy degeneracji seksualnej w Sodomie i Gomorze. Ciekawy temat. To jest właśnie przewaga wiedzy tradycji nad eksperymentami społecznymi jak marksizm. Moralność formułowana na podstawie tradycji przechodzi swego rodzaju socjologiczny proces darwinistycznej ewolucji - idee pomagające przetrwać i tworzyć korzystne warunki cywilizacyjne dla proliferacji życia przekazywane są następnym pokoleniom. Idee nieprzydatne lub szkodliwe... umierają razem z cywilizacjami, które nimi się kierują.

 

 

Edytowane przez Arthass
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...