Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna Hykker z biedronki za 149zł


Recommended Posts

28 listopada czyli za tydzień w Bidzie pojawi się klawiatura mechaniczna Hykker X-range.

 

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,31430,name,klawiatura-mechaniczna-hykker-x-range

 

Ponoć siedzą w niej niebieskie Unionbest Blue, które są wersjami OEM przełączników Greetecha, na które to z kolei przeszła firma Razer (info Caleb59 z innego forum). Są recki na Youtube.

 

Moim zdaniem nawet ze względu na serwis Bidy warto zaryzykować bo jak przestanie chodzić, coś się zacznie się psuć, zacinać itp to bierzesz paragon, zanosisz ustrojstwo do najbliższego sklepu i zwracają kasę. Bez pytań czy jakichś formularzy tak jak w lidlu.

Link to post
Share on other sites

Większość użytkowników kupuje mechaniczne klawiatury "do grania". Powiedzcie mi, kto o zdrowych zmysłach kupuje mechanika na niebieskich switchach do grania??

Imo kupowanie mechanika do gier to już głupota, a co dopiero na blue..

Klawiaturka fajna, jak ktoś dużo pisze to warto pomyśleć.

Szkoda tylko, że cała klawiatura nie jest podświetlana w jednym kolorze, tylko jest tęcza.

Link to post
Share on other sites

 

Imo kupowanie mechanika do gier to już głupota

Zgadzam się w 200%! Bulić taką kasę tylko żeby ten WASD, spacja i jeszcze z 5 klawiszy się troszkę przyjemniej klikały to czyste wariactwo. Nawet jak ktoś chatuje też w grze (hehe kto przy zdrowych zmysłach to robi??). Dopiero jak ktoś bardzo dużo pisze w sensie programuje, redaguje, edytuje czyjś tekst czy bawi się w pisarza warto inwestować.

Ja za cenę mechanika (320zł) mam bezprzewodową klawirkę z bluetooth, z 3 profilami parowań (komp, tablet czasem telefon), mechanizmem nożycowym, podświetleniem które same się wygasza po krótkiej chwili, czujnikiem ruchu (włącza podświetlenie gdy wyczuje dłonie są nad klawiaturą) w obudowie ze szczotkowanego aluminium. I za te ficzersy warto dać tyle bo używam jej ciągle (z kompem i tabletem) i zazwyczaj w nocy.  

 

@up

Ryzyk byłby gdyby nie było gwarancji. A tak masz paragon = masz gwarancję. No chyba że sam uwalisz ale tutaj taniość nie ma nic do rzeczy :D

 

Jak ktoś ma lutownicę podświetlenie nie jest problemem. 15-20zł na wszystkie diody i mamy jakie chcemy podświetlenie :)

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz coś taniego to jednak nie pakował bym się w biedronkę. Za 200zł masz motospeed ck104, albo Biostar GK3, które są na przełącznikach OUTEMU Blue. Przełączniki z feeling'iem na wysokim poziome, są też sprawdzone, wytrzymałe i podobno lepsze od kailh.

Link to post
Share on other sites

Polska Cebula wielu rzeczy nie rozumie, szczególnie rzeczy na które je nie stać, dlatego właśnie stołuje się w Biedastonkach i wszystko inne sekuje.

Majster, to Ty czegoś nie pojmujesz. Grałem na wielu turniejach lanowych i na eslu, w crossfire/cs1.6/cod4/codBO i nigdy, ale to przenigdy w życiu nie używałem do tego mechanicznej klawiatury - powód? Klawiatura nie ma takiego znaczenia - kupisz dobrego membranowca typu sidewinder i nie masz żadnych problemów sprzętowych.

Klawiatury mechaniczne powstały dla ludzi pracujących 0 dla redaktorów / pisarzy etc. Służyło to temu, że przełączniki miały dużo większą żywotność, oraz były równe siły wymagane do aktywacji klawisza, skok klawiszy nie zmieniał się, przy naparzaniu w klawiaturę 24/7.

Potem ktoś wspaniałomyślny wymyślił, żeby wprowadzić mechaniki pod logiem gamingowej firmy - to był niewypał. Klawiatury były niewiele droższe od dobrych membranowców. Dopiero niedawno te klawiatury stały się na tyle sławne i ubóstwiane, że ludzie są skłonni dać 400+ za chińską klawiaturę razer'a na chińskich tandetnych przełącznikach.

Wszystkim świetnie znany ozone strike battle, który kosztuje teraz 350+ zł kosztował.. uwaga... 200-240zł. TAK, 240 zł, czyli tyle co fajny membranowiec.

Ale tak niekompetentna osoba jak Ty @088x880 , będzie mi mówić, że jestem cebulą, bo gadam takie "pierdoły" z racji, że mnie nie stać. Otóż stać mnie, ale jestem 100% pewien, że przeleciało przez moje ręce 2 razy więcej klawiatur niż Ty masz lat i potrafię stwierdzić czy potrzebuję klawiatury na nożycach/zwykła membranę czy też mechanika.

Mechanik do gier - takie coś NIE ISTNIEJE. Co najwyżej te tęczowe podświetlenia, żeby usatysfakcjonować graczy (przecież kolorowe światełka dodają umiejętności) - to jest oczywiście żart, żeby nie obrazili się moderzy, którzy składają sprzęt kolorystycznie.

 

 

Co do omawianej klawiatury. Jeśli ktoś dużo, ale to na prawdę dużo pisze, lub po prostu nie ma miejsca na biurku, to za te 150 zł to jest rozsądny wybór, jeśli oczywiście komuś nie przeszkadza hałas przełączników (charakterystyczne kliknięcie). 

Lepszym wyborem było by sprowadzenie klawiatury z chin tak jak pisze kolega wyżej, ale wiadomo, że niektórzy cenią sobie gwarancję, czy też bezpośredni zakup w Polsce.

Link to post
Share on other sites

Jaki Mati? Zwrotem Polska Cebula odniosłeś się do mojego postu. Nie znam nikogo w moim wieku lub starszego kto by użył określenia Polskiej cebuli to 1 sprawa, a druga że przeszło przez moje ręce powyżej 50 klawiatur.

Skoro mógłbyś być moim ojcem to chyba przechodzisz depresję starczą.

Te zabawy w gierki przyniosły mi większe dochody niż bym miał iść do pracy, druga sprawa, używałem także klawiatur do programowania,a tam jak wiadomo sporo się pisze.

 

Przepraszam za offtop, ale jak widzę takie puste gadanie ludzi, to nie mogę się powstrzymać.

Osobiście zamiast tej klawiatury brałbym sidewinderax4 od microsoftu, lub cougara 200k. Klawiatury mniej więcej w podobnej cenie, jednak prezentujące lepszą jakość wykonania. Co do żywotności to sidewinder pewnie będzie na podobnym poziomie lub nawet wyższym niż klawiaturka z biedronki (nikt jeszcze jej nie ma przez dłuższy okres czasu, ale te przełączniki nie wróżą dużo dobrego).

Nożyce jak nożyce. Bardzo przyjemna sprawa, ale niestety podatne na "urazy"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Polska Cebula wielu rzeczy nie rozumie, szczególnie rzeczy na które je nie stać, dlatego właśnie stołuje się w Biedastonkach i wszystko inne sekuje.

Przecież napisałem że kupiłem k810 za 320zł czyli co nie stać mnie? A i tak jestem tym mechanikiem zainteresowany bo właśnie jego cena jest w granicach opłacalności. Właśnie tyle powinna wynosić średnia cena za zwykłego mechanika - 150zł, z podświetleniem i makrami do 250zł a bajerami do 350zł. To są rozsądne ceny za tego typu sprzęt i tego typu przeznaczenie (gry). Natomiast taki Ryos Pro kosztuje 800zł !!! Dwa mikrokontrolery absolutnie nie są tego warte, koszt takiej funkcjonalności to jakieś 50zł (cena 2 mikroprocesorów) i za taką kwotę można samemu sobie podobne rzeczy zrobić na Arduino czy atmegach z przerzutnikami. To nie są wielkie koszty, dlatego różnica w cenie jest zupełnie nieusprawiedliwiona.

 

Dlatego prawdziwym cebulakiem jest ten kto bezmyślnie poddaje się dyktaturze firm takich jak Razer czy Roccat i innych podążających ich ścieżką które sztucznie podbijają ceny sprzęty tylko dlatego że jest na nie hype. A ludzie kupują (głównie zachód) bo ich stać bo płace im na to pozwalają ale tak czy siak zakup jest bezmyślny bo cena w żaden sposób nie przekłada się na faktyczną wartość klawiatury. 

 

Czyli ogólnie rzecz biorąc ludzie dają się smyrać między pośladki bez mydła. Więc kto tu jest cebulakiem? 

Edytowane przez doman18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Problem (na całej kuli ziemskiej) polega na tym,że jednego stać na droższe,choć nie zawsze lepsze,a drugiego nie. Mam w domu kilka rzeczy kupionych w biedronce(jest koło mnie) i służą mi całkiem dobrze. Przy moich dochodach,nie stać by mnie było na podobne rzeczy ale 3-4 razy droższe i faktycznie może i lepsze ,w firmowych sklepach. I jakoś do tej pory ,nikt nie stwierdził,że czuć w mojej obecności cebulą...:) Co takiego złego jest w kupowaniu czegokolwiek np. w biedronce czy podobnych sklepach ? I jak @up...

Link to post
Share on other sites

Problem (na całej kuli ziemskiej) polega na tym,że jednego stać na droższe,choć nie zawsze lepsze,a drugiego nie. Mam w domu kilka rzeczy kupionych w biedronce(jest koło mnie) i służą mi całkiem dobrze. Przy moich dochodach,nie stać by mnie było na podobne rzeczy ale 3-4 razy droższe i faktycznie może i lepsze ,w firmowych sklepach. I jakoś do tej pory ,nikt nie stwierdził,że czuć w mojej obecności cebulą... :) Co takiego złego jest w kupowaniu czegokolwiek np. w biedronce czy podobnych sklepach ? I jak @up...

Ja złego w tym nic nie widzę :) Chodzi mi tylko o to, że głównie młodzi ludzie są napaleni na te mechaniki "do gier" i wydają bezsensownie grube pieniądze, za coś co kosztowało jeszcze niedawno 1/3 ceny mniej. A cały hype wziął się jak zwykle od streamerów, którzy mają lokowanie produktu za co oczywiście zarabiają.

Wydaje mi się, że uświadamianie ludziom na co wydają pieniądze to dobra rzecz.

A co do samej klawiaturki, napisałem albo albo. Nikt jej jeszcze długo nie miał, więc nie wiadomo jak z trwałością, ale patrząc kto robi przełączniki nie spodziewam się super jakości. Oczywiście do pisania i tak to jest bardzo fajny wybór, bo siła wymagana do aktywacji klawisza jest prawie że równa na każdym przycisku + nie wyrabiają się w takim stopniu jak membranowce :)

Ode mnie to koniec w tym temacie. Osobiście gdybym miał wolne 150 zł to kupiłbym tą klawiaturę choćby do testów i spakował ją w kartonik i komuś ją podarował, no ale niestety czasem portfel pustoszeje z racji innych priorytetów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Wydaje mi się, że uświadamianie ludziom na co wydają pieniądze to dobra rzecz.

Nie wydaje ci się tylko tak jest. Bo im więcej świadomych konsumentów tym bardziej producent musi powściągnąć wodze fantazji cenowych. Szczególnie prym tutaj wiodą takie firmy jak Razer, Monster Beats i Apple które po prostu wychowały sobie klientów a raczej przekształciły ich w fanów i teraz ustalają ceny jakie chcą bo wiedzą że ich fani jak bezmyślne zombie kupią sprzęt za każdą absurdalną kwotę jaką zażądają (patrz choćby np. cena Ouroborosa czy Orbweavera).

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Pytanie, czy ta klawiatura będzie spoko do biura?

Obecnie mam RX66 i szczerze to mnie łapy bolą od klepania - nadgarstki.

Tak, klawiatura się nada jak najbardziej, jednak czy nie będzie Ci brakowało klawiszy numerycznych?

Gdy siedziałem przy fakturach to klepałem non stop na numerycznej.

Druga sprawa czy akceptujesz "stukanie" przełączników. 

Jeśli powyższe Ci odpowiadają to bierz. 

Co do nadgarstków polecam kupić podkładkę żelową, tylko nie za twardą, żeby nie uciskało spodu nadgarstka :)

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że przeczytałem ten wątek, ponieważ dużo zrozumiałem dzięki niemu. Jestem na kupnie klawiatury do takich gier jak Wiedźmin 3, GTA V, BF1. Myślałem o Corsair K70 Vengeance albo G710 Logitech, chodź osobiście uważam, że bardziej przydałaby mi się klawiatura bezprzewodowa, taka jaką ma autor posta Logitech k810, którą mógłbym jeszcze użyć do Smart TV/Tableta. Na forum skrytykowano pomysł klawiatury bezprzewodowej (nie jest "Gejmingowa" i ma opóźnienia, bo bezprzewodowo nigdy nie będzie jak po kablu) i polecano mi Razer BlackWidow Chroma. 

Link to post
Share on other sites

Do gier bezprzewodowe klawiatury to średni pomysł ALE! Są też bezprzewodowe z możliwością podpięcia przez usb.

Co prawda do casualowego grania i tak dobra klawiatura bezprzewodowa da sobie radę,

Większość osób nawet by nie zwróciła uwagi, że jest jakieś opóźnienie, bo to są tak małe czasy, że człowiek nie jest w stanie tego zobaczyć

Jeśli grasz dużo, to dla własnej wygody albo przewodowa, albo bezprzewodowa z możliwością po kablu.

Razer to szrot jakich mało. Jak można zapłacić za klawiaturę 600zł na innych przełącznikach niż mx czy romer-g?

Link to post
Share on other sites

Właśnie zakupiłem ta klawiaturę jest to moja pierwsza mechaniczna klawiatura. Ale trafilem na wadliwy egzemplarz bo nie dziala przycisk backspace Idzie na reklamacje ale dopiero w pon ale tak poza tym jest mega jakby miał ktoś pytania do tej klawy z chęcią odpowiem na nie

Edytowane przez LonTeRaz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...