Skocz do zawartości

zasilanie procesora 4 pin, a 8 pin gniazdo na płycie


Recommended Posts

zamówiłem płytę pod s.1155, bedzie na niej siedzial i5 2500k (OC bez podnoszenia napięcia , raczej jego downgrade), czy wystarczy jak mam z zasilacza wychodzące tylko 4 pin podłączyć? kiedyś tak miałem już z i5 750 i chodziło  nawet po oc tego procesora na 4,0 ghz, ale moze w przypadku SB jest inaczej, wiec wolę sie zapytać i ewentualnie jaką przejściówke kupić

Link to post
Share on other sites

Będzie działać. 8 pin stworzono z myślą o dużym OC, kiedy procesor potrzebuje sporo Watów. Biorąc pod uwagę że rekord OC na płytach z chipsetem Z77 należy do płyty Gigabyte'a, która ma zasilanie procesora 4pin nie ma co się obawiać ;).

Link to post
Share on other sites

czyli na wszelki wypadek lepiej zaopatrzyć sie w przejściówke?

np taką 

http://allegro.pl/adapter-zasilania-eps-8pin-na-2x-molex-4pin-i6532871910.html

 

albo taką

http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-p4-4-pin-f-do-p8-8-pin-4-4-m-i5208855177.html

 

edit

dobra , zamówiłem tą drugą

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Można, ale tylko na wszelki wypadek. Pobór mocy i5 2500k jest taki sam jak i5 750. Takie przejściówki powinny być co jakiś czas kontrolowane, bo prawdopodobnie nie posiadają żadnych certyfikatów jakościowych. Ostatnio gdzieś w sieci spotkałem się z nadpalonymi przejściówkami.

Link to post
Share on other sites

to tylko , jak ująłeś, na wszelki wypadek, jak będzie chodziło bez (na 4 pinach) to ją oleje :) co przypalenia kabli, skoro ocnięty PII x4 ich nie spalił, to na pewno i 2500k o niższym tdp tego nie zrobi, nie planuję jakiegoś ekstremalnego OC

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o kable tylko o kostki tych przejściówek, a w nich styki, które są wykonane z nie wiadomo jakich materiałów. Tu masz temat z przejściówką w tle: http://forum.benchmark.pl/topic/101334-zasilanie-p%C5%82yty-g%C5%82ownej-przy-8-pin-atx-12v/

chyba nie zrozumiałeś poprzedniego postu, ja ją kupiłem tylko po to, jakby nie zadziałało podłączenie samej pin 4 (w co wątpię, bo już kiedyś podłączałem i5 750 w ten sposób i nawet go kręciłem do 4ghz), bo jak to co napisał @sznib jest prawdą, to nie chcę przez ileś tam dni/tygodni czekać , aby zestaw zadziałał (w końcu to płyta i procesor z allegro, trzeba jak najszybciej sprawdzić, czy sprawne, bo terminy lecą)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...