Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Parę dni temu kupiłam drukarkę Brother T500W. Na początku wszystko było ok. Dzisiaj, przy drukowaniu obustronnym notatek w formie skanów nie wydrukowało mi ostatnich 2 stron a ostatnią ze stron które się wydrukowały musiałam wyciągnąć na siłę bo drukarka nie chciała jej oddać. Próbowałam dodrukować 2 ostatnie strony ale niestety drukarka albo nie reaguje albo drukuje na kolorowo, mimo że jest ustawione drukowanie na czarno biało. Gdy ustawiłam drukowanie fotografii, wydrukowało się w znacznym pomniejszeniu, również na kolorowo. Strona testowa również wydrukowała się na kolorowo. Wygląda to tak jakby czarny tusz nie działał, mimo że zbiorniki są napełnione. Na dole po prawej stronie wyskakuje mi komunikat w stylu "błąd drukowania". Czy ktoś mógłby mi doradzić jak rozwiązać ten problem?  :(

Link to post
Share on other sites

Jaki masz system na komputerze ? Czy instalowałaś jakieś sterowniki do drukarki ?

Mam windowsa 10 i sterowniki do brothera były instalowane przez mojego znajomego, który jest informatykiem. Sprawdzaliśmy i na początku wszystko dobrze się drukowało.

Link to post
Share on other sites

Wejdź w menadżera urządzeń i sprawdź czy w urządzeniach (drukarki) nie ma jakichś ,żółtych wykrzykników. Czy do drukarki była dołączona płyta ze sterownikami ? I teraz mam pytanie. Jaka jest twoja wiedza i doświadczenie w sprawach technicznych,komputerowych? Potrafisz wejść do podglądu zdarzeń i odnaleźć błędy systemowe i sprzętowe ? Pytam ,bo to mogą być zbyt trudne zabiegi dla niedoświadczonej osoby,i zamiast pomóc, można zaszkodzić...

Link to post
Share on other sites

Wejdź w menadżera urządzeń i sprawdź czy w urządzeniach (drukarki) nie ma jakichś ,żółtych wykrzykników. Czy do drukarki była dołączona płyta ze sterownikami ? I teraz mam pytanie. Jaka jest twoja wiedza i doświadczenie w sprawach technicznych,komputerowych? Potrafisz wejść do podglądu zdarzeń i odnaleźć błędy systemowe i sprzętowe ? Pytam ,bo to mogą być zbyt trudne zabiegi dla niedoświadczonej osoby,i zamiast pomóc, można zaszkodzić...

Nie mam w ogóle wiedzy technicznej. Jest dołączona płyta ze sterownikami. Nie ma nigdzie żółtych wykrzykników w urządzeniach. Teraz wydrukowały mi się te strony co potrzebowałam i niby na ciemno, ale jak się przyjrzeć to nie jest to sam czarny tusz tylko mieszanka ciemnych tuszy kolorowych. Zachowuje się tak, jakby brakowało czarnego tuszu, mimo że jest pełen zbiornik. W dodatku drukarka zasysa papier po czym na dłuższą chwilę się zacina zanim wydrukuje. 

Link to post
Share on other sites

Lepiej sprawdź czy zdjęłaś wszystkie folie zabezpieczające kartridże. Miałem raz podobną sytuację jak na szybko zmieniałem tusz :P

Wszystko było zdejmowane i sprawdzane. Zmieniłam podłączenie z kabla usb na wifi i działa samo drukowanie obustronne natomiast jakość jest beznadziejna i teraz jeszcze nie chce mi wydrukować kilku stron z pdfu. Pisze "Nie da się wydrukować dokumentu". Już mnie szlag trafia z tą drukarką a mam ją dopiero parę dni. 

Link to post
Share on other sites

Na poczatek sprobuj jakis opcji konserwacji zawartych w sterownikach drukarki np. czyszczenie.

Mozesz jeszcze wyjac czarny pojemnik z tuszem i wlozyc go ponownie.

Jestes pewna ze czarny tusz sie po prostu nie skonczyl ? Wiadomo ze startowa pojemnosc tuszy w drukarkach nie jest zwykle imponujaca.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...