Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Za pomocą zarządzania dyskami w win 10 stworzyłem nowy dysk wirtualny o pojemności ~900gb na aplikacje. Jednak, gdy wchodzę w ustawienia/pamięć ustawienie lokalizacja instalowania aplikacji świeci się na szaro i nie mogę jej wybrać. Przez to aplikacje będą instalowane na partycji z systemem a tam mam 30gb.

Druga sprawa:

 

https://zapodaj.net/cc0395ef7fa80.jpg.html

 

https://zapodaj.net/ac8ff27072c77.jpg.html

 

 

Mam nieprzydzielone 19,5gb chciałem je dołączyć do jednej z partycji, jak to zrobić?

Prawdopodobnie pisząc strasznie zagmatwałem sprawę. Żeby było łatwiej daję dwa screeny:

 

Link to post
Share on other sites
Mam nieprzydzielone 19,5gb chciałem je dołączyć do jednej z partycji, jak to zrobić?

jeśli masz jakieś pliki na partycji  S, to ja bym nie ruszał, lub skopiował je gdzieś ( nie że się nie da bez kopiowania, bo są programy, ale możesz stracić łatwo dane z tej partycji, gdyby coś się stało, tak wiem paranoja, ale ja lubię swoje pliki ), jeśli jednak nie ma tam danych, to po prostu przesuń partycję S o te 19.5GB, a następnie poszerz partycję C o nieprzydzielone miejsce ( zalecamy użycie bardziej zaawansowanych narzędzi ) 

 

Co do lokacji to nie jestem ekspertem ( pewnie przez rejestr będzie się dało, ale może ktoś się wypowie, bo może jest łatwiejszy sposób )  

Link to post
Share on other sites

 

 

a czemu nie mogę zmienić domyślnej lokalizacji aplikacji?
Przypomnij Sobie, jaką wielkość dysku wirtualnego w aplikacji utworzyłeś

 

stworzyłem nowy dysk wirtualny o pojemności ~900gb na aplikacje.
Czy masz chociaż jeden wolumin o takiej wielkosci. Najbardziej zbliżony wolumin ale i tak mniejszy od 900 GB to S.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...