Skocz do zawartości

Corsair RMx, Super Flower Leadex Gold, EVGA SuperNOVA G2 - kilka pytań


Recommended Posts

Witam

Składam kompa, co można zauważyć bo zaspamowałem już kilka działów forum w tej sprawie. I teraz jestem przy wyborze PSU. Chciałbym, aby był to sprzęt możliwie najbardziej bezawaryjny, stabilny oraz cichy, a najlepiej bezgłośny. Mój komp będzie się składał prawdopodobnie z i5-6500 oraz Radeona RX470, RX480 lub Geforce GTX 1060 (jeszcze nie zdecydowałem). Nie mam w planach żadnego kombinowania, udziwniania, OC itd. Wszystko będzie chodziło na stockowych parametrach.

I wykombinowałem sobie, że wziąłbym jakieś PSU półpasywne o mocy 750W co zapewniłoby mi to, że zasilacz nie będzie potrzebował załączać wentylatora, czyli będzie totalna cisza.

Mam na oku: Corsair RM750x, Super Flower Leadex Gold 750W oraz EVGA SuperNOVA G2 750W. Czy któryś z wymienionych jest jakoś szczególnie polecany, czy brać po prostu tego, który będzie w najniższej cenie? W wątku "Polecane zasilacze..." wyczytałem, że EVGA i Super Flower mają "stosunkowo niska sprawność przy mały obciążeniu" Nie będzie to przeszkadzać w moim przypadku?

Link to post
Share on other sites
"Polecane zasilacze..." wyczytałem, że EVGA i Super Flower mają "stosunkowo niska sprawność przy mały obciążeniu" Nie będzie to przeszkadzać w moim przypadku?

 

 

Nie będzie - patrz mój przypadek (sprzęt w podpisie).

 

Jak będziesz miał obudowę z oknem to fajnie wygląda super flower po się podświetla chodź jak się włączy wentylator to może być go słychać podobnie jak EVGA G2.

 

Corsair RM750x - będzie niesłyszalny, posiada bardzo stabilne napięcia, no i 10 lat gwarancji mówi same za siebie... 

 

@@@ niedługo pewnie wpadnie tutaj kokosnh i ogarnie temat ^_-.

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystkie są na podobnym bardzo wysokim poziomie. 

 

Ze względu na kulturę pracy brałbym Corsaira. 

 

Mój super flower pracuje ciągle w trybie ECO ale jak włączyłem sobie na próbę tryb auto to robi się suszarka. W aktualnej obudowie jest praktycznie nie słyszalny ale w starej obudowie robiło się nie miło :).

 

Miałem wcześniej Corsair RM750i - to samo co RM-x tylko z jakimś tam nie potrzebnym dodatkiem była moja wersja. Zasilacz BARDZO cichy i niema do czego się przyczepić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no to po kolei 
na "stocowych" zegarach wszystkie

 

Corsair RM750x, Super Flower Leadex Gold 750W oraz EVGA SuperNOVA G2 750W

 będą chodziły w trybie pasywnym z taką konfiguracją, więc wszystkie wypadną identycznie, choć rm750x ma największy tryb pasywny bo aż 375W, EVGA G2 i SF leadex gold 750W mają po 300W 

Co do jakości, to powiedziałbym, że SF leadex gold ( czyli też evga G2, bo jest na oem-ie SF leadex gold ) jest minimalnie lepsza, bo RM750x jest na oem-ie CWT  
( ale nie ma zastrzeżeń co do obu jednostek, obie to najwyższa klasa ) 

Co do samych jednostek to w obu regulacja jak i filtracja jest nieziemska ( za małe różnice aby porównywać ) 

EVGA G2 i RMx mają po 10 lat gwarancji 
SF leadex gold ma 5
Co do różnic, to SF leadex gold ma świecące gniazda złącz, więc ładnie wygląda w obudowie z oknem 
 

 

 

Nie lepiej kupić dobrą jednostkę 400-500W bez wentylatora? 

Nie opłaca się, bo zwykle mają gorsze parametry ( nawet  jeśli seasonic 520w fanless regulacje ma nieziemską, to filtracja wypada gorzej, dopiero od serii seasonic prime ma się to poprawić ), 

Co do samej opłacalności, to opłacało się jak X-520FL2 był za 400zł, teraz zbytnio nie widzę sensu 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...