Skocz do zawartości

i7 k4790 i Noctua NH-D15 - jaka pasta?


Recommended Posts

No ta pasta jest bardzo dobra posiadam ja na i5 6600k oraz noctua nh-d15s procesor podkrecony na 4400mhz i temperatury procka max to chyba 65stopni pasta jest bardzo dobra po co cos lepszego kupowac? Chyba ze masz do wydania duzoo pieniedzy to kup najdrozsza:p a jezeli nie masz paru milionow na koncie oraz chcesz rozsadnie kupic to zostaw ta paste jest naprawde dobra jedna z lepszych:-)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj osadziłem swoją Noctuę na Gelidzie. ;-)

 

Wcześniej na Grandisie temperatury dochodziły do 94 stopni w OCCT (z AVX). Teraz temperatura maksymalna to 85 stopni. Myślę, że warto było wyłożyć te 380 zł. na te chłodzenie. Jak procesor będzie po gwarancji to może skuszę się jeszcze na wymianę gluta i wtedy będzie już dużo lepiej.

 

No i muszę dodać, że kultura pracy tego chłodzenia w porównaniu z Grandisem jest na ogromny plus. Wcześniej dostawałem spazmów podczas pracy w Adobe Premiere, gdzie Grandis co chwilę się rozkręcał emitując drażniący świst. Teraz jest spokój, cisza i bardzo subtelny szumik podczas wymagającej pracy. ;-)

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj osadziłem swoją Noctuę na Gelidzie. ;-)

 

Wcześniej na Grandisie temperatury dochodziły do 94 stopni w OCCT (z AVX). Teraz temperatura maksymalna to 85 stopni. Myślę, że warto było wyłożyć te 380 zł. na te chłodzenie. Jak procesor będzie po gwarancji to może skuszę się jeszcze na wymianę gluta i wtedy będzie już dużo lepiej.

 

No i muszę dodać, że kultura pracy tego chłodzenia w porównaniu z Grandisem jest na ogromny plus. Wcześniej dostawałem spazmów podczas pracy w Adobe Premiere, gdzie Grandis co chwilę się rozkręcał emitując drażniący świst. Teraz jest spokój, cisza i bardzo subtelny szumik podczas wymagającej pracy. ;-)

85C na tym chłodzeniu? hmm ja bez OC na mcho rev b mam max 70-72C. po oc do 4.4ghz chodzi do 80C

Link to post
Share on other sites

Ramy u Ciebie pracują w trybie XMP (2400MHz)? Jeśli tak, to masz naprawdę niskie temperatury. Przy 1600MHz na Grandisie miałem 70 stopni w OCCT. ;-)

 

Jest tutaj obszerny wątek, który założyłem rok temu odnośnie wysokich temperatur mojego zestawu. Nie chce mi się już tłumaczyć. Po prostu mam sztukę z wyjątkowo kiepskim glutem pod czapką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...