Skocz do zawartości

Gwarancja - MSI


Recommended Posts

Witam, posiadam kartę od MSI z gwarancją jeszcze póltora roku (zakładając, że to 3 lata), jednakże została ona kupiona na firmę przez komputronik i chciałbym się po prostu w 100% upewnić, że kara posiada 3 lata gwarancji od momentu zakupu czy nie.

 

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

"Komputronik S.A. udziela Nabywcy towaru gwarancji jakości na sprawne działanie towaru wyszczególnionego na dokumencie sprzedaży. Okres Gwarancji wskazany jest w tabeli specyfikacji gwarancji (wyrażony w postaci xx, gdzie xx to liczba miesięcy) oraz liczy się od daty zakupu sprzętu. Sprzęt posiadający Gwarancję Producenta i wyrażony w tabeli specyfikacji GPxx, nie podlega warunkom gwarancyjnym Komputronik S.A. i powinien być serwisowany wyłącznie w punktach serwisowych wskazanych przez Producenta zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej Producenta dostarczonej wraz z towarem."

 

Ale zadzwonić do nich możesz...Sprawdź co masz napisane w papierach.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Gwarancję sklepu masz 12 miesięcy, Gwarancję producenta masz 3 lata.
Nie wiem czy można bezpośrednio do MSI wysyłać. Bo oni mogą nie mieć jak sprawdzić gdzie kupiona była karta i jak zweryfikować dowód zakupu.
Ja miałem dokładnie taką samą sytuacje z R9 290, miałem rok gwarancji sklepu. Karta była kupiona w partnerskim sklepie komputronika. Sklep partnerski gdzie była kupiona powiedział że mają wywalone po całości i że mam problem.
W oficjalnym punkcie Komputronika gdy powiedziałem że zależy mi na gwarancji producenta a nie ich z kolei powiedzieli że nie ma problemu i wyślą i ich uświadomiłem że dzwoniłem do MSI i MSI od osób prywatnych nie przyjmuje, tylko przez dystrybutora a dystrybutorem w moim przypadku był komputronik, więc mimo braku gwarancji sklepu są odpowiedzialni za realizację gwarancji producenta.
No i udało mi się to załatwić.

Edit: gwarancja producenta w przypadku MSI nie jest liczona od daty zakupu, jest liczona od daty produkcji karty! Datę produkcji można wyczytać z numeru seryjnego.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

@up
Dokładnie tak jest. Moja była wyprodukowana styczeń 2014 a kupiona luty 2014 i już miała gwarancji producenta 35 miesięcy od nowości zamiast 36.
Edit: ale to oczywiście w przypadku gdy była kupiona na firmę. Jeśli była kupiona na normalnego użytkownika / konsumenta to wtedy może być sytuacja że sklep daje swoją 36 miesięczną gwarancję, i wtedy gwarancji producenta masz 2 lata ale sklep udzielił ci 3 letniej więc po upływie 2 lat gwary producenta to sklep się musi martwić co zrobić z tym fantem bo udzielił ci 3 letniej gwarancji swojej.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...