Skocz do zawartości

"Złote myśli" forum ;)


Recommended Posts

Gość effendi360

Zawsze pobieram wcześniej wersję na Xb w celu obczajenia gameplayu, bo pojawia się ona jakiś tydzień przed PC. Potem obczajam wersję PC, w celu zweryfikowania jakości portu. Dopiero wtedy decyduję się, bądź nie, na zakup. Grosz do kielni nie wpada lekko i jak już mam dać tą "stówę" za kawał softu, to liczę na to, że spędzę z nią przynajmniej 20/30h porządnej roz(g)rywki.

Link to post
Share on other sites

No bo kiedyś tak to działało - wypuszczali wersję Demo (słyszał ktoś o takiej w przeciągu ostatnich kilku lat?), czasem podkolorowaną ale zawsze coś.

Teraz tylko epickie teasery, trailery, zapowiedzi a jak przyjdzie co do czego to o kant du*y rozbić połowę tych gier.

 

Dlatego w pełni rozumiem pobieranie piratów w celu sprawdzenia czym to się je, a potem zakupu oryginału gry która nam się spodobała bądź olania sprawy jeżeli soft okazał się gniotem.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego napisałem, że jest grywalne i się zdziwiłem, ze tak mało klatek.

Zapowiada się ciekawie - tak, zachęciła mnie ta jakże krótka rozgrywka do kupna kolejnej części. Nikt Ci nie każe grać w najnowsze gry, możesz pozostać przy Q3. Swoją drogą bardzo ciekawe porównanie Q3 do C3, który jest w fazie Alpha, a sam silnik jest o wiele lepszy niż ten z Quake...

 

Za takie bluźnierstwa to monitor powinien bad pixelami strzelać.

Link to post
Share on other sites

@sid vicious możesz mi wyjasnić o co Ci chodzi?

 

Chodzi nam o to, że jesteś totalny beton. Głupszego porównania dawno nie słyszałem. Na początku wspomnę, że grałem "profesjonalnie" w q3 przez blisko 8 lat i silnik tej gry znam doskonale. A więc fakty świadczące o Twojej głupocie:

 

1. Porównywanie silnika gry z 2012 roku i z 1999 roku jest niepoważne.

2. Jeżeli jednak już to zrobiłeś to wiedz, że silnik q3 był cholernie zaawansowanym silnikiem, a olbrzymich możliwościach, które zresztą później zostały wykorzystane (o tym na końcu). Dla ciebie zapewne silnik=grafika i dlatego z twoich ust padła taka głupota.

3. MOVEMENT w silniku q3 do tej pory jest najbardziej *****istym jaki można było wykonać.

4. Crysisy to marketingowa kupa z pierdylionem efektów specjalnych - nic więcej. Takie dzieci jak ty lecą na takie gry, bo mogą chwalić się ilością wyświetlanych fps. Tytuł na 2 dni, ot co.

5. Opcji multiplayer nawet nie będę porównywał, bo zaczynam dławić się ze śmiechu na samą myśl.

6. Nie chce mi się pisać więcej, bo przypuszczam, że i tak do ciebie nic nie dotrze. Wstawię taki ciekawy rysunek:

 

Dołączona grafika

Link to post
Share on other sites

No sam bym tego lepiej nie ujął.

 

Silnik z Quake to najlepszy moim zdaniem, a jeden z najlepszych patrząc obiektywnie silników do FPS.

Crytek nawet obok nie stoi.

 

A sam grałem "profesjonalnie" w ET przez 3 lata, więc silnik znam, grałem też w Crysisy i porównanie wystosowałeś tak głupie, że aż śmieszne.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dajcie spokoj, silnik nawet z Q4 odstaje technologicznie od silnikow cryteka o lata swietlne, co wy porownujecie wogole.

Quake byl dobry jak na swoj czas, nawet mozna sie pokusic o stwierdzenie bardzo dobry, ale na teraz jest niczym innym jak dobrze zrobionym reliktem przeszlosci :)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Dla mnie Quake zawsze będzie bardzo dobrą grą, bo ma to coś co ma coraz mniej gier. Ale nie porównujmy silników graficznych bo co ma swój początek ma też i koniec, więc trzeba iść do przodu. Fakt teraz bardziej twórcy gier stawiają na grafikę i oprawę a mniej na grywalność i ducha gry.

Link to post
Share on other sites

No niestety, przez taką ilość papki jaką dzisiaj się podaje, większość myśli, że dobry silnik to taki z super grafiką i 15 różnymi skryptami odpowiedzialnym za ruch liści na drzewach...

 

To oczywiste, że graficznie silnik q3 mocno odstaje od crysisa. Jednak tylko w tym odstaje. Quake 3 przetrwał do dzisiaj, tyle że pod postacią quake live. To jest ta sama gra z tą samą grafiką i o czym to świadczy? Że silnik tej gry jest niesamowicie grywalny, co czyni go *****istym. A co ma takiego crysis, o czym będę pamiętał za rok? Ładną animację wody? To jest ten zabójczy silnik? Nie ma porównania.

 

To na grach z silnikiem quaka bawiło się nawięcej ludzi. Olbrzymie turnieje jak Quakecon, Dreamhack, esl, esw, intel, wcg. Ta gra przetrwała unreala i jego biedne kontynuacje, et, bfy, mohy i inne cody. Jedynie CS jest mocniejszy, ale to ze względu na prostotę rozgrywki.

 

No właśnie a trzeba przyznać, że silnik q3 jest najtrudniejszym silnikiem jaki znam. Mi poznanie podstaw movementu zajęło 2 lata, więc nie dziwię się, że zwykli śmiertelnicy mogą psioczyć. Do poznania tego silnika potrzeba wielu miesięcy. No ale starczy tych opowieści, bo zaraz Greq i tak zrówna mnie swoją fioletową mądrością. Mam tylko jedną prośbę - zacznij poprawnie pisać "w ogóle"!

 

Na koniec, zapewne nie wszyscy wiedzą w jakiej grze zaczynał słynny dzisiaj fatality i w jakiej grze był prawdziwym championem.

 

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

że graficznie silnik q3 mocno odstaje od crysisa. Jednak tylko w tym odstaje.

Ale generowanie grafiki i srodowiska to jedyna rzecz jakiej wymaga sie od silnika...

 

Reszta czyli logika gry to juz oddzielna sprawa

Link to post
Share on other sites

A potem nie dziwota, że przez takie myślenie wypuszczają 15 tasiemców CoD'a i każdy się sprzedaje.

FPS ma nieść przyjemność ze strzelania, a nie z generowanej grafiki - niestety przyjemność ze strzelania zakończyła się na CoD2 i od tamtej pory nie było dobrego shootera. (No może BF3, tutaj ciężko cokolwiek zarzucić)

Link to post
Share on other sites

No właśnie a trzeba przyznać, że silnik q3 jest najtrudniejszym silnikiem jaki znam. Mi poznanie podstaw movementu zajęło 2 lata, więc nie dziwię się, że zwykli śmiertelnicy mogą psioczyć. Do poznania tego silnika potrzeba wielu miesięcy.

Co masz na myśli przez poznanie silnika gry? Movement chyba można ogarnąć szybciej niż kilka lat... (np.bhop w cs), naprawdę zaintrygowało mnie co można ogarniać tak długi czas :co:

Jednak coś w tym jest bo samo bieganie w q3 sprawia dużą frajdę. Jest to dla mnie FPS nr 2 zaraz po cs'ach :D

 

A potem nie dziwota, że przez takie myślenie wypuszczają 15 tasiemców CoD'a i każdy się sprzedaje.

Co ty wiesz o współczesnych grach!?!?! Przecież dodali kilka map i nowe bronie! Jest to powód aby wydać 120zł na kompletnie random'ową grę :menda: Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...