Skocz do zawartości

"Złote myśli" forum ;)


Recommended Posts

Ja się wcale nie śmieje z tego biednego zagubionego człowieka, tylko z sytuacji jaka się zarysowała.

 

Osoba pytająca czy procesor z jakby nie patrzeć, górnej półki konsumenckiej, będzie ograniczał kartę graficzną - to jest absurd pierwszej kategorii.

Tę wiedzę, a właściwie jej brak, można bardzo szybko i bardzo łatwo zweryfikować, nawet nie znając się na sprzęcie - samo pojęcie "ograniczania" dotyczy przecież starych procesorów a nie świeżo wydanego i5 - dlatego patrząc na tamto pytanie widziałem szympansa którego ktoś z lasu wpuścił do równie dzikiego internetu i nie miało to na celu nikogo urazić.

 

Ponadto, uważam że jakaś podstawowa wiedza w danym zakresie powinna być obecna - nawet jeżeli będzie chciał się udać do znajomego komputerowca w celu rozwikłania problemu, będzie o wiele łatwiej się porozumieć oraz przedstawić istotę problemu jeżeli będzie mieć o tym nawet blade pojęcie.

Zamiast tego, sytuacja wygląda tak że przychodzi baba do lekarza i mówi "tu mnie boli" a potem narzeka, że pan doktor głupi bo nie czyta w myślach i nie leczy dotykiem.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja np. muszę umieć porozumiewać się z moim dziadkiem jak mu się "za duża literka" w word'zie zrobi, na domiar złego muszę tłumacz jak to naprawić przez telefon.i zgadywać czy ustawił pogrubienie, zwiększył czcionkę czy hoooj wie co. Więc rozumiem że ktoś może się nie znać.

Link to post
Share on other sites

@effendi360

Wiem to chociażby po swojej okolicy, że teoretycznie z komputerami nic złego się nie dzieje. Tak jak gdzieś komputer stał na podłodze czy na biurku tak nadal stoi i działa sprawnie. Oczywiście to jest tylko teoria bo przecież nikt mi nie raportuje co tydzień smartów dysku, temperatury podzespołów itd. Gdy dysk czy coś nawali, gdy zaczną dziać się jakieś niepokojące cuda to wtedy "użytkownik komputera" zgłasza się do kogoś kto potrafi stwierdzić usterkę i może rozwiązać wynikły problem. Podkreślam zwykły, przeciętny użytkownik, nie serwisant/informatyk/entuzjasta.

Pracownicy biurowi we firmach transportowych czy innych, którzy obsługują konkretne specjalistyczne oprogramowanie, sami powiedzą, że są takimi jakby "operatorami" tych konkretnych wyznaczonych im programów i liczy się tylko umiejętność ich obsługi, a nie diagnostyka sprzętu komputerowego i rozwiązywanie z nim wszelakich problemów itd - od tego jest firma informatyczna, chyba, że akurat jest na miejscu ktoś kto ma jakieś pojęcie.

 

Natomiast sposób w jaki Twoja siostra uwaliła trzy komputery (konkretne podzespoły) jest mi nieznany, nie znam żadnych szczegółów, więc ciężko cokolwiek powiedzieć, ale widocznie jest utalentowana albo miała po prostu pecha.

 

@sv

Jeśli ktoś nie ma obeznania w danej dziedzinie to też niekiedy ciężko określić co tak naprawdę jest w tej górnej półce konsumenckiej. Zwróć uwagę na to, że takowa osoba odwiedzając sklep internetowy z podzespołami komputerowymi (jeśli w ogóle wie o istnieniu jakiegoś takiego sklepu) nie widzi nic konkretnego poza ceną, wszędzie tylko same cyferki, różne oznaczenia i nie wiadomo co z czym się je. I z pewnością nie ma orientacji w przedziałach cenowych, w związku z tym nie wie czy procesor za 400zł jest ok, czy może tu jest jakiś za 800zł, ale jest jeszcze jakiś za 1400zł więc co tu wybrać? Jeśli ktoś się tym nie interesuje, ma to gdzieś, przeraża go to, nie ma głowy do takich rzeczy ale chce mieć tylko dobry komputer to wszelkie tłumaczenie mija się z celem bo są niewielkie szanse by ktoś ten cały "bełkot" zrozumiał.

Natomiast jeśli ktoś ma ambicje, predyspozycje i taką ciekawość to się zorientuje co i jak i chętnie wysłucha całej tej gadki szmatki na jakże ekscytujący temat - o podzespołach komputerowych.

 

Oczywiście byłoby miło usłyszeć, słuchaj, komputer nie działa, sprawdzałem to to i to, wydaje mnie się, że wina leży tu ale nie jestem pewien, pomóż... - niestety nie zawsze tak jest. Od tego są "fachowcy", jeśli się znasz to sam znajdziesz usterkę.

 

 

@DrVanHelsing

W rzeczy samej, i jest to jeden z naprawdę wielu przykładów. Lata temu, kumpel dzwoni w nocy, że komputer się nie uruchamia, a na gwałt potrzebny. Lecę do niego w ulewie po co? By wyciągnąć dyskietkę ze FDD. Myślałem, że go <cenzura> ale tak to już jest.

Link to post
Share on other sites

Sound Blaster Recon3D PCIe. Ta karta dźwiękowa bardzo zainteresowała mnie,ponieważ ma 4 rdzenie które odciążają procesor od tworzenia dźwięku.

wiecie o kartę dźwiękową za bardzo mi tu nie chodziło lecz o te rdzenie...

 

Wiecie mam Athlona 64 3500+ i fifa 11 mi się ścina...

troll jeden

Link to post
Share on other sites

Mam klawiaturę pod ps2 i usb, ale nic z tego. Ekran też podłączałem dsub oraz dvi i to samo. Możliwe że zaraz będę miał drugi monitor i zobaczę jak wtedy.

 

Panowie sprawa rozwiązana , przyczyną problemu by jednak monitor . Zostaje mi tylko zakup nowego . Dzięki za pomoc .

Pozdrawiam !

 

Tego nikt by się nie spodziewał
Link to post
Share on other sites

Jestem zdziwiony. No cóż. Ale dlaczego ?

Monitor stary i nie obsługiwał rozdzielczości - kolega widać miał racje będąc lub nie będąc tego świadom %-)

 

Taka metafora mnie się przypomniała.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KE2TUHWMKI0#t=360s

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...