Skocz do zawartości

Praca wystawianie aukcji allegro (fake or not?)


Recommended Posts

Witam, jakiś czas już poszukuję pracy, przeglądam rozmaite oferty i natrafiłem na jedną.

Tak jak w temacie chodzi o posadę pracownika, który będzie wystawiał aukcje na allegro.

Praca pelny etat, umowa zlecenie, nr telefonu podany.

_____________________________________________________________________________________

Tutaj treść z ogłoszenia:

 

Firma zajmująca się sprzedażą internetową poszukuje studentek do wystawienia przedmiotów na aukcjach internetowych.

Wymagania:
-bardzo dobra znajomość obsługi komputera, internetu,
-bardzo dobra znajomość programu MS Excel,
-dobra organizacja pracy własnej,
-dokładność, skrupulatność.

Znajomość języka programowania Html oraz programu Adobe Photoshop będzie dodatkowym atutem.

____________________________________________________________________________________

 

Wysłałem cv i jakieś 30 min później pracodawca odpowiedział, pisaliśmy przez neta na olx.

 

Pierwsze pytanie jakie padło ze strony pracodawcy, czy szukam pracy stacjonarnej czy może zdalnej poza ich biurem. Odpowiedziałem że najlepiej by było zdalnie to robić, po czym zapytałem  na czym to miałoby polegać, czy jakieś zdj bym dostawał itd. Dostałem adres i jesteśmy umówieni na rozmowe w poniedziałek.

 

Teraz pytanie do was, oferta jest na poważnie czy to fake?

Chciałem zobaczyć ile taka osoba może na tym zarobić, po czym trafiłem na mnóstwo różnych stron opisujących oszustwa między innymi:  (http://forumprawne.org/nowe-technologie/263024-praca-na-allegro-oszustwo.html), stąd wiem że taki nieuczciwy oszust pracodawca zleca pracownikowi wystawianie aukcji na jego prywatnym koncie zamaist na firmowym, po czym znikają z pieniędzmi  a pracownik ma ciepło u kupujących i organów.

 

Jednakże wszystko to spotkało ludzi którzy nie mieli rozmów i byli rekrutowani przez internet, a przynajmniej tak wynika z ich postów.

Nie wiem jak będzie w tym przypadku, po więcej szczegółów mam się udać na miejsce.

 

Co o tym myślicie?

Może powinienem temu panu zadać jakieś pytanie odnośnie tego?

Edytowane przez FTT33310
Link to post
Share on other sites
Jednakże wszystko to spotkało ludzi którzy nie mieli rozmów i byli rekrutowani przez internet, a przynajmniej tak wynika z ich postów

 

Dzisiaj piramidy finansowe też wyglądają na bardzo uczciwe i wynagradzające struktury.

 

@up

Cholera, miałem to napisać.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

umowa zlecenie czy tam o pracę

+ pełnomocnictwo do obsługi konta allegro z obwarowaniem o braku odpowiedzialności.

 

zapytaj:

w jakiej formie będziesz otrzymywał materiały oraz ceny do aukcji (zdjęcia itp.)

(najlepiej dla Ciebie byłoby gdybyś każdą dyspozycję dostawał mailowo).

 

 

uderz do mnie na priv po rozmowie - powiedz co Ci zaproponowano to podpowiem Ci pare rzeczy od strony kodeksu pracy i cywilnego :)

Edytowane przez GPHero
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieje że gościa nie porwali bo zniknął z forum :D

 

hahaah :D

 

nie spotykałem się nawet z tamtym, dzień wcześniej dostałem telefon z cv od takiej firmy lokalnej co świadczy usługi po światłowodzie, zapowiada się świetlana przyszłość

Edytowane przez FTT33310
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...