Skocz do zawartości

Problem z RAM / PC


Recommended Posts

Witam, kilka tygodni temu chyba popsuł mi się ram, ale nie jestem tego pewny więc pisze tutaj. Mam kupione standardowo 2x4GB, z czego po czyszczeniu komputera i montowaniu nowego cooler'a na CPU, komputer poprostu włącza się tylko na 1 kości. Po dołożeniu drugiej od kliknięcia przycisku start jest czarny ekran, a po 5-10 sekundach komputer sam się wyłącza, nie ma żadnych komunikatów, monitor jest czarny, słychać jakieś styknięcie, wyłączył się nagle i sam się włącza i to samo. Czego to może być wina i dlaczego akurat RAM? Nie wiem w jaki sposób to mogło się popsuć. Jeżeli to pomoże dam niżej mój sprzęt:

- R9 280x Sapphire Dual-X

- I5 4460 3.2 ghz

- Zasilacz ThermalTake 530W

- Płytka Gigabyte B85M-D3H

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi które mi pomogą http://www.forumpc.pl/uploads/emoticons/default_biggrin.png

 

Link to post
Share on other sites

Wyczyść dokładnie sloty na pamięci. Masz cztery,czy sprawdzałeś w różnych czy działa ? Raz w ciemnych,drugi raz w jasnych ?

W tym jednym slocie działa jedna i druga (osobno)? Jak to posprawdzasz i nic, to wtedy proponuję wyjąć procesor z gniazda i pod lupą sprawdzić czy coś nie jest wygięte....

Link to post
Share on other sites

Wyczyść dokładnie sloty na pamięci. Masz cztery,czy sprawdzałeś w różnych czy działa ? Raz w ciemnych,drugi raz w jasnych ?

W tym jednym slocie działa jedna i druga (osobno)? Jak to posprawdzasz i nic, to wtedy proponuję wyjąć procesor z gniazda i pod lupą sprawdzić czy coś nie jest wygięte....

Sprawdzałem w każdym slocie, tylko jak dołoże tą  drugą która jest wyjęta to się nie włącza. Mam spośród tych tysięcy drucików sprawdzić czy coś jest wygięte? :D

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem w każdym slocie, tylko jak dołoże tą  drugą która jest wyjęta to się nie włącza. Mam spośród tych tysięcy drucików sprawdzić czy coś jest wygięte? :D

 

Wypadałoby, bo nawet jeden wygięty pin może powodować poważne konsekwencje, czy to komplikacje przy pracy, czy to niemożność włączenia komputera.

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz tak wykluczał (na jakiej podstawie?) to wykluczysz wszystko i się okaże ,że tak ma być.... :)

Na 1 kosci wszystko działa, po włożeniu 2 w byle jakie miejse, zmieniałem w każdy możliwy sposób sloty, i sie wlacza i wylacza z czarnym ekranem. Gram i pracuje na 4 GB. Procesor jest ok według mnie. No taki typowy problem a 0 pomocy... Nie jestem doświadczony ale coś tam umiem to też trzeba uszanować i nie mówić, '' wyjmij pc posprawdzaj to tamto '' to tak jakby mówić to 10 latkowi.

Link to post
Share on other sites

Ja się może za bardzo nie znam ale koledzy bardzo logicznie doradzają Ci a Ty się irytujesz i piszesz,że nie otrzymujesz żadnej pomocy (?) 

 

Poza tym ,cały czas piszesz że komp nie włącza się jak dołożysz tą drugą pamięć a na jednej solo działa ok. 

A sprawdzałeś w ogóle czy na tej niby popsutej solo działa ,bo nigdzie tego nie piszesz.

Edytowane przez shake777
Link to post
Share on other sites

spróbuj z jedną kością uruchamiać na każdym ze slotów i powiedz czy się uruchamia ( najlepiej tą kością, co wiesz że działa ) 
oraz sprawdź CPU i piny ( bo czasem małe zagięcie jednego pina może takie jaja robić, np że jakieś sloty przestają współpracować z pamięciami ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...