Skocz do zawartości

Podkręcanie Semprona LE-1250


Recommended Posts

No właśnie pamięci powinny Ci działać z szybkością 630MHz przy obecnych ustawieniach. Obecny dzielnik CPU/RAM wynosi 7, więc jeśli CPU Frequency dasz na 218MHz to system powinien podnieść się bez większych problemów, pamięci będą wtedy śmigać na 686MHz, co nie powinno specjalnie "dobić" tych 667MHz.

Link to post
Share on other sites

Generalnie to polecałbym Ci sprzedać tą płytę i dołożyć kilkadziesiąt złotych do czegoś takiego:

http://www.ceneo.pl/5652064

Na tym podkręcisz bez większych przeszkód a do tego na przyszłość będziesz mógł myśleć nad jakimś X4 i pamięciami DDR3.

Ostatnio sprzedałem M61SME-S2L (podobna płyta do Twojego ECS) za 70zł, więc za mniej niż 100zł mógłbyś mieć znacznie lepszą konstrukcję i do tego bardziej przyszłościową.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wrócę do tematu :)

 

Zmieniłem Mobo na MSI K9N Neo-F, zmieniłem ramy na Kingstone 2x1GB 667 i dołożyłem jeszcze jedną kość 667 1GB od Goodram, wsadziłem kartę 8800GTS 640MB. Teraz jak podkręcić tego procka na tej płycie, niestety nie mam możliwości zmiany napięcia procka, ustawiłem FSB na poziomie 220 MHz... I nic, nie uruchamia się komputer. Wyjąłem baterię BIOS i od nowa, teraz moje zapytanie, co mam zmienić by podkręcić procka na 2.8 Ghz. Mogę zmienić timingi pamięci, napięcie pamięci, FSB, ale nie mam możliwości zmiany napięcia na rdzeniu. Proszę o pomoc ;)

 

Edit:

 

Ustawiłem na sztywno prędkość Ram na 667, timingi na 5-5-5-15, FSB 220 i szynę HT na 400 MHz, i chodzi. Taktowanie to 2.43GHz ale to trochę za mało. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Niestety to jest K9N Neo-F V1. Mój kolega od którego mam ten procesor, wykręcił bez zmiany napięcia go na 2.7. Może powiedz mi co zmienić:

 

SB to CPU Frequency [Od 200Mhz do 1000Mhz co 200Mhz]

Adjust CPU Frequency [FSB]

DDR Voltage [V]

 

i oczywiście mam opcję timingów pamięci.

Link to post
Share on other sites

Bez podnoszenia napięcia można zrobić z niego 2,75GHz, do tylu go wykręcałem na starym Alive NF4G-DVI, przy czym tam bios nie zaniżał zasilania procesora a jeśli było trzeba, to minimalnie jeszcze je podnosił dla zachowania stabilności, więc procek szedł na 2,75GHz przy napięci 1,32V (w biosie było ustawione 1,3)

SB to CPU = 800MHz

CPU Frequency = 250

DDR Voltage = 1,85V

częstotliwość pamięci ustaw na 533MHz i timingi jak dla 667MHz. Jeśli bios dobrze to przyjmie i płyta "dociągnie" napięcie zasilania procka to będzie działać jako 2,75GHz z szyną HyperTransport = 1000MHz i pamięciami na 667MHz.

Link to post
Share on other sites

Za chwilę to przetestuje i dam znać :[

 

EDIT:

 

Niestety. Płyta nie wstaje. Coś jest nie tak chyba z ustawieniami w BIOS. Powiedz mi czy może coś tutaj zmienić:

 

CPU Spread Spectrum [Center Spread; Down Spread; Disable]

PCIE Spread Spectrum [Enable; Disable]

SATA Spread Spectrum [Enable; Disable]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...