Skocz do zawartości

Czy GTXy 970 spadną z ceny, a jeśli tak to mniej więcej kiedy?


Recommended Posts

Już spadły   i to znacznie  jeśli chodzi o używki  z długa gwarancją  [ 1000-1100zł ]  chyba nie myślisz o zakupie nowej karty? , nie było by to zbyt rozsądne  ,  gtxy 970 w dx12 sobie nie radzą  najlepiej   dodatkowo  nowe wersje sterowników  zaniżają ich wydajność   

Link to post
Share on other sites

W tej chwili 970 z w miarę długą gwarancją "leżą" na allegro w cenie ok. 1100-1200zł, a za ok. 1000zł można kupić okazyjnie, tzn. szybko znikające aukcje, mi się dzisiaj udało. I do premiery 1060 raczej mniej więcej tak pozostanie, z niewielkimi wahaniami, bo np. w ciągu ostatnich 3 dni, gdy wyszły testy 1070 wystawionych sztuk było trochę więcej, to i ceny automatycznie niższe, za tydzień-dwa emocje opadną i będzie znowu tak samo. (podobnie było po majowym ogłoszeniu nowych kart, tydzień-dwa paniki, a potem ceny znów ciut podskoczyły w górę.

 

Czyli suma sumarum, albo upoluj teraz jakąs sensowną sztuke właśnie za ~1000zł, albo poczekaj do premiery 1060, i wtedy ceny do takiego poziomu spadną na stałe, a te "okazyjne" będą np. za 800-900zł, ale to jeszcze trochę potrwa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Już spadły   i to znacznie  jeśli chodzi o używki  z długa gwarancją  [ 1000-1100zł ]  chyba nie myślisz o zakupie nowej karty? , nie było by to zbyt rozsądne  ,  gtxy 970 w dx12 sobie nie radzą  najlepiej   dodatkowo  nowe wersje sterowników  zaniżają ich wydajność   

Czy Wy możecie skończyć ludziom wciskać głupoty z zaniżaniem wydajności sterownikami. Z każdym sterownikiem coś się zmienia w działaniu poszczególnych gier - czasami jest 2%-5% (czasami więcej) na plus czasem na minus. Zrozumcie to wreszcie. Gdzieś dany sterownik polepszy, gdzieś pogorszy. Raz na zawsze skończcie z tymi niepotwierdzonymi teoriami.

Link to post
Share on other sites
Raz na zawsze skończcie z tymi niepotwierdzonymi teoriami.

 

Ciekawe bo jak w 2014 kupowałem karte to miałem do wyboru 780Ti lub 970 wtedy zdania były podzielone , wiedziałem wtedy by wybrać 970 i tłumaczyłem to można chyba w historii poszukać mojej.

 

NV nie zaniża sterowników tylko optymalizuje je pod NOWĄ serie kart a to że seria 9xx już jest "stara" to jej nie optymalizują jak nową.

780Ti w 2014 miał lepsze wyniki jak 970 ale po roku, to 970 uzyskał przewage w nowych tytułach. To samo będzie teraz :)

 

GTX 970 może spaść po 29 czerwca gdy AMD wyda 480 i 480X jeżeli okaże się że karta za 200 dolców będzie przeganiać 980 i zbliżać się do 980Ti to 1070 będzie za wysoko wyceniony i szybko spadnie z ceny.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...