Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Masz lokacje gdzie wykonywałem pomiary - w tej lokacji GTX970@1329/1750Mhz notuje spadki nawet do 22kl/s w ustawieniach Uber + HairWorks
Masz może save, gdzie jesteś na tej lokacji? Chętnie udowodnie że jest inaczej.  

 

 

GTA 5 nawet na wszystkim na minimum potrafi wciągnąć 2,5 GB VRam...
 GTA na minimum bierze poniżej 1GB nie 2,5. 

 

 

ise of the Tomb Raider na teksturach Very High nawet 6 GB VRam.
Zapomniałeś wspomnieć że między High a Very High w nowym TR nie ma absolutnie żadnej różnicy jeśli chodzi o wygląd. 

 

 

Radeony R9 390/ 390X z kolei nie mają tego problemu
Ale mają problemy ze sterownikami.  

 

 

Ciężko Ci przełknąć, że w tej lokacji mocno podkręcony R9 290X generował większą wydajność od GTX980?
Nie tylko to po prostu jest średni możliwe. 980 jest sporo mocniejszą kartą, na dodatek Wiedźmin 3 korzysta z Game works.Poza tym co to za porównanie skoro 290x jest podkęcony a 980 nie? 
Link to post
Share on other sites

GTA na minimum bierze poniżej 1GB nie 2,5.

Tutaj masz wykres użycia VRam w GTA 5 na wszystko na minimum.

Zapomniałeś wspomnieć że między High a Very High w nowym TR nie ma absolutnie żadnej różnicy jeśli chodzi o wygląd.

A waćpan grał w to wogóle czy tylko porównania na youtube oglądał?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Masz może save, gdzie jesteś na tej lokacji? Chętnie udowodnie że jest inaczej. 

Mam savy na dysku, którego nie mam w domu. Dopiero w środę będę miał dysk z grami

 

Nie tylko to po prostu jest średni możliwe. 980 jest sporo mocniejszą kartą

Jest jak najbardziej możliwe.

 

 

 na dodatek Wiedźmin 3 korzysta z Game works.

I pod ustawieniami wody masz zaaplikowany factor tesselacji x64, który ma za zadanie ubić wydajność kart AMD.  

http://forum.benchmark.pl/topic/89944-temat-ogólny-wiedźmin-3-dziki-gon/?p=2131995

 

 

Poza tym co to za porównanie skoro 290x jest podkęcony a 980 nie? 

Masz domyślne ustawienia.

980 sporo mocniejsza?

Link to post
Share on other sites

 

 

Fanboja nie przekonasz bez wzgledu ilu byś sensownych argumentów użył
Przypominam że to ty ostatnio twierdziłeś z Gigabyte R9 390, jest najchłodniejsza XD 

 

 

A waćpan grał w to wogóle czy tylko porównania na youtube oglądał?
Grałem i nie widziałem różnicy. Wprawdzie jeszcze na starej karcie,ale to raczej znaczenia nie ma. 

 

980 sporo mocniejsza?
Jest mocniejsza. To że w 2-3 grach jest na tym samym poziomie tego nie zmieni. W WIĘKSZOŚCI gier wygrywa 980. 
Link to post
Share on other sites

- nie kłam :) pisałem, że jest jedną z chłodniejszych, a to "maleńka" różnica,

- to, że Ty nie widzisz różnicy w grafice nie oznacza, że wszyscy inni też są ślepi,

- no niby mocniejsza, a i tak zdarza jej się dostać po du**e od takiego 290x z poprzedniej generacji ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

est jedną z chłodniejszych
Możliwe, ale to też jest bzdura, bo jest jedną z najcieplejszych. 

 

to, że Ty nie widzisz różnicy w grafice nie oznacza, że wszyscy inni też są ślepi,
Problem w tym że 90% grających nie widzi różnicy. 

 

dostać po du**e od takiego 290x z poprzedniej generacji
Podaj 1 grę gdzie 980 dostaję "po du**e" od 290x. (Czyli przewaga ponad 10 fps)  
Link to post
Share on other sites

 

 

jest 3 zaraz po sapphire i ms
Nie prawda, PowerColor również jest chłodniejszy. Club3D również. Łącznie jest 8 wersji niereferencyjnych. MSI,Club3D,Sapphire,Asus,Vertex3D,XFX,Gigabyte,PowerColor. W skali od najchłodniejszej do najcieplejszej plasuje się to tak
1.Sapphire
2.Msi
3.PowerColor
4.Club3D
5.Gigabyte
6.Asus
7.XFX
8.Vertex3D
Jak widzisz twój "Giguś" jest w tej gorszej 4. 
Link to post
Share on other sites

Nie prawda, PowerColor również jest chłodniejszy. Club3D również. Łącznie jest 8 wersji niereferencyjnych. MSI,Club3D,Sapphire,Asus,Vertex3D,XFX,Gigabyte,PowerColor. W skali od najchłodniejszej do najcieplejszej plasuje się to tak

1.Sapphire

2.Msi

3.PowerColor

4.Club3D

5.Gigabyte

6.Asus

7.XFX

8.Vertex3D

Jak widzisz twój "Giguś" jest w tej gorszej 4.

Co test, to inne wyniki ;) mi się grzeje do 73°C więc jak dla mnie jest chłodny ;)

 

P.S. to jest wersja cieplejsza niż asusa? ktory grzeje się do 90°C w wieśku 3 w dobrze wentylowane budzie? :o

Edytowane przez stofro
Link to post
Share on other sites

no niestety jest. Vertex potrafi się rozgrzać do 95 :P XFX to tylko1 stopien roznicy.

Hah, masakra :D ale zeszliśmy kolego trochę z tematu ^^

 

Co do 970'tki i jej ceny...spory wpływ będzie miała cena niereferentów 1080, bo to, że nvidia sugeruje grzecznie producentom cenę niższą od ich wersji FE, nie oznacza, że tak będzie. Co nieco już mówi cena preordera(od MSI chyba) 1080 za ~4200zł

Edytowane przez stofro
Link to post
Share on other sites

Grałem i nie widziałem różnicy. Wprawdzie jeszcze na starej karcie,ale to raczej znaczenia nie ma. 

 

między High a Very High w nowym TR nie ma absolutnie żadnej różnicy jeśli chodzi o wygląd. 

Jest natomiast zasadnicza różnica między "(ja) nie widziałem różnicy" a "nie ma absolutnie żadnej różnicy".

 

Bardziej prawidłowe byłoby napisane, że między teksturami High a Very High jest zbyt duża rozbieżność między zyskiem jakości a ceną ilości Ramu i VRamu jaką przychodzi za to zapłacić na monitorach o rozdzielczościach niższych niż 3840x2160.

Link to post
Share on other sites
Hah, masakra :D ale zeszliśmy kolego trochę z tematu ^^

 

Co do 970'tki i jej ceny...spory wpływ będzie miała cena niereferentów 1080, bo to, że nvidia sugeruje grzecznie producentom cenę niższą od ich wersji FE, nie oznacza, że tak będzie. Co nieco już mówi cena preordera(od MSI chyba) 1080 za ~4200zł

Kiedy te ceny się pojawią?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam 970tke i nigdy nie mialem problemów z VRAMem. A dawanie Rise of the Tomb Raider jako przyklad jest co najmniej nie na miejscu ze wzgledu na b. slaba optymalizacje tego tytulu. To tak jakby pokazywac jak piekne sa gry obecnie na przykladzie Fallouta 4

Link to post
Share on other sites

Jeśli nigdy (jeszcze) nie miałeś takich problemów, to tylko się ciesz. Ale wierz mi, ta idylla w której żyjesz nie potrwa za długo.

A Rise of the Tomb Raider to jedna z najlepiej konfigurowalnych gier na rynku, na której spokojnie możesz zagrać na PC o gorszych parametrach niż konsole. Więc nazywanie jej b. słabo zoptymalizowaną jest conajmniej nie na miejscu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...