Skocz do zawartości

Różny ram- komputer się nie uruchamia


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maxxam97,

Recommended Posts

Witam,

Kolega któremu sprzedawałem pamięć RAM 2x 1GB Patriot stwierdził dzisiaj, że nie działają u niego te RAMy. Właściwie działają, ale jeżeli jedynie je podłączy do płyty. 

Dowiedziałem się również, że łącznie ma 4 kości (z nowo kupionymi). 

2x1 GB Kingston 

http://static.pokazywarka.pl/i/6470245/925511/12919085-1082154751826052-945146111-n.jpg?1459526557

Zawsze wpajano mi, że ważne by RAM był tej samej firmy, ale myślałem, że to jedynie przekłada się na wyższą wydajność, a nie aż na uniemożliwienie włączenia komputera.

Moje RAMy to Patriot 800 Mhz -> http://www.pcstats.com/articleimages/200711/PDC24G6400LLK_full.jpg

Może to różnica w napięciu jest powodem? Jak widać na tamtych jest 1.8V a na moich 2.2V. Chyba, że to nie jest problem...

Jego płyta to Ga-p35-s3g. Kolega raczej jedynie włożył pamięć, a gdy zobaczył, że jednak nie działa tak jak powinno. Mówi, że nawet bios nie odpali gdy są wszystkie 4 kości włożone. Wciska Power, wiatraki działają, kontrolka się świeci, ale żadnego odzewu na monitorze.

Wiecie może jak to naprawić? Czy konieczna jest zmiana ramu na taki sam?

 

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Różne firmy, różne timingi: Kingstony są CL 6 a Patriot CL 4

Kupowanie tej samej firmy jest po prostu uproszeniem, zazwyczaj jedna firma nie ma wielu podobnych modeli z różnymi parametrami, do tego zdarzają się przypadki gdy ktoś ma kości ram różnych firm, teoretycznie o tych samych parametrach a jednak nie działają razem

 

 

Napięcie z tego co widzę to nie problem, Kingston podaje 1,8V (+/- 1V)

 

Nie wiem jak to w przypadku ddr2, ale w ddr3 można pobawić się z biosie ustawiając profil xmp, zmieniając timingi na wyższe w tych lepszych pamięciach (z niższymi timingami) i próbować wtedy dołożyć te drugie itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy dobrze widzę, że to są kostki 1GB i 2GB ? 
Jeśli tak to niech je włoży w takiej konfiguracji ( mniejsze w 2, 4 , większe w 1, 3 )
http://www.intel.com/content/dam/support/us/en/images/motherboards/desktop/sb/img/dualwith4.jpg

 

do tego timingi jak może to niech da na auto ( jak nie to niech zwolni do tych wolniejszych, cl 6 czy ile tam mają ) 
MHz też obniżyć do wolniejszych i napięcie musi puścić 2.2V ( jeśli po obniżeniu nie zadziałają ) 

Spytaj też się, czy sprawdził jedną kostką wszystkie gniazda DDR2 ? ( czy są sprawne ) 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy to nie było moje zdjęcie, wrzuciłem pierwsze lepsze, żeby widać było o jakie Patrioty chodzi, napięcie i timing napisane na kostce. Moje 1 GB miały dokładnie takie same. 

 

Kolega sprawdzał i mówi, że tak, że wszystkie porty są ok. Za zmienianie timingu jeszcze się nie bawił. Ale tak z ciekawości, może jakoś w ten sposób uszkodzić RAM? Albo później będzie pracował z odczuwalnie niższą wydajnością?


@Edit

Do zamknięcia, problem leżał w timingach. Po zmianie timingów na większe (czyli te od Kinstona) komputer się włączył bez problemu. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc. Plusiki już lecą ;)

Link to post
Share on other sites

Zniszczyć, nie zniszczy. Musi spróbować na niższych timingach lc 6 lub niżej, i na niższych MHz 667MHZ lub niżej ( aby zobaczyć, czy to tylko kostki różniące się prędkością, czy coś innego ) 

Napięcie można 2.2V puścić jak się nie uda na mniejszym, oczywiście można próbować od niższych 1.9, 1.95, 2.0, 2.05 itp  ( te kingstony po prostu nie maja radiatora i było by to złe na dłuższa metę, ale na test nie powinno nic się stać ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witam , spotkał mnie podobny problem podczas łączenia modułów DDR3

korsarze 2133 MHz (2x4GB) i kingston 1600 MHz(2x4GB) ,mobo z97 gene i 4690k

a więc po paru próbach ustawiłem 667 MHz zainstalowałem 2 korsarze , po odpaleniu

zainstalowałem kingstona odpaliły trzy , następnie dołożyłem ostatni moduł zakończony sukcesem

tak samo odpaliły na konfiguracji złożonej z 2500k i p67 sabertooth ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...