Skocz do zawartości

Zakup 21 wentylatorów dla 4 chłodnic 120; 280; 360;1080 Porady


Recommended Posts

W związku z rozbudową swojego LC muszę kupić wentylatory do swoich chłodnic.

Dokładnie 17szt 120mm oraz 4szt 140mm.

Chyba nie przesadzam?  :D

 

http://s1.tufotki.pl/2016/03/31/LZZs9-kepTVJ.jpg?v=2

 

Chciałbym na trzech chłodnicach, które znajdują się w obudowie zrobić push pull aby zapewnić bezproblemowy przepływ powietrza nawet przy niskich obrotach. Na panelu bocznym mam okno więc obudowa będzie zawsze zamknięta. Moja obudowa to Silentiumpc x95w. Z tyłu mam XSPC 120 u góry XSPC 280 z przodu 360 a za obudową WATERCOOL MO-RA. Na chłodnicy 120 mam 2x Silentiumpc case fan 120. Chłodnica 280 4 całkiem przypadkowe wentylatory. 360 ma 3x Scythe slip stream 800rpm są mega ciche ale przepływ powietrza znikomy. MO-RA obecnie bez wentyli.

 

Aquaero 5 XT (blok wodny) ma 4 kanały wszystkich wentylatorów nie dźwignie (Poprawcie mnie jeśli się mylę) Chciałbym podłączyć to tak:

1 kanał: dwa wentylatory 140mm (chłodnica 280)

2 kanał: dwa wentylatory 140mm (chłodnica 280)

3 kanał: trzy wentylatory 120mm (chłodnica 120 ,360)

4 kanał: trzy wentylatory 120mm (chłodnica 120 ,360)

* przy użyciu rozgałęziacza 3pin

 MO-RA: dziewięć sztuk na sztywno 5V lub 7V  :cry: gdyby to dało to radę podłączyć pod aquaero

 

Dobra do rzeczy! Od czytanie rożnych testów wentylatorów już mnie głowa boli ,a jak jakiś już mi pasuje to cena zabija. Max na wentylator to 20zł. Wiem, że to niedużo jak na dobry wentylator ale może znajdziecie jakieś propozycje.

 

120mm w jednym z testów miał świetny stosunek osiągów do ceny.

Cooler Master Silent Fan SI1 120

Jeśli chodzi o 140mm to nie mam już bladego pojęcia co wybrać.

Edytowane przez BenchGameplay
Link to post
Share on other sites

Chcesz wydać 420zł na wentyle (21 wentylatorów po 20zł) więc może lepiej zakup 6 sztuk eLoop za 480zł i założył na push do 120,280 i 360. Te wentyle co zostaną załadować na Morę albo zostawić ją jak jest. Będzie o niebo lepiej niż przy tych co masz a jak zabraknie Ci mocy to za jakiś czas zakupisz kolejny zestaw eLoop na pull (tylko musisz użyć shrouda).

 

Chociaż czekam aż się ktoś wypowie w temacie tych Cooler Master SI1 bo wg. producenta mają wprawdzie ~70m3/h w porówaniu do 120m3/h w eLoop B12-3 ale ciśnienie na poziomie 1,83mm H2O wypada całkiem nieźle (~2mm H2O eLoop B12-3). A to wszystko przy 1200rpm i 19dBA i około 20zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...