Skocz do zawartości

Sprzęt komputerowy, na którym się zawiedliśmy.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Mnie zawiodła karta graficzna Gigabyte GeForce 7600GT 128. Serwis Gigabayta trzy razy odmawiał naprawy twierdząc, że karta jest sprawna. Po mojej batali naprawili kartę naprawili, ale na długo naprawa nie pomogła. karta padła zaraz po gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Mam chwilę wolnego w pracy to i ja wyleję swoje żale. Chodzi o obudowę Cooler Master RC-100-KKP1-GP z zasilaczem. Pracuje w niej płyta mini ATX z APU E-350 od AMD, dysk HDD, SSD i napęd DVD, jednym słowem nic wielkiego. Na początku obudowa i jej zasilacz spisywały się bez zarzutu, ale po kilku miesiącach zaczął się cyrk: po pierwsze po uruchomieniu komputera wentylator w zasilaczu wyje i terkocze tak, że uszy więdną. Zdecydowanie jest do wymiany, ale nie mam czasu się za to zabrać a po tym, jak reklamowałem pamięci w sklepie, w którym kupiłem całość (pozdrawiam serwis morele.net, oby was **uj strzelił), nie chcę mieć z serwisem tej firmy nic wspólnego. Drugi mankament to wibracje, w jaki wpada obudowa przy wypalaniu płyty, hałas zagłusza pracę napędu oraz przelatujące w okolicy samoloty. Ogólnie tandeta jakich mało. Omijać szerokim łukiem.

Link to post
Share on other sites

mam pewien problem pomocy

mój sprzęt:

intel pentium D (IV) 3.40ghz

geforce 9600GT

2.5 gb ram

zasilacz 450W

win xp 32bit

 

Gram przez jakiś czas i komputer zaczyna szumieć. Wszystko się tnie i nie da się grać. Po około minucie przestaje gram dalej. Po 5 minutach znowu szumi i znowu się tnie i tak cały czas. Dodam, że temperatura jest dobra.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Asus Formula V AM3+ strasznie się zawiodłem przepaliła się (przy okazji procesor)podczas lekkiego oc wodnego lepiej kupić Sabertooth i oszczędzić.

Przed kompletnym znienawidzeniem oszczędziła ją gwarancja płyta i procek zostały wymienione.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dysk Seagate Barracuda ES 2 - kilka bezskutecznych napraw/wymian serwisowych.

Płyta Gigabyte - modelu nie pamiętam, jakaś budżetowa, ale komputer działał jak mu się widziało.

Pentagram Cerberus - niby router ze switchem ale dwóch komputerów nie trawił.

Poza tym to zdarzały się niekompatybilne pamięci, wiatrak 4k obrotów co ledwno 1k mia, padnięty zasilacz i eksplozja karty sieciowej od burzy :P

Link to post
Share on other sites

Ja zawiodłem się na radeonie z sygnatury. Niby "mocny", ale w nfs shift sterownik się pieprzy i mam 15 - 20 kratek. Temp. wysokie w porównaniu do poprzedniczki gts 450. w stresie podobne, ale w idle są to temperatury rzędu 45c. na nvidii były 25c :)

Link to post
Share on other sites

Mysz A4TECH Oscar X747 extra fire. Niby wszystko sobie dobrze działa gdy nagle lewy i prawy przycisk na pare sekund przestaje reagować. Po prostu nie działają. Tylko te dwa. Reszta sobie smiga (dwa boczne, rolka itd) Po kilku (5-10) sekundach wszystko wraca do normy. Niestety problem powtarza się czasem co parę min a czasem raz na godz lub dwie. Nie ma reguły. Testowałem na kilku komputerach, laptopach i stacjonarnych z róznymi systemami operacyjnymi. Na każdym to samo. Mysz była w serwisie i nic. Odesłana jako sprawna. Więcej tego nie drążyłem bo nie jest to jakiś makabryczny wydatek (50zł) ale już NIGDY nie kupię żadnego shitu A4TECH’a !

 

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczek gryzonia Gigabyte GM-M6880, który wcale nie jest dużo droższy a o kilka klas lepszy!!!

Link to post
Share on other sites

Radeon 2900 XT kiedyś kupiłem wypas od ATI. Niestety wydajnosc mial nizsza od Nvidii w tym czasie tj. od GF 8800 GTX. Do tego NIEDOPRACOWANE stery..powiedzialem sobie ze bede omijal szerokim łukiem marke AMD/ATI.

Edytowane przez maro0724
Link to post
Share on other sites

mysz tą co teraz mam a4tech x7 F4 a dokładnie zawiodło mnie jej wykonanie ponieważ ten pasek metalowy lakierowany jest tak tandetnie zrobiony że lakier odpada odpryskuje i widać goły metal który jest nie estetyczny bo miedziany kolor wychodzi z pod lakieru białego podkładowego brązowego głównego i ochronnego który odpada odpryskuje. wystąpiło to po 3 dniu użytkowania pojawiły się rysy potem odpadał i farba się zdziera od ręki ;/ lipa zdeka ;) ale mysz za to świetnie leży w dłoni i tania ;) i mimo to jak bym miał kupić kolejna kupił bym ;)

Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak pare lat temu nabyłem HD4850 Gainwarda, fabrycznie uszkodzoną.

Potem się okazało że w kraju nie było serwisu więc karta jechała do Niemiec

<irony> dzięki komputronikowi, za pomoc w doborze</irony>

Wróciła z wiadomością że jest sprawna, po czym pojechała kolejny raz i wreszcie zdecydowali się odesłać inną - tym razem sprawną.

Była moc, ale głośna jak diabeł. A od momentu wyeksploatoania się wiatraka, miałem w pokoju suszarke.

 

Jeszcze się pożalę na ślizgacze w Rzr Imperator, potwornie drapią o Rzr Scaraba - nie wiem czy to wina podkładki czy trefnych ślizgaczy ale szoruje jak wściekły. :(

Wróciłem więc tymczasowo do starego Mantisa, mysz wspaniała (chociaż tęsknie za deathadderem)

Link to post
Share on other sites

Ja zawiodłem się na kulturze pracy Radeona 4850 512 Mb od gigabyta z chłodzeniem zalmana, chłodzenie ogólnie dobrze trzymało niskie temperatury,( max 50 uzyskałem) ale szum był niemiłosierny.... konkurencją dla niego była suszarka:D ale za to wydajnościowo karta zacna jak na tamte czasy:)

Link to post
Share on other sites

Teraz obiektywnie muszę stwierdzić, na 3 karty graficzne od Msi padły 3.

Gtx 460 Hawk- zepsuł się jeden z wentylatorów.

Gtx 560 Ti Hawk- wadliwa praca chłodzenia.

Gtx 570 Tf 2- śmierć kliniczna brak obrazu alarm bios.

Sam nie wiem co o tym myśleć, ta ostania grafa wysiadła tydzień temu, pracowała zaledwie 5 meśięcy, 460-tka dała rade 3 miesiące, 560 Ti do du*y od nowości.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Canon PIXMA IP4850 - jakość wydruku super, ale kiedy potrzebujecie wydrukować jedną kartkę, to jet dramat. Włączenie drukarki trwa kilka minut. Drukarka przeprowadza sobie jakieś selftesty, kalibracje czy nie wiadomo co, kiedy my czekamy aż w końcu zacznie drukować. Samo drukowanie to już moment.

Myszka firmy A4Tech. Jak tylko skończyła się gwarancja sprzęt odmówił współpracy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja zawiodłem się na pamięci DDR3 Kingston HyperX 2x2GB 2000MHZ (O.C.) Intel XMP Tall HS CL9 , aktualnie poszukuje nowej do zestawu http://forum.benchmark.pl/topic/50538-dylemat-z-wyborem-pamieci/ , pomięć przestała działać w Kwietniu 2012, a kupiłem ją w Grudniu 2010

Edytowane przez jrjcj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...