Skocz do zawartości

Częste zawieszanie się komputera, wysyłanie pliku


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem z moim dość starym PCtem, mianowicie wysyłanie jakiegokolwiek pliku wiąże się najczęściej z zawieszeniem komputera. 

Jak to wygląda? Otóż klikam "dodaj załącznik", zaczyna się wysyłanie i po ułamku sekundy komputer przestaje odpowiadać. Oczywiście wentylatory działają poprawnie, ale komputer nie daje oznak życia. To nie jest raczej wina grafiki bo muzyka, która była odtwarzana również się zacina.

Co najdziwniejsze problem ostatnimi czasy również dość często występuje ot tak, podczas przeglądania internetu.

Czego to może być wina?

Dodam, że temperatura jest ok. 50 stopni w idle (nie zawiesza mi kompa w obciązeniu tylko idle więc nawet nie sprawdzałem temp. w stresie)

Dysk M6S Plextor 128GB, 0 bad sectorów (jedynie ten jest podpięty)

Zasilacz też na pewno mi wystarcza i to jeszcze z nawiązką...

 

Jak sądzicie, soft czy hardware? Pytam, bo będę sprzedawał komputer, jednak nie chcę by ktoś kto później ode mnie go kupił miał narzekać, że mu się komputer wiesza...

 

Specyfikacja komputera

C2D E8200 2x2.66Ghz (nie kręcony)

Asus P5KC

6GB Ram DDR2

HD 4890 Sapphire

Win 7 64 bit Home Premium

 

Jakie jeszcze testy zrobić? Format komputera to ostatnia rzecz o której myślę, bo jak na razie nie mam na co przerzucić danych z SSD, chociaż z tego co pamiętam problem występował również przy wcześniejszym dysku... Jakieś mniej inwazyjne metody?

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym od antywirusa, czy nie ma jakiegoś konfliktu. Miałem tak z Avastem, że po uruchomieniu jakiegokolwiek klienta poczty mail użycie CPU przez jego procesy wzrastało do 75%. Przed dodawaniem załącznika uruchom menedżera zadań ustaw na Pokaż procesy wszystkich użytkowników może uda się wykryć winowajcę.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Jak widzę niektórzy zwalają winę na zasilacz. Co prawda raczej nie jest zły bo mam 550W OCZ Fatal1ty. Kupowany jakieś 3 lata temu, ale nigdy nie było z nim problemów... Niektórzy też uważają, że to karta graficzna lub płyta główna :/

Link to post
Share on other sites

Właśnie mówię o tym krytycznym. To jest właśnie to Kernel Power 41 (63)

Jest kilka tematów, nawet tutaj na forum o tym błędzie. U jednego problem został rozwiązany przez aktualizację grafiki, niestety u mnie to nie przejdzie bo mam najnowsze sterowniki i nic :/ 

W sumie to nie wiadomo od czego to jest, jedni właśnie zwalają na zasilacz, inni na grafikę...

Link to post
Share on other sites

Wczoraj próbowałem wrzucic plik wielkości 2gb do sieci... i ku mojemu zdziwieniu udało sie. Ale temat jeszcze nie jest do zamknięcia. Jak problem znowu sie pojawi to szybko sprawdzę jaki blad oprócz niego wystąpił w tym momencie.

@Nowy post

A więc sprawdziłem jeszcze raz co godzinowo pokrywa się z Kernelem i są mniej więcej trzy błędy:

1. 4103 Winlogon- około 10 sekund później niż Kernel

2. 6008 EventLog- około 5 sekund później

3. 8198 Security-SPP- około 10 sekund później

 

Co o tym sądzicie?

 

@edit

Miałem pisać że wszystko jest ok, ale właśnie się zawiesił na zwykłym pisaniu posta. 

W poniższym screenie zaznaczone wszystkie błędy które pojawiają się wraz z tym krytycznym błędem. Przed zawieszeniem komputera tabelka "ostatnia godzina" wszędzie była pusta

http://screenshot.sh/n8ep2HYb1jL6a

Edytowane przez maxxam97
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...