Skocz do zawartości

Koniec piractwa komputerowego?


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu prawie wszystkie duże gry komputerowe korzystają z zabezpieczenia denuvo które nie zostało złamane. Nie chce mi się wymieniać tytułów ale chyba większość z was wie o jakie chodzi.

Z jednej strony to dobrze, że piractwo zostało ukrócone z drugiej bardzo źle bo zauważyłem, że od jakiegoś czasu gry których nie da się spiracić dużo wolniej (albo w ogóle) tanieją :(

W dalszej perspektywie dojdzie do tego, że gry rok po premierze będą kosztowały raptem kilka złotych mniej :(

 

 

Link to post
Share on other sites

Ale jak nikt nie będzie kupował gier to na bardzo daleką metę twórcy zbankrutują. Więc w pewnym sensie wbijają sobie gwóźdź do trumny. Ja osobiście w ciemno nie kupuje, wolę pobrać z jakiegoś źródła i sprawdzić. Jeżeli nie sprawdzę to nie kupie proste.

Link to post
Share on other sites

Ceny raczej nie mają związku ze złamaniem zabezpieczeń lub nie. Np. takie gta5, mimo, że już dawno spiracone, cenę ciągle trzyma, a Rise of The Tomb Raider, czy FC Primal już są do kupienia, poniżej 100,-.

Link to post
Share on other sites

Ale jak nikt nie będzie kupował gier to na bardzo daleką metę twórcy zbankrutują. Więc w pewnym sensie wbijają sobie gwóźdź do trumny. Ja osobiście w ciemno nie kupuje, wolę pobrać z jakiegoś źródła i sprawdzić. Jeżeli nie sprawdzę to nie kupie proste.

Tu nie wiem za bardzo jak jest bo jeżeli gry po pewnym czasie kosztują ułamek ceny premierowej to raczej twórcy dużo na niej nie zarabiają.

 

Ceny raczej nie mają związku ze złamaniem zabezpieczeń lub nie. Np. takie gta5, mimo, że już dawno spiracone, cenę ciągle trzyma, a Rise of The Tomb Raider, czy FC Primal już są do kupienia, poniżej 100,-.

GTA5 kosztuje tyle bo dobre multi jest i ludzie grają a jak wiadomo multi nie da się spiracić.

 

Gry które wyszły i nie zostały spiracone:

FIFA 16

Anno 2205

Just Cause 3

Rise of the Tomb Raider

Unravel

Far Cry Primal

Hitman

Need for Speed

(Na dzień dzisiejszy podobno każda nowa gra od Ubi i EA będzie miała to zabezpieczenie)

 

Z tego co tak pobieżnie przejrzałem na allegro to JC3 trzyma cały czas cenę 100zł a gra już sporo po premierze w dodatku kiepska.

 

Jeżeli chodzi o całą sytuację to zawsze można bawić się w nowe konta steam dla każdej gry i nikt nam nic za to nie zrobi bo jakiś regulaminek steam to nie prawo polskie czy europejskie które nie zakazuje sprzedaży ani pożyczania.

Edytowane przez Soreik
Link to post
Share on other sites

Tu nie wiem za bardzo jak jest bo jeżeli gry po pewnym czasie kosztują ułamek ceny premierowej to raczej twórcy dużo na niej nie zarabiają.

 

GTA5 kosztuje tyle bo dobre multi jest i ludzie grają a jak wiadomo multi nie da się spiracić.

 

Gry które wyszły i nie zostały spiracone:

FIFA 16

Anno 2205

Just Cause 3

Rise of the Tomb Raider

Unravel

Far Cry Primal

Hitman

Need for Speed

(Na dzień dzisiejszy podobno każda nowa gra od Ubi i EA będzie miała to zabezpieczenie)

 

Z tego co tak pobieżnie przejrzałem na allegro to JC3 trzyma cały czas cenę 100zł a gra już sporo po premierze w dodatku kiepska.

 

Jeżeli chodzi o całą sytuację to zawsze można bawić się w nowe konta steam dla każdej gry i nikt nam nic za to nie zrobi bo jakiś regulaminek steam to nie prawo polskie czy europejskie które nie zakazuje sprzedaży ani pożyczania.

Mówisz głównie o dość świeżych tytułach, spójrz też na to że potrzeba czasu na przełamanie danego zabezpieczenia w danej produkcji. "Chińczycy" się wycofali obecnie z konkurencji i pozostawili wszytko ruskim i amerykańcom więc raczej prędzej niż ~2-4 miesięcy nie zobaczymy cracków do owych tytułów. Z tego co pamiętam do JC 3 zostanie w niedługim czasie crack wypuszczony, bo Denuvo zostało podobno już złamane (dla niego). 

Co do tanienia gier, których się nie udało "złamać" to nie ma to akurat żadnego wpływu tutaj. Jest to bardziej czynnik ekonomiczny głównie zależny od producenta i dystrybutorów. 

Link to post
Share on other sites

Nie płacisz nie grasz, taka zasada powinna być powszechnie wpojona tym złodziejom wszystkim. Ludzie się powinni mentalnie nauczyć że piracenie gry to normalna kradzież. Ja bym się wstydził powiedzieć że mam grę pobraną bo to dla normalnie myślącego człowieka hańba kraść i się przyznawać jeszcze do tego, a jak mam w jakimś miesiącu mało pieniędzy i nie mam na kupno nowej gry to szukam F2P na steamie albo przeglądam promocje i można super gry za jakieś 15-20 zł kupić

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

FIFA 16


Anno 2205


Just Cause 3


Rise of the Tomb Raider


Unravel


Far Cry Primal


Hitman


Need for Speed


większość tych gier można kupić na allegro do 15zł z pewna aktywacja (oczywiście nie pogramy na multi) lecz jeżeli ktoś chce kupić jakaś gre ale nie jest pewny czy na pewno mu się spodoba to czemu nie:)


Link to post
Share on other sites

 

FIFA 16

Anno 2205

Just Cause 3

Rise of the Tomb Raider

Unravel

Far Cry Primal

Hitman

Need for Speed

większość tych gier można kupić na allegro do 15zł z pewna aktywacja (oczywiście nie pogramy na multi) lecz jeżeli ktoś chce kupić jakaś gre ale nie jest pewny czy na pewno mu się spodoba to czemu nie:)

 

Takie udostępnianie kont również jest nielegalne, ale kto to sprawdza :/

Link to post
Share on other sites

Nie płacisz nie grasz, taka zasada powinna być powszechnie wpojona tym złodziejom wszystkim. Ludzie się powinni mentalnie nauczyć że piracenie gry to normalna kradzież. 

A jak producent obiecuje cuda i wypuszcza produkt w którym nie spełnił swoich zakładań i obiecanek i żąda za to kosmicznej sumy pieniędzy to nie jest kradzież? Płace więc wymagam. Czemu My mamy być okradani ? Jeżeli twórca gry zapowiada, że to coś będzie w tej grze to to coś ma w niej być, a nie np. dodawane w dlc+ jeszcze za nie płacić. To My jesteśmy okradani, więc czemu by nie okradać producenta?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kiedyś dawali demo gry - mogłeś pośmigać potestować , a teraz wał! Kup grę za 120 zł (lub na konsole za 250 zł), która potem okazuje sie totalnym kiblem i leci na allegro....

 

Smutne ale prawdziwe. Jeżeli piractwo sie skończy to zacznie sie jeszcze większe złodziejstwo zwane DLC i ceny gier będą nadal kosmiczne.

 

Nie dąży to wszystko do niczego dobrego. Tutaj chodzi tylko o wyciągnięcie pieniędzy od graczy np. seria COD czy Assasins Creed. Od kilku lat to samo w kółko ale kasa się zgadza bo jest na to popyt.

Link to post
Share on other sites

@Damian47PL

 

A od czego masz recenzje? Nikt Cię nie zmusza do kupowania złej gry! Więc według ciebie jak gra ma słabe noty lub nie spełnia oczekiwań można ją piracić? 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

gry w Polsce są za drogie kurde co z tego, że za granicą kosztują 50 euro a u nas np 150zł( z tego wynika ze tam ok 220 tu 150) super by się wydawało taniej i wgl tylko my dziennie zarabiamy niech będzie 100zł a tam 100 euro i gdzie tu sprawiedliwość???? myślę, że takie udostępnianie powinno byc przez zwykłych użytkowników popieranie bo kurcze wielu nie stać na taka gre lub chcą ją sprawdzić i moim zdaniem jak ktoś będzie fanem gry albo będzie ja chciał mieć  to ja kupi np ja lubię call of duty, diablo itd  i moga te gry na allegro sprzedawać po 1zł ja i tak kupie za 150 (dla pudełeczka choćby). A poza tym na allegro sprzedają dostęp do konta(hehe samemu za free możesz zrobić a gra to tak tylko do pokazania jest;D) i oby tak było robione najdłużej:)

Link to post
Share on other sites

@Damian47PL

 

A od czego masz recenzje? Nikt Cię nie zmusza do kupowania złej gry! Więc według ciebie jak gra ma słabe noty lub nie spełnia oczekiwań można ją piracić?

Recenzja to coś innego niż zagrać i sprawdzić samemu.... to tak jak ocenianie książki po okładce.

 

Recenzja ma Ci tylko w jakiś tam sposób pomóc a nie rzutować bezpośrednio na chęć zakupu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

FIFA 16

Anno 2205

Just Cause 3

Rise of the Tomb Raider

Unravel

Far Cry Primal

Hitman

Need for Speed

większość tych gier można kupić na allegro do 15zł z pewna aktywacja (oczywiście nie pogramy na multi) lecz jeżeli ktoś chce kupić jakaś gre ale nie jest pewny czy na pewno mu się spodoba to czemu nie:)

 

To nie do końca tak jak piszesz bo czasem jest tak, że dzisiaj grasz jutro nie grasz. Zresztą Gabe może bardzo szybko ukrócić ten proceder albo producent dodając opcję instalacji tylko na kilku konfiguracjach w jakimś odstępie czasu. Inne "okrężne" opcje jak np. VPN też mają jakieś ryzyko bana choć wg mnie minimalne i można kupować gry np. na Ukrainę bo tam kosztują grosze.

Edytowane przez Soreik
Link to post
Share on other sites

gry w Polsce są za drogie kurde co z tego, że za granicą kosztują 50 euro a u nas np 150zł( z tego wynika ze tam ok 220 tu 150) super by się wydawało taniej i wgl tylko my dziennie zarabiamy niech będzie 100zł a tam 100 euro i gdzie tu sprawiedliwość???? myślę, że takie udostępnianie powinno byc przez zwykłych użytkowników popieranie bo kurcze wielu nie stać na taka gre lub chcą ją sprawdzić i moim zdaniem jak ktoś będzie fanem gry albo będzie ja chciał mieć  to ja kupi np ja lubię call of duty, diablo itd  i moga te gry na allegro sprzedawać po 1zł ja i tak kupie za 150 (dla pudełeczka choćby). A poza tym na allegro sprzedają dostęp do konta(hehe samemu za free możesz zrobić a gra to tak tylko do pokazania jest;D) i oby tak było robione najdłużej:)

To mam dla ciebie pewne wyzwanie: Zostań growym developerem i niech twój produkt sprzeda się tylko w powiedzmy 100 kopiach a reszta to będzie Piractwo i udostępniane kopie i masz z tego wyżyć przez powiedzmy rok.

Link to post
Share on other sites

Wybacz ale chyba zadna gra nie sprzedaje sie w takich nakladach:-) uwazam że sprzedawca gry na tym ze ktos sprzedaje na allegro dostep traci max 1%(bo ile tych gier pojdzie tysiac dwa???) I tak do kilku % poprzez pobieranie, a pozatym jak by robili gry dobre to by nie byly piracone w takim stopniu, jak gra zajmuje tylko pare h na przejscie i kosztuje +150 to masakra, jeszcze jak ma multi to okej.

Link to post
Share on other sites

@up - Czyli jak przelecisz żonę sąsiada,to nie będziesz miał nic przeciwko temu,żeby on to samo zrobił z Twoją ?... :)

Przelecieć żonę sąsiada to jedno i to nie jest kradzież. Np. Jeżeli dasz auto do mechanika on nic nie zrobi i wmówi Ci że wstawił nowy rozrząd a ty wybulisz 1000zł za nic to co to, to już nie jest kradzież? 

Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze dodał,że jeśli gry komputerowe są sensem twojego istnienia,no to przepraszam nie mam nic do powiedzenia. Ja się wcale nie cieszę z rosnących cen i w związku z tym mniej kupuję.Ktoś tu już pisał i ja tak robię,że zanim dokonam zakupu,zapoznaję się ze wszystkimi dostępnymi informacjami na temat gry i potem podejmuję decyzję...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...