Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Dzięki za informację, chcę kupić teraz GTX 1070 i zastanawiam się czy kupować czy czekać, ale znowu czekanie jest długie i nie wiadomo kiedy dokładnie te karty wyjdą i ile będą kosztować.

Ja czekam

Tez jestem na etapie kupna 1070.

Na pewno nie kupie w tym okresie - obserwuje ceny GTX 1070 i prawie wszystkie wzrosły o 100 zł - może to być skutek osłabienia złotego lub świątecznych zakupów. 

Przeczekam święta i zobaczę.

Może w międzyczasie pojawi się 490 i cena 1080 coś drgnie.

Na razie nie jestem napalony i tobie też polecam chłodne podejście do tematu.

No chyba że jesteś zmuszony coś kupić. 

Link to post
Share on other sites

Update BIOSu dla wszystkich kart Palita( dla serii 10 dla wersji GameRock, Super JetStream, JetStream, Dual )

 

 

VBIOS Update (2016/Oct)

1. Update BIOS to the latest 86.04.50.00.xx version

2. Improving over-clocking stability for Micron memory when using end-user OC application

3. Modifying Fan curve (tylko dla GameRock SJS i JS)

 

http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=en

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Na moim BIOSie wszystko działa ok. Najwidoczniej nie jest konieczna żadna zmiana. Zresztą itak mam taką zasadę, że jeśli nowe sterowniki czy BIOS nie wprowadzają niczego na czym by mi zależało, albo nie naprawiają jakichś poważnych błędów, to nie instaluję. ;)

Link to post
Share on other sites

Po jednej z ostatnich aktualizacji sterownika przestało mi działać osd w większości gier. Używam windows 10, zmieniłem teraz riva statistic server na osd od Evga i nic nie pomogło. O ile np. w benchmarku OSD hevaven OSD jest wyświetlane to już w Dishonored 2 albo Watch Dogs 2 nie działa OSD i nie mogę go włączyć. Programowy monitoring jest oczywiście aktywny a evga server działa w tle. Co mogło spowodować problemy z OSD? Ktos się z tym już spotkał? 

 

Co ciekawe fraps nadal działa. Mam najnowsze sterowniki ze wszystkimi dodatkami poza geforce experience i bios od karty EVGA Superclocked ACX gtx1080. Karta to zwykły referent gtx1080 i nie ma z nią problemów a gry kupuje tylko na Steamie.

Edytowane przez tchibo
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Pewnie w ciągu pół roku zieloni to naprawią. 

 

Nie wywala wam Watch Dogs 2 do pulpitu? U siebie zdjąłem oc z pamięci vram i nadal raz na 5 godzin potrafi się wyspać bez żadnego błędu. Nie wiem czy to wina ubi czy szukać problemu u siebie. Wcześniej problem był z Mafia 3 ale zignorowałem temat, bo gra jaka jest każdy wie.  trochę mnie to martwi  bo może jest jednak problem z moją platformą.

Edytowane przez tchibo
Link to post
Share on other sites

Ja już zrezygnowałem z oc cpu, skęciłem kartę na 1898 mhz, zdjąłem oc z pamięci karty i nadal system nie działa rock stable w grach choć oczywiście dowolny syntetyk ani burner może działać godzinami. Teraz kolej na wyłączenie XMP, jednak jeśli problem jest z gpu albo cpu to przez skręcenie ramu może się on nie objawiać. 2133 mhz cl15 to jednak zdecydowanie za mało dla gtx1080. Nie mam już jednak pomysłu co jest grane, bo sporadycznie niektóre gry wywalają do pulpitu bez żadnego komunikatu, a zamulenie karty przez wyłączenie oc cpu choć poprawia stabilność to jest to raczej leczenie syfa pudrem.

Link to post
Share on other sites

Nowa gra, do tego nowa gra od Bugsoftu, do tego nowy system od Betasoftu, nowe sterowniki od Bugvidii - i czego się spodziewacie? :)
Do testów stabilności dobre były u mnie zawsze Battlefieldy. U mnie również wszystko działało ok po OC, dopóki nie włączyłem bety BF1 - tam zawsze miałem crasha po jakimś czasie (w tej jednej jedynej grze). Okazało się, że musiałem podnieść napięcie CPU o +0,005 V.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...