Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

niechce nic mowiac ale palit to najgorsza marka najwyzsze temperatury nizsza ilosc FPS w stosunku do kart innych producentow w kacu sa one najtansze

 

 

najgorsze karty z serii 970 tylko pod wzgledem temperatur fps= Palit

http://pclab.pl/art68055-60.html

 

najwieksze tempratury na dotychaczasz wszystkich testowanych GTX1080 na guru3d

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_gaming_z_8g_review,9.html

 

rowniez najgorsza z rodziny 1070

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_1070_g1_gaming_review,9.html

 

za 1-2 miesiace jak beda juz przetstowane wszystkie dostepne model na rynku tabela bedzie wygladac identycznie jak ta z GTX970 na pclab.pl gdzie pality to poprostu najgorsze karty nei warte zakupu przy dolozeniu 15-50zl do innych producentow zakup staje jasny i klarowny po prostu chlodzenie na palitach to jakas pomylka

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Ceny za granica niczym sie nie roznia od tych z Polski.

Wcześniej nie widziałem tego Palita w PL. Były same drogie karty po 3599 zł. I 3199 zł za Fanboys Edition. I chyba coś koło tego za Palita GameRock, który mi się kompletnie nie podoba, za to zebrał dobre opinie i recenzje.

Chodzi mi tylko specyficznie o ten jeden model: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx1080-jetstream-8gb-ddr5x256bit-dvihdmidp,69249.html

Czyli teoretycznie o tym samym chłodzeniu i możliwościach wersja na referencyjnych zegarach. I właśnie najbardziej mi chodzi o to "teoretycznie". Niestety szukam i szukam jakiejś recenzji tego konkretnego Palita i nic nie widzę. Wersja Super mnie nie interesuje, bo umiem korzystać z MSI Afterburner. :)

 

Jak narazie ten Palit GTX 1080 JetStream to najciekawszy model GTX 1080. Brakuje tylko info.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Mówilem że Guru to nie jest wiarygodny portal.

Ten sam Palit 1080 osiągnął na PurePC odpowiednio 31 i 69 stopni (Guru 39 i 73).

A goście z Guru dodatkowo testują na benchu zamiast w budzie    :D

 

To są po prostu różne zegary i nieco inne chłodzenia, ale nie aż tak różne, wszystkie mają 2 wentyle

 

http://www.palit.com/palit/comparison.php?lang=pl

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Akurat temperatury mnie nie za bardzo interesują, liczy się RPM wentylatorów.
Na Guru pokazują screeny z MSI Afterburner dla każdej karty.
MSI i Palit mają ustawiony cel 70 C dla PWM.
Guru pokazuje maksymalne wartości, a nie średnie (dlatego pokazują wykres).
MSI przy celu 70 stopni ma wentylatory rozkręcone do 1300 RPM.
Palit przy celu 70 stopni ma jedynie 1000 RPM!
I to przy tym samym zegarze 1974 MHz.
http://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1080_gamerock_premium_edition_g_panel_review,10.html

Jeśli JetStream ma takie samo chłodzenie co GameRock (z innym wyglądem) to byłoby fajnie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Gigabyte G1 Gaming gtx 1060 Super ! gry na fulla

 

Battlefield 4 na mapie 64 graczy od 120-170 fps ( najczęsciej jest 120-147 ) fps skaczą bo mam procka i5 2400 3,1 ghz więc może się tam jakiś %  nudzi :D

GTA V na Very High wraz z MSAA x2 ( testowałem x8 i też chodzi płynnie)  automatycznie przy 3,8 gb pamięci ustawienia zaawansowane też na full się ustawiły także karta daje rade z grami  :D

Black Desert online mmorpg wymagający co do karty :)

 

Karta chodzi cicho i nie piszczy temperatura w spoczynku ( pulpit , internet ) dochodzi max do 40 równych stopni.

W Grach około 60+ . ( moja obudowa jest zamknięta więc u mnie ciasno, a temperatury super! ) osobiście polecam kartę :D !

 

Wazne:  Karta wymaga do sterowników NVIDIA win 10 z aktualizacją 1511 dla dx12 )

 

 

Najbardziej zdziwiła mnie opcja 

 

TECHNOLOGIA DSR

 

Technologia Dynamic Super Resolution sprawia, że gra renderowana jest w wyższej, bardziej szczegółowej rozdzielczości, a następnie skalowana w dół do rozdzielczości Twojego monitora, zapewniając Ci grafikę w jakości 4K na ekranie HD.

 

Automatycznie ustawiła mi się w Counter Strike, i również w Bf4 działa 

 

Dzisiaj edytuje post / ewentualnie dam nowy ze screenami :)

Edytowane przez rrwwjunior
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

u nvidii jest DSR a u AMD VSR to nie nowość akurat

sprawdzilbys mi czy karta daje rade przy skalowaniu rozdzielczości 200% w BF4 tudzież nieco nizszej? ile wówczas FPS masz średnio?

Próbowałeś robić już jakieś OC?

Edytowane przez vitucky
Link to post
Share on other sites

gdzie kupiłes Super Jestream ?

Mieszkam w Irlandii. Tutaj rynek komputerow jest baaardzo "ubogi" wiec kupilem w jednym z najwiekszych sklepow w UK. Zaplacilem 645 funtow za gtx 1080 Super Jetstream bo mi doliczyli roznice VAT (w Irlandii 23% - ok 770 euro w przliczeniu). Przesylka natomiast darmowa. Normalnie kupuje wszystko na Amazonie ale ten sklep (overclockers.co.uk) wspolpracuje z Amazonem i platnosci dokonalem przez Amazon. Czekam teraz na karte. 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Battlefield 4 Skalowanie rozdzielczosci wziąłem specjalnie mapę Operacja blokada bo tam 64 graczy i duża zadyma w ciasnych miejscach na 150% skalowania jest 60-72 Fps ( mapa 60 hz ) a przy 200 % od 37-47 najlepiej trzyma się 44 spadek do 37 jak wybuchnie coś i nie robiłem OC bo procek bez literki K a nie chce się bawić w takie rzeczy jak karta daje rade a w przyszłości wymienię na jakiś lepszy procek to będzie git :) na razie daje radę 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...