Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

 

 

Chłodzenie Palita/Gainwarda jest bezkonkurecyjne

 

Nie miałem jeszcze karty o tak genialnej kulturze pracy, co uwzględniając cenę czyni z Pascali od Palita produkty prawie idealne. Prawie, bo niestety coś za coś - najmilsze dla oka to one nie są ;) 

Link to post
Share on other sites

Strix?

 

Sporo osób twierdzi, że dobre chłodzenie.

 

 

Pisałem w swoim temacie, wentylatory 45%/1200 a temperatura raczej nie przekracza 70C i jest bardzo cicho.

Temperatury są w porządku, ale na 40%(domyślna wartość startowa) to już dla mnie suszara. Palita nawet nie słyszałem w grach(oprócz cewek).

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że po niemiecku, ale przynajmniej widać na MSI Afterburner to czego się już domyślałem wcześniej:

Mianowicie mimo wszystko kręcenie się wentylatorów w przeciwne strony (i może też ich kształt) może rzeczywiście mieć jakiś wpływ na efektywność chłodzenia, gdyż Gainward po podniesieniu limitu TDP i Voltage ma ok 100 RPM więcej niż GameRock. :)

Ale trzeba przyznać, że Gainward na filmiku wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach w sklepach.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ale to chlodzenie jest bardzo ciche :o najwyzej zbijesz takty albo wyzszy limit temp ustawisz, a jak grafika nic nie robi to przeciez sie nie kreca wentylatory.

 

Wlasnie sie kaplem ze w panelu sterowania nie mozna kontorlowac wentylatorow? a u AMD mozna dziwne.


Morele.net to ciekawy sklep :) jak kupywałem gtxa 1070 w piatek to super jetstream kosztowal 2046zl a jetstream(z ograniczonym power limitem) 2099zl i nadal tyle kosztuje, ale dzisaj cena super jeststreama to 2159zl przeceniona z 2255zl o co tutaj chodzi :D?

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Niedługo będę miał Palita gtx 1060 dual. Nie ma ona pasywnego chłodzenia.

Mam pytanie, czy da radę to jakoś zmienić?

O ile się nie mylę (niech mnie ktoś poprawi) to bez zmiany BIOSu karty się raczej nie obejdzie. Nie zawsze też nowy BIOS może działać. Nie lepiej dołożyć te trochę więcej do JetStream?

 

Ale to chlodzenie jest bardzo ciche :o najwyzej zbijesz takty albo wyzszy limit temp ustawisz, a jak grafika nic nie robi to przeciez sie nie kreca wentylatory.

Akurat wersja Dual chyba nie ma pasywnego chłodzenia.

 

Te "przeceny" na morele to zwykły lep na nieobeznanych ludzi. W czasie premiery nowych kart też mieli te "przeceny", a itak mieli największe ceny.

 

Przecież to samo robią we wszelkich marketach... przekreślają wyższą cenę, którą sobie ktoś wymyślił, a oferują nadal w starej. Marketing dla głupich.

 

Niedawno na morele był GTX 1070 Fanboys Edition za 1799 zł "przeceniony" chyba z koło 1999 zł czy nawet więcej, potem zrobili po 2399 zł. Teraz jest po 2404 zł.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że chyba wersja Dual nie ma pasywnego chłodzenia w spoczynku, tak jak GTX 1060 JetStream i GameRock?
Oczywiście chodziło o tą specyficzną nazwę "półpasywne".
Chyba że się mylę (nie mówię tu o nazewnictwie, tylko o samym fakcie)
W porównywarce na stronie Palita technologia "0 dB" przy Dual nie jest zaznaczona.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...