Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Panowie cały czas się gryze ze sobą i się zastanawiam mam kase na 1080 ale dopłacać 1000zł za 20% wydajności ? względem 1070.... dodam że gram w FHD i jak narazie nie planuje zmiany 2 letniego monitora a do 4k 60kl/s to 1080 się nie nadaje

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

W końcu dyskusja z prawdziwymi Polakami.

Aż się wzruszyłem...  :cry:

Panowie cały czas się gryze ze sobą i się zastanawiam mam kase na 1080 ale dopłacać 1000zł za 20% wydajności ? względem 1070.... dodam że gram w FHD i jak narazie nie planuje zmiany 2 letniego monitora a do 4k 60kl/s to 1080 się nie nadaje

A kiedy tej wydajności było więcej ? To mniej więcej taka sama różnica jak 980 i 980 Ti, cenowa i wydajnościowa.

Moim zdaniem warto bo 1070 to taki kompromis.

Ale można też zaczekać na 1080 Ti, wtedy ceny powinny spaść  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzęt naturalnie nieco tanieje z czasem, ale na rewolucję przy braku konkurencji nie ma co liczyć, a AMD niestety brandzluje się do swojego Premium VR i o segmencie high end nawet nie myśli.

Oczywiście ceny walut mają tutaj kluczowe znaczenie dla naszych januszy biznesu, bo jak dolar leci w dół to ceny stoją w miejscu tygodniami, ale jak tylko drgnie w górę to podwyżka jest natychmiastowa.

Link to post
Share on other sites
ale tutaj to sa janusze wydajnosci co robia SLI combo z GF960 GF970 RX480

ostatnie jedyne SLI mid-end jakie miało sens to 2x gtx660 

bardzo dobrze sie te karty skalowały swojego czasu a dochodziły wtedy do wydajności pierwszego Titan-a za ułamek ceny

Link to post
Share on other sites

czyli niereferenty będą oscylować w granicach 1500-1700zł a refernty 1300-1400zł

 

za tyle to można obcnie kupić GTX 980 u naszych sąsiadów

https://cenowarka.pl/zotac-geforce-gtx-980-amp-zt-90204-10p-a1172319.html?hloc=de&hloc=pl

 

GTX 1060 zapewne będzie ciut szybszy a do tego będzie miał + 2GB VRamu czyli jak zwykle NV doskonale wycenia swoje karty.....

 

faktycznie zapowiada się nieźle ciekaw jestem cen RX480 o ile plotki się potwierdzą z przeciekami nt GTX 1060, RX480 w autorskiej wersji powinien kosztować ok 1200-1300zł

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem 980 i nie żałuję, wydajność w grach mnie za bardzo nie interesuje a w obliczeniach taki kastrat jak 1060 raczej nie będzie miał startu do 980.

Ceny na razie z du*y wzięte, żadnych potwierdzeń, ale jeśli faktycznie najtańsze będą kosztowały poniżej 1400 zł  to RX raczej długiego żywota mieć nie będzie.

 

ps. autorskie RX 480 nie będą na pewno tańsze od referentów, Nitro ma kosztować 250 funtów czyli dokładnie tyle samo co referenty, tyle że ta cena może się zmienić

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

czyli niereferenty będą oscylować w granicach 1500-1700zł a refernty 1300-1400zł

 

 

tak odrazu 1899 zlotych za wersje topowych kart producentow jak asus strix msi gaming zotac amp! etc.... kwestia zamontowania chlodzenia z 2x rurakmi miedzianymi i osadzenia tege na zeberkach aluminiowych to wydatek rzedu 150-250pln tak wiec cenny beda w granicach max 1500-1550 oczywiscie za paroma wyjatkami jak karty od ino3d kf2 ktore wyceniaja swoej produkty z dupu w porownaniu do innych producentow na rynku nvidia dotrzymala slowa w 100% cenny dla polski z VAT 1280pln (sugrowana) + marze slepow hurtowni etc.. wyszla uczciwa cenna nie to co te cenzura od AMD zrobily gdzie produkt wart 1100pln sprzedawany jest za ponad 1350-1400pln

 

 

a twoj radeon to juz w ogole stanieje do 999zl i specjalnie dla ciebie jak bedziesz kupowal u niemcow dostanisz gratis fotel DX racer wart 700pln a w prezencje cenzura Raja Koduri dostaniesz zestaw oculus rift abys mogl cieszyc sie VR na swoim RX480

 

i moglbys przestac podawac ceny produktow DO ZAGRANICZNYCH SKLEPOW ? no szukam juz na tym mindfactory.de jak zmienic wersje jezykowa na polska i przelicznik euro na zlotowki moglbys mi pomoc nigdzie nie widze takiej opcji ahaaaaaa i jak juz sie uporam z tymi problemami rozumiem ze tego GF980 dostarczy mi kurier do domu tylko nie wiem w jakim jezyku mialbym sie z nim przedstawic ,,dzien dobry,, czy ,,  guter tag,,

 

na litosc boska co mnie obchodza ceny u niemcow anglikwo amerykanow co 2-3 posty jakis mozg podaje link do tych sklepow tak samo ja moge podawac ceny paliwa w krajach arabskich gdzie litr benzyn kosztuje taniej niz u nas butelka wody mineralnej heheeh co za frajerzy z polskich kierowcow placa ponad 6pln za paliwo jaka moga sobie pojechac do kuwejtu dubaju i nalac do 50l karnistow paliwo (swoja droga tak robia janusze mieszkajace blisko granicy z ruskimi w tym kalingradzie litra paliwa u wujka putina to 1,5zl :)

 

Jeszcze raz zeedytujesz moje zmiany i lecą punkty!!!

Poza tym pisz po polsku// gtr

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites
a twoj radeon to juz w ogole stanieje do 999zl i specjalnie dla ciebie jak bedziesz kupowal u niemcow dostanisz gratis fotel DX racer wart 700pln a w prezencje od ciapatego Raja Koduri dostaniesz zestaw oculus rift abys mogl cieszyc sie VR na swoim RX480

 

marian spokojnie nie denerwuj się tak w drodze do mnie jest GTX 1070 jaki radeon ? przespałeś chyba ostatni miesiąc..... pozatym nie ładnie tak obrażać osobę którą nie znasz i wyzwać ich od "ciapatych".

 

 

i moglbys przestac podawac ceny produktow DO ZAGRANICZNYCH SKLEPOW ? no szukam juz na tym mindfactory.de jak zmienic wersje jezykowa na polska i przelicznik euro na zlotowki moglbys mi pomoc nigdzie nie widze takiej opcji ahaaaaaa i jak juz sie uporam z tymi problemami rozumiem ze tego GF980 dostarczy mi kurier do domu tylko nie wiem w jakim jezyku mialbym sie z nim przedstawic ,,dzien dobry,, czy ,, guter tag,, ty jaka preferujesz co mnie obchodza ceny u niemcow anglikwo amerykanow co 2-3 posty jakis mozg podaje link do tych sklepow

 

nie tylko jak kupuje za granicą wiec inni również zapewne chcą zobaczyć ceny jak się przezentują za granicą, kurier przyjedzie POLSKI bez obaw nie będzie innego koloru ;) tylko nasz rodak Ci ją dostarczy więc po polsku z nim porozmawiasz.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

a tak prezentuje sie ten niereferencyjny asus ,,dual,, za 1540pln na techplanet

 

http://videocardz.com/62127/nvidia-geforce-gtx-1060-available-for-preorder

 

bardzo ladna karta w bialej stylistyce niestety nie moge znalezc o ile podniesli takotowanie ale napewno bedzie to nizej od flagowego strix

 

a na samej gorze referencyjny 1060 ,,turbo,, i oczywiscie ledowy strix

 

 

i jeszcze dokladniejsza sesja zdjeciowa asus dual tylko z w wersji 1070 nie wiem czy nie korzystaja z tego samego PCB i beda miec takei same wymiary jezeli tak to roznice zerowe w samym wygladzie

 

http://videocardz.com/62205/asus-launches-geforce-gtx-1070-dual

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

3Dmark Time Spy DX12

Masz możliwość włączenia integry i przetestowania Time Spy z Explicit Multi-Adapter?

 

/// nieaktualne, Time Spy nie obsługuje MDA, jedynie LDA.

3DMark Technical Guide:

 

 

Time Spy uses explicit alternate frame rendering on linked-node configurations to improve performance on the most common multi-GPU setups used by gamers today. MDA configurations of heterogeneous adapters are not supported.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

3Dmark Time Spy DX12*

*- DX11 tak naprawdę. 

http://www.anandtech.com/show/10486/futuremark-releases-3dmark-time-spy-directx12-benchmark

 

Under the hood, the engine only makes use of FL 11_0 features, which means it can run on video cards as far back as GeForce GTX 680 and Radeon HD 7970. At the same time it doesn't use any of the features from the newer feature levels, so while it ensures a consistent test between all cards, it doesn't push the very newest graphics features such as conservative rasterization.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...