Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam dwa dyski jeden z systemem i jeden na pliki, opisuje problem dysku na pliki.Wykrylo mi 9 bad sectorów, odpaliłem mhdd, wymazałem go, odpaliłem remap i wywaliło mi jakiś błąd który zaciął operacje...Zresetowałem komputer i wydawało się że wszystko działa okej jednak zaraz programy zaczęły się zawieszać...Odpaliłem np. Utorrent ten włączył się kliknąłem cokolwiek, program zaczął mulic po czym nie dało się go zamknąć a jedynie zminimalizować zamulony program i tak mniej więcej z każdym programem...Czy to wina braku remapu na tamtym dysku? Poradzcie coś bo się męczę i nie wiem o co chodzi :(

 

Win 7

Dysk SAMSUNG SP2004C

Zasilacz Chieftec 500W

 

Jak jeszcze jakieś informacje potrzebne to podam

Link to post
Share on other sites

Pokaż smart obu dysków ,, systemowy i na pliki. Możesz użyć HDTune zakładka Health. I jak się się da, to okno programu bez paska rozwijania, na długość i szerokość, żeby wszystko było widać w jednym oknie. Jakby w zakładce Health było puste okno, to użyj CrystalDiskInfo, też jak się da widoczne wszystko w jednym oknie. Tylko w ostatnim wymienionym programie, użyj przestawienia wartości RAW na dziesiętne, czyli; Funkcje - Advanced Feature - Wartość RAW - zaznaczyć na 10 [DEC]. I wykazać który dysk na system i pliki. Czy zawieszenie systemu ,następuje uruchamiając programy które są tylko na dysku systemowym, czy też z dysku na pliki, albo w obu przypadkach. Jak odłączysz dysk na pliki ,zawieszenie dalej występuje.

Link to post
Share on other sites

W mhdd jest opcja wycinania błędnych sektorów (destructive), w tej samej "zakładce" gdzie remap po wciśnięciu F4. Każdy dysk ma zapasowe sektory, więc te uszkodzone wytnij - nie będzie po nich śladu, dysk wróci do sprawności. Po tej operacji Twoje problemy znikną jedynie, że dysk będzie dalej sypał się i tworzyć będą się nowe bad sectory.

Link to post
Share on other sites

 

 

W mhdd jest opcja wycinania błędnych sektorów (destructive), w tej samej "zakładce" gdzie remap po wciśnięciu F4. Każdy dysk ma zapasowe sektory, więc te uszkodzone wytnij - nie będzie po nich śladu, dysk wróci do sprawności. Po tej operacji Twoje problemy znikną jedynie, że dysk będzie dalej sypał się i tworzyć będą się nowe bad sectory.
 tobie chyba chodzi o zerowanie + remap czyli  opcję Erase delays, i uwierz mi, nie działa to tak jak mówisz.  To co opisujesz jest bliżej zwykłego remapa, ale tez błędnie myślisz, że dysko po remapie działa identycznie jak przed. 
Ps. skąd możesz mówić o "Po tej operacji Twoje problemy znikną jedynie, że dysk będzie dalej sypał się i tworzyć będą się nowe bad sectory."  ?

Zrób to co golin mówi ( czyli smart, abyśmy mogli cokolwiek powiedzieć ) 
Link to post
Share on other sites

Witam dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Problem jest taki że SMART-U nie zrobię bo dysk zamula system i mam nieskończony loading (30 min powinno wystarczyć do otworzenia "mojego komputera") gdy dysk odepne problem znika.Druga sprawa jest taka, że nie mam możliwości programowo sprawdzić SMART-U jednak posiadam Hirens Boot CD z czego postanowiłem skorzystać.Ustawilem wszystko do remapu i zerowania (pierw zerowanie potem remap) i jest problem bo przy remapie na 1% wyskakuje error...I procedura się zawiesza tj.czas nie płynie, skan nie idzie dalej...W mhdd chciałem odpalić SMART jednak wywaliło jakiś tam błąd to zabrałem się za remap jednak było jak wyżej...Co polecacie zrobić teraz? HDD Sentinel coś tam znalazł zamieszczam niżej zdjęcie

Jednak chyba nie umieszczę gdyż nie widzę takiej opcji w wersji mobilnej strony :/

Link to post
Share on other sites

Operacja remapu trochę trwa, bez smarta trudno powiedzieć czy dysk jest dobry, czy do wyrzucenia, ale błędy przy remapie raczej wskazują na to 2-gie

Spróbuj jeszcze raz wyświetlić smart w MHDD i zrób zdjęcie temu problemowi jak wystąpi. 

Link to post
Share on other sites

Niedobre objawy po operacjach próby naprawy,  w tym przypadku remapie. To klasyczny przykład podejmowania się próby naprawy, bez oceny wyników smart. Jak da radę zrobić w MHDD skan i potem podgląd logów, może by można by było coś więcej powiedzieć. Ale jak przy próbie odczytu smart, wyskakuje error, to niedobrze rokuje i wtedy też brak pełniejszej oceny. Jak na teraz, można dać diagnozę, że dysk się sypie. Jak masz ważne dane na tym dysku, a po każdym włączeniu będzie coraz gorzej. To w warunkach domowych, każda włączanie może pogarszać żeby odzyskać dane nie tylko w domu. Ale i nawet  w firmie specjalizującej się, zależy w jakim zakresie dysk się sypie i w jakim stanie zostanie dostarczony.

Link to post
Share on other sites

Napisałem wyżej że dysk wymazałem :) SMART-u nie jestem w stanie zrobić bo przy odpaleniu przez pulpit - zawiesza a z Hirensa wyskakują błędy, jednak to dziwne bo po tym remapie (pierwszym nieudanym, zaraz po erase) działał dobrze odczytało mi wszystkie dane z niego nawet dało radę na niego ściągnać z internetu pliki ale po (20?) minutach zaczęło już sypać się po czym programy zawiesiły się i po restarcie już nieszło nic zdziałać...Czyli co typujecie dysk do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Może w tym czasie, jak dawało się zrobić zerowanie i remap oraz jeszcze pochodził parę minut po operacjach. Może była możliwość podglądu smart. Jedynie co jeszcze można zrobić w warunkach domowych. To jak masz zapasowy kabel sygnałowy i nie podmieniałeś do tej pory, to sprawdź. Z tym podejrzewając pewien zakres uszkodzeń dysku, jak nie pomoże podmiana, to tego kabla dla pewności nie używaj potem do innych urządzeń. Możesz oprócz wymiany kabla przepiąć do innego gniazda. I to są wszystkie działania jeszcze jakie możesz zrobić. Możesz poprzestać na tym co do tej pory robiłeś, bo objawy które opisałeś, nie są zachęcające do dalszych działań. I decyzja czy dalej sprawdzać, należy do Ciebie oraz dalsze działania obarczone są jakimś ryzykiem nie tylko co do dysku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...