Skocz do zawartości

Wydajny telefon na kilka lat [ponad 2k zł]


Recommended Posts

  • budżet jakim dysponujesz 2000 zł +/-

  • gdzie i jak zamierzasz dokonać zakupu Internet

wolisz nówkę czy może być używany nowy, może być używany, ale z gwarancją i stanem idealnym

preferowany rozmiar wyświetlacza 5''+

preferowany system mobilny Android, iOS 

do czego będziesz używać urządzenia robienie zdjęć, granie w gry, przeglądanie Internetu, słuchanie muzyki

najważniejsze wymagania bardzo dobry aparat, wysoka wydajność, minimum 16 GB wbudowane (jeśli pamięć da się rozszerzyć, jeśli nie to wtedy 32/64+), nie najgorsza bateria

Telefon ma wytrzymać mi minimum 3-4 lata, wiem że to dużo i te ''dzisiejsze telefony'' mogą tego nie przeżyć, ale nie chcę zmieniać telefonu co roku.

 

Zastanawiam się nad S6, a iPhone 6 Plus (64 GB), lecz nie wiem jak z tym drugim, czy znajdę w cenie ponad 2000 zł nowy albo w idealnym! stanie...

 

Link to post
Share on other sites

Ip6+ nowego w tej cenie raczej nie dostaniesz. Zresztą Edge+ też - wciąż trzyma swoją cenę.

S6 wydaję się być rozsądnym wyborem.


Ip6+ nowego w tej cenie raczej nie dostaniesz. Zresztą Edge+ też - wciąż trzyma swoją cenę.

S6 wydaję się być rozsądnym wyborem.

Doczytałem, że używane też mogą być, ale nadal w tej cenie będzie o to ciężko, a już na pewno nie w stanie idealnym niestety.

Link to post
Share on other sites
dlaczego edge +? bo tak jak zauważyłeś bateria, większy ekran ogólnie bardziej opłacalny wg mnie.

jeśli dobrze poszukasz to może, ale to może uda Ci się znaleźć . ewentualnie nexus 6p

Bardziej awaryjny ekran (martwe piksele i cienie) bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites
anemus no wybacz ale smieszny jestes :D bardziej awaryjny ekran (martwe piksele i cienie) poważnie? xD

znajdziesz. dla chcacego nic trudnego- http://www.spigen.com/products/galaxy-s6-edge-screen-protector-curved-crystal

To kup. 15% wyświetlaczy do pół roku pada w edge. Ten współczynnik w zwykłej s6... nie przekracza 5%. To znany problem z zakrzywionymi oledami samsunga. W pierwszych partiach byli jeszcze gorzej. Oczywiscie gwarancja ale...

Biorąc pod uwagę kształt ochrona za pomocą szkła hartowanego tez będzie mniej skuteczna co zresztą potwierdzają zgłoszenia dotyczące uszkodzeń.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

To kup. 15% wyświetlaczy do pół roku pada w edge. Ten współczynnik w zwykłej s6... nie przekracza 5%. To znany problem z zakrzywionymi oledami samsunga. W pierwszych partiach byli jeszcze gorzej. Oczywiscie gwarancja ale... Biorąc pod uwagę kształt ochrona za pomocą szkła hartowanego tez będzie mniej skuteczna co zresztą potwierdzają zgłoszenia dotyczące uszkodzeń.

Mam S6 Edge od prawie roku i jakoś nic z wyświetlaczem się nie stało ;)

 

Jak już podajesz takie statystyki to podawaj również źródła, bo "rzucać" takimi liczbami na prawo i lewo może każdy. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardziej awaryjny ekran (martwe piksele i cienie

Proszę o jakieś źródło tych doniesień.

 

 

 

ardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Logicznym jest, że telefon wykonany w ogromnej części ze szkła będzie podatny na uszkodzenia w wyniku upadków i tym podobnych sytuacji.

Link to post
Share on other sites

I uważasz, że Edge Plus to dobry wybór na lata, tak?

 

Chcę się upewnić, że nie będzie lagował, bo jednak sporo kosztuje...

Nawet jeżeli się teraz ku temu nie skłaniasz to pewnie za 2 lata i tak zmienisz telefon, a nawet jeśli nie to Galaxy S6 Edge spokojnie wytrzyma próbę czasu. 

 

Radziłbym Ci poczekać na premierę Galaxy S7 (21 lutego), Galaxy S6/S6 Edge powinny stanieć o jakieś 100-150 zł.

 

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby smartfon jak najdłużej utrzymał swoją wartość, masz nieograniczony budżet i wiesz z jakimi ograniczeniami wiąże się użytkowanie sprzętu Apple to warto również zainteresować się iPhonem 6S. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Za 2000 na kilka lat ja bym proponował S 4 Note. Niezły telefon i ma wymienną baterię. We wszystkich metalowych może być problem z wymianą baterii a po roku czy dwóch często trzeba kupić nowe ogniwo. Ekran ma 5,7. Dla jednych to zaleta a dla innych wada. Ale za 2000 ja bym go wziął

Edytowane przez tom3636
Link to post
Share on other sites

Prawdą jest, że panele OLED są bardziej podatne na bad piksele, niż zwykłe IPS  ( zakrzywienie też pewnie coś robi, ale nic nie słyszałem ), ogólnie nie ma jakichś bardzo dużych afer z bad pikselami na oled-ami w smart fonach, przy telewizorach jest gorzej. 

Jak na kilka lat, to radzę rozglądnąć się za G4 ze względu na wymienna baterię ( dobra cecha smart fona na parę lat )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...