Skocz do zawartości

Jaki i w jakiej opcji płatny antywirus ?


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio zastanawiam sie nad zakupem platnego antywirusa. Pytania jakie mnie nurtuja to:

1. Jaki antywirus platny jest najlepszy aby w pelni chronic i zaspokoic potrzeby normalnego użytkownika.

2. W jakiej opcji najlepiej wykupic licencje i ile maksymalnie warto wydac aby nie przeplacic

3. Czy kaspersky lab, bitdefender to rzeczywiscie najlepsze antywirusy

4. Jaki platnych programow używacie Wy i jakie macie na ich temat zdanie, czy jestescie zadowoleni

 

Osobiscie zastanawiam sie nad kasperskym chociaz Avast ostatnio zaoferowal mi promocje w postaci licencji za 79 zl na rok, co o tym myslicie ?

Link to post
Share on other sites

Avast jest uciążliwy, fałszywie alarmując i blokując niechciane według niego oprogramowanie, które często ma niewiele wspólnego z wirusem.

 

Kaspersky jest niezły, ale mnie denerwowały jego wymagania wobec komputera, potrafił nieźle zamulić system (wbrew temu co można wyczytać w sponsorowanych testach)

Kaspersky uchodzi za nr 1, bo się dobrze promuje i zamawia odpowiednie artykuły w redakcjach.

 

Najdłużej i najprzyjemniej korzystało mi się i z darmowej i płatnej wersji AVG.

 

Po wielu latach korzystania z komputera doszedłem jednak do wniosku (skądinąd oczywistego) że żaden antywirus nie ochroni Cię przed Twoja głupotą lub głupotą innych użytkowników.

Dopóki nie przestałem instalować gier z torencików i oglądać nieubranych Pań, problemy z zasyfionym komputerem wracały jak bumerang niezależnie od posiadanych antywirusów.

 

Jeśli do użytku prywatnego to darowałbym sobie w ogóle antywirus lub wybrałbym darmową wersję.
Jeśli potrzebujesz antywirus do firmy (gdzie głupole w ramach czasu pracy siedzą na facebooku klikając w niewiadome linki) wziąłbym GData lub AVG, ale przede wszystkim zablokował pracownikom dostęp do konkretnych portali.


U kuzyna, który jest informatycznym analfabetą zawsze instaluję jakiś antywirus.

To jednak nie ma żadnego znaczenia bo średnio co 3 miesiące system jest tak zaśmiecony, że najszybszą opcją jest reinstall systemu z obrazu dysku.

I tak na koniec dodam, że wirusy, które wykradają nasze dane są wbudowane w kody źródłowe oprogramowania, które sami chętnie instalujemy, Windows, Ubuntu, Android i zamknięte oprogramowanie na te platformy.

Link to post
Share on other sites

Eset NOD, AVG, Bitdefender, Panda itp wiecznie sprawiały mi problemy, Win10 nawet ostatnio zablokował próbę instalacji Avast'a nie uznając go za "dobre" oprogramowanie.

 

Od ok 5 lat używam płatnej wersji Kaspersky Internet Security - nie jest już tak zasobożerny jak kiedyś, a oferuje wiele przydanych funkcji np. szeroko pojęta Kontrola Rodzicielska, Ochrona płatności on-line.

Warto rozważyć zakup licencji wielostanowiskowej (klucz e-mail) np. na 3 stanowiska, z kimś z rodziny/znajomych do spółki, zamiast np 130 PLN, koszt roczny wyniesie ok 65 PLN w wersji podstawowej (multi-device Android to + 10 PLN)

http://www.kaspersky.pl/internet-security-multi-device#Feature1

Link to post
Share on other sites

To moze troszke inaczej zadam pytanie :)

 

Jaki jest najlepszy platny antywirus pod wzgledem wydajnosc/praktycznosci a nie wedlug reklam i mediow ktore sztucznie napedzaja rynek ?

 

Chodzi mi o jedna licencje, w dobrej opcji, tak aby nie przeplacac, do uzytku domowego.

 

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez angelboy
Link to post
Share on other sites

Myślę,że zadałeś zbyt trudne pytanie. Zobacz ile jest na nie odpowiedzi w necie. Jeśli myślisz,że jest tu ktoś,kto testował każdy z dostępnych programów,chociaż rok to błąd. Każdy napisze ci o takim jaki używa lub używał.Ja się kiedyś (dawno) przejechałem na Awście i Kasprskim (ilość ustawień mnie dobiła). Nie wiem jak jest z nimi teraz. Od czterech lat używam Eset Nod 32 ,na trzecim systemie (8 , 8,1 , 10) i do tej pory nie sprawiał mi kłopotów.Jak do nawet najlepszego antywirusa,nie dołożysz choć odrobiny rozsądku,to i tak się nie obronisz....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czyli reasumujac, polecacie ten program antywirusowy ktory odpowiada mi, pod moje potrzeby i z ktorego ja sam wycisne najwiecej :) nie jestem jakims laikiem ale potrzebuje po prostu czegos lepszego dla normalnego uzytkownika, co oferuje troche wiecej niz darmowe programy, hmm w sumie ten avast ze swoja promocja nie wyglada najgorzej na tle innych, bynajmniej ja nie widzialem oszukanych alertow odnosnie stron/programow/aplikacji :) ale tez rozwazalem opcje kasperskiego i bitdefendera :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

mam  na swoim sprzęcie g datę, nie obciąża systemu, cieszę się że ma dodatkową ochronę przelewó bankowych i też można sobie ważne dane automatycznie wrzucać w chmurę, co sie przydaje szczególnie jak ktoś tak jak ja pamięta o tym raz na rok :D

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ostatnio zastanawiam sie nad zakupem platnego antywirusa. Pytania jakie mnie nurtuja to:

1. Jaki antywirus platny jest najlepszy aby w pelni chronic i zaspokoic potrzeby normalnego użytkownika.

2. W jakiej opcji najlepiej wykupic licencje i ile maksymalnie warto wydac aby nie przeplacic

3. Czy kaspersky lab, bitdefender to rzeczywiscie najlepsze antywirusy

4. Jaki platnych programow używacie Wy i jakie macie na ich temat zdanie, czy jestescie zadowoleni

 

Osobiscie zastanawiam sie nad kasperskym chociaz Avast ostatnio zaoferowal mi promocje w postaci licencji za 79 zl na rok, co o tym myslicie ?

 

1. Najlepszym płatnym antywirusem jest ten który ma największą wykrywalność wirusów :D - a tak na poważnie ja polecam program Arcabit.

 

2. Arcabit ma opcje dla domu i małej firmy jako jeden pakiet, cena takiego pakietu to około 90pln.

 

3.Kaspersky parę lat temu wymiatał, ale teraz niestety jego skuteczność bardzo się pogorszyła.

Jeśli chodzi o bitdefendera - W Arcabit masz 2 silniki na których pracuje program.

Jeden silnik jest własnie z programu bitdefender, natomiast drugi jest autorski(stworzony przez Arcabit).

Więc tak jakby kupując Arcabita masz 2 w 1 :D.

 

4.Ja od dłuższego czasu używam Arcabit "home security" który mogę wykorzystać w domu i małej firmie (co oczywiście jest dla mnie idealne gdyż prowadze interes w domu).

Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony, szczególnie że program oferuje naprawde świetnie działającą pomoc w razie problemów z Pc w postaci pomocy zdalnej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...