Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Nie zepsuje Ci to tego grillowego klimatu "Idź tam dołóż, bo się wypala"? :D

 

Nie, nie zepsuje :D

 

Jako jeden z głównych grillmeistrów w rodzinie zatwierdzam zakup, jednak sam preferuję tradycyjnego grilla. Napisz jak się sprawuje jak już go przetestujesz :D

 

Już przetestowany :) Kapitalnie się na nim grilluje, wszędzie masz równomierną temperaturkę, wiadomo pilnować musisz... ale nie ma tej zabawy w rozpalanie, jakieś podpałki, srałki, rozpałki żelowe, w płynie, później czujesz to wszystko na jedzeniu, a tutaj pełen komfort, podłączasz butlę z gazem, odkręcasz, zapłon i jedziesz dalej :D

Link to post
Share on other sites

Okar, w przeciwieństwie do Ciebie nie podniecam się składem chemicznym tego co pijam... A pije to co mi smakuje a nie to co reklamują. W jedzeniu jest tyle chemii, że szkoda sobie zawracać gitarę tym co jest w napojach. Zdrowszy i tak już nie będę...

Dementuje pogłoski o tym aby sklad chemiczny mnie podniecał. Czytalem wpisy o produktach które lepiej omijać, ten był jednym znich i postanowiłem podzielić sie tym co znalazłem. Jeżeli chcesz, pij dalej to co lubisz, przeciez nie zmusze Cie zebys przestal :D Skoro chemia jest w jedzeniu to po co jeszcze aplikować sobie jakieś swinstwa z napojów? Zdrowszy już nie bedziesz ale zawsze sie moze pogorszyć ;) Peace!

Link to post
Share on other sites

Kupił tata jakiś grill gazowy, zrobił kiełbasę ze 2 razy i poszedł w odstawkę :) Wg mnie nic nie zastąpi tradycyjnego grila i okopconej kiełbasy :P

 

No właśnie kupił jakiś i dlatego poszedł w odstawkę :P Cóż każdy lubi co innego...

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Jako jeden z głównych grillmeistrów w rodzinie zatwierdzam zakup, jednak sam preferuję tradycyjnego grilla. Napisz jak się sprawuje jak już go przetestujesz :D

 

pracując trochę w gastro mogę powiedzieć, że nic nie działa tak dobrze jak połączenie grilla gazowego z kamieniami lawy wulkanicznej.. paczka 1kg wystarczyła na 2 miesiące codziennego 10h grillowania. Co do gazu to też bardzo "eko" ponieważ nie zeszła nawet cała 15L butla gazowa - dzięki tym kamieniom wystarczy je tylko rozżarzyć przez 5-10min, później odcinamy gaz i przez kilkadziesiąt minut żarzą się same.. jedyny minus to fakt, że jak za dużo surowego mięsa wrzucimy to trzeba mieć przy sobie ciągle butelkę wody by je przygasać bo lubią buchać ogniem :D

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ale jednak smak jedzenia zrobionego na kuchence gazowej/grillu gazowym jest całkowicie inny (dla mnie gorszy) niż smak jedzenia z pieca (opalanego węglem/drzewem) lub klasycznego grilla. Pewne rzeczy się nie zmieniają :P

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Ale jednak smak jedzenia zrobionego na kuchence gazowej/grillu gazowym jest całkowicie inny (dla mnie gorszy) niż smak jedzenia z pieca (opalanego węglem/drzewem) lub klasycznego grilla. Pewne rzeczy się nie zmieniają :P

 

+1

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...