Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Jakby wyszły max w lutym to bym poczekał (a mają być w kwietniu) to stwierdziłem że mi się nie chcę. :D Jeśli podpasi mi ta S7 to wymienię ją na S9, ten rok na niej jeszcze przesiedzę.

Edytowane przez Nowaj
Nie cytuj całych poprzedzających postów!
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Precision

Kawał solidnego sprzętu. XPS to trochę przy nim zabawka. Nie zawiedziesz się. 

No i na pohybel nowym Macbookom pro- nie wymaga do profesjonalnych zastosowań nawet jednej przejściówki...

IMO MB Pro skończyły się w 2012 roku (Brak możliwości dołożenia kolejnego dysku czy RAMu). To co zrobili teraz to przegięcie. Lepiej kupić właśnie takiego Della i postawić/zlecić postawienie Hacintosha.

Link to post
Share on other sites

Galaxy S7 Edge

 

Pierwszy Android w życiu :D Jutro jadę odebrać, zobaczymy czy zostanie u mnie na dłużej czy jednak wrócę do iPhone'a

 

Przesiadłem się na niego z iP6, sprzedałem po miesiącu na SGS7. Mam go jakieś trzy miesiące i... od 2 miesięcy myślę jak wrócić do iPhone'a...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Hackintosh nie wchodził w grę. Kupiłbym zeszłorocznego MB pro ale okazuje się że w mojej nowej działce (integracja danych z proteomiki, transkryptomiki i genomiki) sporo softu nie działa pod OS X. Straszna bieda bo w samej genetyce makówki radzą sobie wyśmienicie (wszystko lata po webowych protokołach albo unixowych apkach- dziedzina jest mocna u hamburgerów więc sporo fajnego softu jest tylko pod OS X). Okazuje się jednak że im głębiej człowiek wdepnie w konkretną działkę tym więcej trzeba cisnąć na tym co los dał albo pisać swój soft (a na to poza lekkim pytongiem albo czesaniem danych w R nie mam czasu).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Windę na Macbook'u to nie ma najmniejszego problemu by zrobić dualboota. Nie jest to żadne virtu, pełnoprawny system postawiony na kolejnej partycji.

https://www.apple.com/pl/support/bootcamp/

Hackintosh nie wchodził w grę.

 

Jasna sprawa.

 

Jeśli ktoś ma taką możliwość i chciałby korzystać z OS X (choćby na drugim dysku, w domu) jest to bardzo dobra opcja. Dobrze postawiony hackintosh (oczywiście nie mówię tu o metodach automatycznych typu TonyMac czy innych podobnych według tutoriali z YT tylko o metodach "ręcznych" - hamac.pl ) niczym nie ustępuje "oryginałowi" a jeśli ktoś potrzebuje można np. uaktywnić karty Nvidii , których od jakiegoś czasu Maki już nie posiadają. U mnie hack stoi koło Maka - różnice to wyłącznie buda i podzespoły :D

Link to post
Share on other sites

UFC 205 - historia została napisana na moich oczach. 3 walki o pas z czego jedna pomiędzy naszymi szczypiorkami. Poziom walk jak i atmosfera nie do opisania a Conor zaskoczył jak zwykle - zdobył drugi pas i jego wypowiedzi... bezcenne.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przesiadłem się na niego z iP6, sprzedałem po miesiącu na SGS7. Mam go jakieś trzy miesiące i... od 2 miesięcy myślę jak wrócić do iPhone'a...

 

Ja również miałem Szajsunga 7 edge. Fajny, ale jak to android przy tej samej ilości aplikacji co mam na iphone 6s telefon często nie chodził płynnie. Aż mnie zdziwiło że jest to możliwe przy takich parametrach.  

Szajsunga sprzedałem i wróciłem do Iphone 6S który był moim pierwszym iphone jaki miałem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostęp każdej aplikacji do absolutnie całej zawartości waszego smartfona również musicie lubić  :->

Nie wyobrażam sobie pracy z nie zrootowanym do szpiku kości urządzeniem... na ajfonach co można po "złamaniu", zainstalować aplikacje z nieoficjalnego źródła?

Masa ludzi narzeka na Szajsungi oparte na andku, gdzie jest poinstalowana masa syfu, o cudach typu TouchWiz nie wspominając... 

Już pomijając aspekty prywatności/odblokowania. Ajfony leżą i kwiczą w kwestii jakiegokolwiek dostosowania telefonu POD właściciela. Smartfon powinien być dla użytkownika, nie na odwrót.. przynajmniej według mnie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce cudować to zapodaje jailbrejka i robi co chce włacznie ze zmianem 'motywu' ikon, pasków, powiadomień itp z androida.  https://www.reddit.com/r/iOSthemes/top/?sort=top&t=all

 

Ale temat był już poruszany więc nie wiem czemu znowu do niego wracamy http://forum.benchmark.pl/topic/20399-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie/page-2040

Edytowane przez Kubuś73
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

UFC 205 - historia została napisana na moich oczach. 3 walki o pas z czego jedna pomiędzy naszymi szczypiorkami. Poziom walk jak i atmosfera nie do opisania a Conor zaskoczył jak zwykle - zdobył drugi pas i jego wypowiedzi... bezcenne.

gdzie jest k...a mój drugi pas!!!.... :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=hPiw27AQYh0&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, jailbrake daje o wiele wiele mniej możliwości aniżeli root.

 

Nawet średnio zaawansowanemu userowi daje te same możliwości ponieważ jailbrake to przecież root. Kwestia nazewnictwa.

 

Już pomijając , że jeszcze nie tak dawno prościej było zrobić Jailbrake'a niż roota i to że takie modyfikacje robi raczej mniej niż więcej ludzi.

 

Co do iOS vs Android:

Ja tam wolę iOS. Jest dla mnie bardziej efektywny i zdatny do pracy. Ale każdy może mieć inne zdanie.

 

Jeśli chodzi o prywatność to nadal przoduje jednak Apple. I uprawnienia które pojawiły się w Andku z 6 wersją w iOS są już od dawna.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...