Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

W planach jest ar 15.

 

To polecam zapoznać się z ustawodawstwem stanu Nowy Jork, gdzie broń szturmowa oraz magazynki powyżej 7 nabojów są od roku 2013 zbanowane.

 

 

 

po masakrze w Orlando gościu sprzedał 30.000 sztuk broni w ciągu tygodnia!

 

To świadczy jedynie o zidioceniu mieszkańców tego kraju.

 

 

 

Niektórzy mówią że robi piękne dziury w kozojeb..... 
 

 

Niektórzy również mówią, że Ziemia jest płaska. Tak się składa, że ogromna większość z nich mieszka w USA, posiada więcej sztuk broni niż zębów, a ojcowie w tej grupie pełnią zazwyczaj również rolę wujków lub dziadków.

 

Pójście na strzelnicę to rewelacyjna sprawa, sam miałem okazję strzelać z wielu rodzajów broni. Nie zmienia to faktu, że w razie napadu w wielu przypadkach broń trafia w ręce agresora, lub takowy, na widok spluwy, traci wszelkie hamulce.

 

Po tym, jak ukradli nam w krótkim czasie 2 samochody, z czego w jednym przypadku ojciec dostał w głowę cegłówką, rodzice załatwili sobie papiery na broń. Na całe szczęście nie miał jej przy sobie, kiedy kradli nam trzeci samochód, bo już by nie żył.

 

Poczucie bezpieczeństwa jest tutaj mniej więcej tak samo złudne, jak wrażenie anonimowości w sieci - jak przyjdzie co do czego to jest nagle spore zdziwienie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

To polecam zapoznać się z ustawodawstwem stanu Nowy Jork, gdzie broń szturmowa oraz magazynki powyżej 7 nabojów są od roku 2013 zbanowane.

 

 

Broń którą zakupiłem trzymam na Florydzie. Tak samo będzie z AR 15.

 

 

 

To świadczy jedynie o zidioceniu mieszkańców tego kraju.

 

Twoje zdanie na ten temat. Ja swojego nie mam w tej kwestii.

 

 

Po tym, jak ukradli nam w krótkim czasie 2 samochody, z czego w jednym przypadku ojciec dostał w głowę cegłówką, rodzice załatwili sobie papiery na broń. Na całe szczęście nie miał jej przy sobie, kiedy kradli nam trzeci samochód, bo już by nie żył.

 

Nie zmienia to faktu, że w razie napadu w wielu przypadkach broń trafia w ręce agresora, lub takowy, na widok spluwy, traci wszelkie hamulce.

 

Szczerze Ci nie zazdroszczę takich przeżyć ale dlaczego sprowadzasz to do tych sytuacji?  Co gdyby napastnik zaczął go okładać cegłówką jeden raz za drugim i jedyną szansą na przeżycie byłoby sięgnięcie po broń i odstrzelenie delikwenta? A może wypadałoby przytoczyć historie w których broń URATOWAŁA czyjeś życie żeby pokazać że jest druga strona medalu?

 

 

Poczucie bezpieczeństwa jest tutaj mniej więcej tak samo złudne, jak wrażenie anonimowości w sieci - jak przyjdzie co do czego to jest nagle spore zdziwienie.

 

Broń zakupiłem jedynie w celach rozrywkowych/ miałem taki kaprys. Nie czuję się zagrożony w żaden sposób ( jak do tej pory ) i nigdy nie było takiej sytuacji w której żałowałem, że nie miałem przy sobie broni.

 

 

Czuję jakbyś na siłę pokazać ten zakup w złym świetle i to że broni lepiej przy sobie nie mieć. To tylko takie moje odczucia ;)

 

Tutaj poprzedni wpis i komentarze na ten temat

http://forum.benchmark.pl/topic/20399-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie/page-1954?do=findComment&comment=2078928

 

Po przypomnieniu sobie co zostało napisane kilka miesięcy wcześniej, widzę że nie tylko ja mam podobne odczucia

http://forum.benchmark.pl/topic/20399-co-ostatnio-kupili%C5%9Bcie/page-1958?do=findComment&comment=2080280

 

Niezależnie od tego jakie masz zdanie na ten temat, ludzie będą robić to co im się podoba/ to co uważają za  stosowne czy konieczne. Każdy robi wszystko w zgodzie ze sobą. Nie pod dyktando innych.

Edytowane przez okar19
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie czarujmy się. Broń palna służy do zabijania. Jako osobie dorosłej, która widziała skutku jej użycia, ciężko mi nazwać taki zakup dobrym pomysłem, zwłaszcza w kraju, gdzie jest więcej sztuk broni niż obywateli, a w szkołach montuje się wykrywacze metali. Idziesz do knajpy z dziewczyną i widzisz u kogoś gnata za paskiem. Czujesz się bezpieczniej, bo to pewnie dobry ziomek? Czy może raczej dość szybko się zwijasz, bo może być to psychol, który zaraz wszystkich rozwali?

Link to post
Share on other sites
Nie czarujmy się. Broń palna służy do zabijania.

 

No question about that.

 

Idziesz do knajpy z dziewczyną i widzisz u kogoś gnata za paskiem. Czujesz się bezpieczniej, bo to pewnie dobry ziomek? Czy może raczej dość szybko się zwijasz, bo może być to psychol, który zaraz wszystkich rozwali?

 

Wracasz do domu z siostrą i żoną gdzieś w Niemczech.  Napotykasz na drodze napalonych imigrantów którym jaja puchną od braku seksu.

Czujesz się bezpieczniej wiedząc że Ty jak i Twoje najbliższe Ci osoby mają przy sobie broń czy jednak wolisz znaleźć się w tej sytuacji mając do dyspozycji kostkę brukową i płyty chodnikowe?

 

Możemy się tak przekrzykiwać na argumenty/historie a racja w kwestii broni będzie gdzieś w bliżej nieokreślonym punkcie. Ten punkt zależy od tego jaka sytuacja panuje gdzieś na świecie w danym momencie.

 

Najchętniej chciałbym aby broń zniknęła z tego świata razem z mordercami/złodziejami itd. Zdaję sobie sprawę że do tego nie dojdzie. Wiem że gdzieś czyha niebezpieczeństwo i posiadanie pistoletu może, ale nie musi uratować mi czy komuś życia.

 

 

Tyle ode mnie. Nie planowałem żadnej wymiany zdań ale sytuacja zmusiła. Jak ktoś chce wcisnąć swoje przemyślenia to droga wolna bo tematu wyczerpac się nie da.

Edytowane przez okar19
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@up

Kup gazówkę, to udowodnisz, że twoja argumentacja ma rację bytu. Z twoich postów zalatuje chęcią szpanu posiadania "mocnej" broni, typowy dla stereotypowego jułeseja. Wyobraź sobie, że dochodzi do szamotaniny, w której ginie przypadkowo postrzelona niewinna osoba, tylko dlatego, że broń była ostra.

Think about this!

Link to post
Share on other sites

 

 

Napotykasz na drodze napalonych imigrantów którym jaja puchną od braku seksu.

 

Jeśli zakup broni starasz się usprawiedliwiać na podstawie rasistowskich artykułów z tabloidu to naprawdę nic tu po mnie. Mogę w tym miejscu wrzucić notkę o tym, że Polacy stanowią największą grupę spośród obcokrajowców zasiedlających brytyjskie więzienia, a przeciętny Angol bardziej boi się Polaka niż Araba. Będzie to pyszny argument za dozbrojeniem Brytoli w obawie przed naszymi krajanami.

 

 

 

Najchętniej chciałbym aby broń zniknęła z tego świata razem z mordercami/złodziejami itd.

 

Zakup karabinu szturmowego z pewnością się do tego przyczyni.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Już nie przesadzajcie też. Mało to na tym forum się szpanuje? Każdy kto może to szpanuje czymkolwiek :P Po to też powstał temat zakupów.

 

Problem polega na tym, że nie można przenieść sytuacji z USA do naszego kraju, bo to nie ma sensu. Tam kupienie gazówki to raczej proszenie się o większe problemy, bo ktoś i tak pomyśli, że to broń ostra, a u nas może poważnie odstraszyć, bo praktycznie nikt nie ma broni.

 

Mam wrażenie, że okar ma zadatki na milionera, więc będzie musiał jakoś majątku pilnować. Jeszcze ze 2 kałasze i jakaś bazooka i mu mało kto podskoczy :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że czasem chęć posiadania broni to takie trochę leczenie kompleksów "nie byłem w wojsku, więc sobie odbiję".

To żadna aluzja do Okara, broń Boże, znam osobiście takich ludzi, jednego czy dwóch.

Ja w armii byłem i nastrzelałem się za wszystkie czasy z różnych rodzajów broni krótkiej i długiej, teraz co najwyżej kupuję łuk, ponieważ strzelnicę mam blisko domu. ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Każdy robi wszystko w zgodzie ze sobą. Nie pod dyktando innych.

 

Wybacz, ale to brzmi jak slogan z filmiku motywacyjnego i każdy, kto ma za sobą więcej niż kilka lat od odebrania dowodu powie Ci, że to bzdura. Skodyfikowane prawo to nic innego jak "dyktando innych", bo raczej nie miałeś wpływu na jego tworzenie. A jednak musisz go przestrzegać, bo w przeciwnym razie za "bycie w zgodzie ze sobą" wylądujesz w więzieniu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

U nas w pl troche inaczej patrzymy na bron. Nie mozemy sie bronic nawet jak zlodziej wejdzie nam do mieszkania bo jesli cos mu zrobimy to my mamy udowodnic czemu uzylismy obrony koniecznej, czy nie daloby sie tego zrobic bez przemocy itd.. i nie sa to wymysly bo u znajomych i w rodzinie bylo kilka takich akcji w sądzie i noe zawsze wynik postepowania byl na ich korzysc. To jest chore. Wiec bron by tylko utrudnila nam jeszcze bardziej obrone przed napastnikiem..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli zakup broni starasz się usprawiedliwiać na podstawie rasistowskich artykułów z tabloidu to naprawdę nic tu po mnie.

 

Mniejsza z tym czy to rasistowski artykul. Po prostu odpowiedz mi na pytanie czy w tej sytuacji lepiej mieć broń czy też nie.

Zakup karabinu szturmowego z pewnością się do tego przyczyni

 

I co tu odpisać? Nie mam siły...

Wybacz, ale to brzmi jak slogan z filmiku motywacyjnego i każdy, kto ma za sobą więcej niż kilka lat od odebrania dowodu powie Ci, że to bzdura. Skodyfikowane prawo to nic innego jak "dyktando innych", bo raczej nie miałeś wpływu na jego tworzenie. A jednak musisz go przestrzegać, bo w przeciwnym razie za "bycie w zgodzie ze sobą" wylądujesz w więzieniu

 

Wiedziałem że pójdzie to w tę stronę. Lapiesz mnie za slowa. Brakowalo jeszcze przykładu pedofila gwalcacego dzieci bo przecież robi to w zgodzie ze sobą. Nie miałem na myśli żadnego lamania prawa. Jeżeli coś jest legalne ( zakup broni/ marihuany) a mimo wszystko ktoś nadal ma z tym problem to ja nic na to nie poradzę. Ktoś kupi sobie ferrari, wstawi je do salonu w domu i nikomu nic do tego.

 

 

 

Co do Ciebie d i l tak jak pisałem wcześniej i w tym poście. Możesz to odbierać jako szpan ( od tego jest chyba ten temat?), uważać mnie za terroryste lub wymyślać historie jak to wlamuja mi sie do domu i zabijają wszystkich razem ze mną. Robię to na co mi się żywnie podoba.

 

To przypomina rozmowę wierzącego z ateistą. W pewnych kwestiach się nie dogadamy.

Edytowane przez okar19
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Okar kupił sobie broń bo tak. Reszta niech sobie kupi:

http://picco.pl/pol_pl_Masc-na-bol-dupy-1341_1.jpg

Tymczasem żeby nie bylo off-topu:

http://www.gamesring.com/wp-content/uploads/2016/03/Underground-1.3-Update.jpg

Edytowane przez MaCiuŚ
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

a pewno zaglądnij w konfigurację tam gdzie zmieniasz APNy, masz tam opcję włączenia roamingu (jeśli masz PLAY) oraz opcję wyboru z jakiego trybu ma korzystać (2G/3G/LTE).

 

Wszystko tam jest ustawione git :)

 

Ogolnie dzis podczas zmniejszonego "obciazenia" sieci dalo rade wyciagnac 30/20 mbps - tyle samo co na telefonie.

 

Chyba nie mam co oczekiwac ze bedzie lepiej.

Na fail-over sie nadaje. 


 

 

Idziesz do knajpy z dziewczyną i widzisz u kogoś gnata za paskiem. Czujesz się bezpieczniej, bo to pewnie dobry ziomek?

 

Idziesz do knajpy i ludzie maja noze. Czujesz sie bezpieczniej, bo to pewnie dobre ziomki?! 

Link to post
Share on other sites
ludzie maja noze

 

W wyniku użycia broni palnej ginie w USA kilkanaście tysięcy ludzi rocznie, co roku, praktycznie od zawsze. Masakry zdarzają się co kilka miesięcy: w szkołach, kinach, barach itp.

 

Nie słyszałem jeszcze o przypadku, aby nożownik zabił kilkadziesiąt osób na miejscu, gdziekolwiek na świecie.

 

Argument nie jest nawet inwalidą. To kadłubek.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...