Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Może i się czepiam, ale... Jakby toto jeszcze w Polsce było wyszywane - OK, zrozumiałbym... Tylko że tutaj pracę ma Chińczyk, czy inny Pakistańczyk, a Polak jedynie zarabia na sprzedaży... Może to ja jakiś dziwny jestem, lecz w moim odczuciu rozmija się to z ideą patriotyzmu :)

No dobra, w sumie obiecałem, więc... HAU HAU HAU (widziałem stronę producenta) :P

...

A jeśli o mnie się rozchodzi, to skromnie ostatnio, licznik do roweru z Aliexpress za $5 i to by było na tyle póki co :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Telefon przyszedł, zdjęcia robione antykiem

 

I jak wrażenia ?
Moja żona się napaliła na ten telefon, a przed zakupem chciałbym wiedzieć czy opinie. 
Sam mam 6S i zapowiadają że ma te same parametry. 

 

???  

Link to post
Share on other sites

U mnie w pracy kupiliśmy SE. Z zewnątrz to praktycznie 100% iPhone 5. Wymiary i waga identyczne. Poza napisem SE można się zorientować tylko po przycisku home.

 

Ekran bardzo dobry - jak to w iPhonach. Działa szybko, bardzo szybko. 

Taki trochę nudny - niczym nie zaskakuje. Po prostu lepsza piątka. Jak ktoś był fanem starszego brata to na pewno się nie zawiedzie.

Link to post
Share on other sites

U mnie w pracy kupiliśmy SE. Z zewnątrz to praktycznie 100% iPhone 5. Wymiary i waga identyczne. Poza napisem SE można się zorientować tylko po przycisku home.

 

Ekran bardzo dobry - jak to w iPhonach. Działa szybko, bardzo szybko. 

Taki trochę nudny - niczym nie zaskakuje. Po prostu lepsza piątka. Jak ktoś był fanem starszego brata to na pewno się nie zawiedzie.

 

Jakość zdjęć ? Przód, tył ? Jest różnica ? 

Link to post
Share on other sites

 

Po męce z Androidem na S5tce przyszedł czas na wielki powrót do iOS. Nowiutki 5S z Tmobile, będzie we wtorek. ;)

 

Osobiście też stwierdzam po przesiadce (wierny użytkownik przez dobre kilka lat android-a ) że iOS to jest gwarantuje płynność. 

Android to syf. I nikt mi nie przemówi że tak nie jest.

 

Mam identyczne aplikacje co miałem na androidzie. 

iOS chodzi płynnie, Android co jakiś czas tnie. 

 

Parametry Iphone 2x gorsze 

 

 

Zrobię porównanie w poniedziałek - 5, SE, 6Plus i 6S. Jak coś jeszcze poza aparatem to pisz PW. Zrobię wpis w dziale.

 

 

daj na PW jak zrobisz porównanie. 

Jestem mega ciekaw tego. 

 

Ogólnie Mnie interesuje czy warto kupić 5SE.

Sam niedawno przesiadłem się na 6S i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony płynnością i prostotą systemu przy tych samych aplikacjach co miałem na androidzie. 

 

5SE moja żona chce kupić, lecz zanim zrobię ten zakup chciałbym wiarygodną opinie zapoznać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Android to syf.

Hmm... mam to szczęście, że mogę od czasu do czasu potestować nowe zabawki, aktualnych flagowców nie miałem w rękach, ale ogółem przewinęły mi się przez ręce Note 3, SGS5, XZ3, MI3, SGS5 Neo, Note 2 i sporo innego złomu.

Nie mogę powiedzieć, że Android to syf, jednakże nie spełnia moich oczekiwań. Dlaczego wybrałem iPhone?

-Wybranka moja ma 5S -FaceTime, iMessage, AirDrop i tego typu udogonienia

-bardzo ładny telefon wizualnie

-mimo ogólnego hejtu na iTunes ja uwielbiam iOS właśnie za synchronizację z iTunes

-bezproblemowość

 

Mógłbym tak jeszcze wymieniać, ale głównym powodem jest pewna kwestia. S5 ma Snapa 801 4x2.5Ghz i 2GB RAMu. Nie laguje, nie wiesza się, nie jest zły, ale to nadal nie jest "to". Nadal ten telefon potrafi czasem przyciąć animację, zamyślić się..

 

Jest to też kolejny telefon, w którym walczę z drainem baterii. Nie mam czasu ani sił robić kolejnych wipe czy odinstalowywać po kolei aplikacji i testować która mi zżera baterię. Mógłbym teoretycznie sprawdzić to programem Wakelock Detector.

Teoretycznie - bo wymaga roota. A zrobienie roota wymaga cofnięcia się do ROMu 4.4.2, zrootowania go i potem powrotu na Androida 5.0, inna forma rootowania nabija flagę Knox. Cała procedura to godzina-dwie, nie licząc oczywiście późniejszej konfiguracji wszystkiego od nowa. To nie dla mnie. Ja potrzebuję telefonu, który po prostu działa. Amen.

Link to post
Share on other sites

@up z tego samego powodu i ja porzuciłem androida. G2mini które sprzedałem jest idealnym przykładem, że nie zawsze warto instalować nowych aktualizacji. Lolipop zabiło ten telefon. Po dorzuceniu kilku groszy mam L640 lte i okazuje się że telefon znowu może być telefonem!

Edytowane przez Jurij
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...